Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hogyan lehetne...

Szerintetek hogyan lehetne orvosolni a munkaképes emberek tömeges kivándorlását?

Figyelt kérdés
Szerintetek működne-e az az alternatíva, hogy a tömegközlekedés költségét mesterségesen lent tartja az állam, valamint több pénzt ad bele (sínek felújítása, sűrűbb közlekedés) különösen a nyugati országrészen, hogy aki pl. Ausztriában dolgozik, az ne költözzön ki véglegesen, hanem járjon haza, itthon költve a pénzt élelmiszerekre, stb., legalább ezzel hozzájárulva a magyar államkasszához?

2013. okt. 6. 11:28
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
22%

#4-hez. Igen, minden helyzet egy folyamat valamelyik pontja. De senki sem gátolhat, hogy mi is elérjük azt a hőn áhított nyugatot. Ezt más helyettünk nem teszi meg, csak mi magunk.

#8-hoz. Te vagy nem tudod, mi az állam feladata (sőt, fogalma), vagy végzetesen félreértettél valamit. Nem írhat itt az ember esszét, fel kell tételeznie, hogy az olvasó helyesen és jó szándékúan értelmezi szavait. De ha szükséges kifejteném kissé bővebben.

Az állam egyetlen célja és feladata, hogy az állampolgárai közösségének életfeltételeit biztosítsa. Ezt szervezéssel, irányítással, a megfelelő szervezetek (általánosan: struktúrák) létrehozásával, munkafeltételeinek biztosításával, az aktuális körülményekhez illeszkedő célok kijelölésével, ezek végrehajtásának ösztönzésével éri el. Eszközei a törvények, és a költségvetés. Eldönti, hogy az adott helyzetben milyen tulajdonviszonyok a leghatékonyabbak az állampolgár érdekében, és megteremti ezek érvényesülésének feltételeit (konkrétan, ha egy részterületen állami irányítás tűnik hatékonynak, akkor létrehozza, ha egy másikon az állampolgár tevékenysége hasznosabb, akkor feltételek teremt például terület biztosítással, adókkal, hitelekkel, képzéssel, egyszóval a költségvetésen keresztül).

Nem szól bele a média működésébe, de biztosítja működésének feltételeit (törvénnyel). Nem vitatja a bírói (és annak minden ága) tevékenységét, de megteremti a minőségi munka feltételeit (törvénnyel). Nem rendelkezik a képzés vagy egészségügy szakmai részében, hanem biztosítja a működését (törvénnyel és a költségvetésen keresztül). Meghatározza a képzés fő irányelveit, mert az ország fejlődése ezen múlik, de az szakmai munkába való beavatkozástól óvakodik, miközben ellenőrzi az elvek végrehajtását.

Még számos dolgot felsorolhatnánk, ha megengeded mégsem folytatnám, a témát - tankönyvként - néhány száz oldalon tanulmányozhatod.

Még annyi: a munkahelyteremtés formája a konkrét részterülettől és a fő céloktól függ. Részleteit szintén az említett tankönyv tartalmazza (és még sok más tanulmány). Ha mondjuk az energetikát központi kézben véli a leghasznosabbnak az állampolgárok érdekében, akkor konkrét munkahelyet, épületet, infrastruktúrát, stb. teremt, megbízással, szigorú ellenőrzéssel. Ha mondjuk kisüzemi hálózatot képzel hasznosnak, akkor ösztönzi ennek szakképzését (törvénnyel, időleges kedvezménnyel), a médián át megfogalmazza ennek igényét (népszerűsít), ösztönzi a kiépülését (törvénnyel, adókkal, kedvezményekkel, hitelekkel, infrastruktúra létrehozásával és még számos módon), a folyamat során elégedettségét fejezi ki, tiszteletet igényel a tevékenységhez (egyszóval ellenőriz, jutalmaz, szankcionál a cél elérésének függvényében).

2013. okt. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

# 11


Köhöm, köhöm hü..lyeség köhöm.


Az államnak annyi feladata van a gazdasággal kapcsolatban, hogy a megfelelő működéséhez a legjobb keretet biztosítsa. Ergo nem feladata a munkahelyteremtés. Nem az állam csinálja a munkát. Az állam csak próbál az egyre szűkülő eszköztárával olyan helyzetet teremteni, ami nekünk előnyös. Persze ez egy EU-val a seggünkben (nem azt mondom, hogy az EU rossz, de sok dologban hátráltat is minket), több évtizedes technikai lemaradással nem olyan könnyű. Tanultam én ezt, nyugodj meg.


[link]

2013. okt. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

A kivándorlás egy annál sokkal összetettebb probléma eredménye, mint amit egy közlekedési infrastruktúrafejlesztéssel meg lehetne oldani. Gyakorlatilag benne van minden, amit korábban megemlítettek. Embertelen mértékű a korrupció, amit újabban már meg sem próbálnak leplezni, a magas állami újraelosztás miatt magasak az adók, a munkát sem anyagilag, sem egyéb tekintetben nem becsülik meg, az emberek nem érzik biztonságban a jövőjüket, mostanra odáig jutottunk, hogy a magánvagyonukat sem. Ha a kormány államosít majd eltüntet valamit, mint a nyugdíjpénzeket, még van pofája sikerként lekommunikálni.


Ebből a környezetből menekülnek az emberek, nem azért, mert túl sokáig tart az ingázás a Duna menti városokból Bécsbe vagy Dél-Németországba.

2013. okt. 6. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!