Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok miért nem tanulnak...

A magyarok miért nem tanulnak soha alázatot?

Figyelt kérdés

Azt látom, hogy a magyarokban semmi alázat nincs. Nem hogy mások véleményét nem vagyunk hajlandóak meghallgatni és megbecsülni, de még a saját családunk, honfitársaink és barátaink életét is alábbvalónak tartjuk a saját személyes életünkhöz képest.


Pedig úgy látom, hogy ez a dolog megöli a nemzeten belüli kommunikációt, és mivel természetesen nem lehet az, hogy mindenki olyan legyen az emberek szemében is, mint amilyennek láttatni akarja magát, mindenfelé megalázott, lehajtott fejjel járó, a megváltást váró és semmiért nem küzdő embereket látni.


Nem hiszem, hogy a nemzet lenne a legfontosabb dolog. És szerintem ez mindent el is mond. Inkább nyitni kéne a belső és külső energiára egyaránt. Ehhez pedig alázatot kell tanulni. A nagyképűségről és mások megalázásáról le kell mondani, a sérelmekkel - melyek többsége csak a nagyképűségből ered - meg kell birkózni. El kellene hogy kezdődjön a kemény, céltudatos, magabiztos, verejtékes munka, a céltalan rabszolgaság helyett.


Nem kérkedni akarok vele, hanem demonstrálni szeretném. Az alázatos viselkedést még én is csak tanulom, de már csak az elmozdulás ebbe az irányba rengeteget jelentett. Elértem azt fél év alatt, hogy kb. megduplázzam a fizetésem. Így most már 20 évesen napi 8-15 ezer forintot megkeresek, és nem arra várok, hogy majd a főnök fizetésemelést ad, hanem pontosan látom a szakmai fejlődés útját, és azt, hogy ez nekem hogy lesz jó, és hogyan fogom ezt a fizetést 5 éven belül tovább növelni. És csak annyi kellett hozzá, hogy belássam: nem érek többet. Ugyanis ez lehetővé tette nekem, hogy befogadjam és elsajátítsam mások tapasztalatát, tehetségét is. Tehát szerintem megéri megpróbálkozni az alázattal. Ti mit gondoltok?


2013. okt. 6. 11:18
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igen, mondhatni az iskola is teljesen ilyen. A tanároknak ki van adva az anyag és azt kell a gyerek fejébe tömni mindenáron, akár erőszakkal is.
2013. okt. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

igen, van már egy nemzedék, aki öltönyben jár, nem akad fenn, ha a munkáltató az állásinterjún a szexuális életéről és a bélsaráról is kikérdezi (konkrétum), és még ő tartja magát különbnek a nagyapjánál.

Öcsike! ez a rendszer kihasznál éged is 10-20 évig, aztán eldob. A napi X ezer forintos fizetésed molyfing neki. Csak te hiszed, hogy sok azért, hogy nyalod a nyalnivalót ...

Ha nem voltak elveid, tényleg nem is vesztettél sokat.

2013. okt. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Te kevered a szezont a fazonnal.Az, hogy mások sikeréből tanulsz, megfontolod a véleményüket az még nem egyenlő az alázatossággal.

Más:alázatos csak abban az esetben lehet az ember, ha valamiféle biztos eredmény, ellenérték is kilátásban van.Pl alázatos lehetsz a munkádhoz, ha azt szereted és a siker biztos tudatában rendeled alá magad a fáradalmaknak.Lehetsz alázatos emberhez, ha attól tiszteletet és megbecsülést kapsz.

Olyan elmebeteget viszont nem nagyon fogsz találni, aki a semmiért alázatos.(Bár régen a cselédek, talán ilyenek voltak, de minek?...)

Nem alázatosnak kéne itt lenni az embereknek, hanem öntudatosnak, önérzetesnek, én ezt látom kiveszni belőlük.

Hogy tudjanak nemet, megálljt mondani, mikor annak itt a helye.Ne hagyják magukat a kormányok, a munkáltatók, mindenféle csalók által kihasználni, átverni, rabszolgasorsba taszítani.Éhbérért, vagy még annyiért sem.

Csapjanak végre az asztalra!Ez kell!

2013. nov. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Egyik válaszoló amúgy jól mondta:nem vagyunk egy kultúrnép.

Az élet iskolájában mi a magyar még a dedóban tart, aszerint is viselkedik.Tisztelet a kevés kivételnek...

2013. nov. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

9,10,11 és 14-nek van teljes mértékben igaza :D


Jó a kérdés, örülök, hogy jól látod a dolgokat, és kiírtad a kérdést. Csodálkozok, hogy még egy szűk látókörű nacionalista sem jött ide pattogni. Sajnos ők pont ugyanolyan kártékonyak, mint az országot kizsákmányolók és nyomorba döntők, illetve olyan idióták mint ezeknek a követőik, a konzumidióták, mert úgy tesznek mintha semmi probléma nem lenne az országban, mintha Magyarország egy teljesen jó és korrekt állam volna, és hogy az átlag magyar emberek intelligensek, és nem primitívek, és mintha nem tennének egymásnak folyton keresztbe.

2013. nov. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Én nacionalista vagyok, de látom én is, hogy nagy a széthúzás.

A baj az, hogy egy átlag nacionalista annyit lát, hogy a magyarok tökéletesek és hibátlanok, a bajokat pedig a zsidók és a cigányok okozzák kizárólag, miközben a valóságban a magyarságnak is vastagon benne van a keze.

2013. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Már megint a széthúzás ? :D De igaz, így van.

A többiben tökéletesen igazad van,ez az általános hozzáállásuk, miközben maguknak hazudnak. Cigányoznak és zsidóznak (többnyire jogosan), de a magyarok is rengeteget tesznek az ország tönkretételéért és rossz hírnevének keltéséért.


Mostanában ezen gondolkodok:Mi lenne akkor ha nem lennének az országban cigányok és zsidók, csak magyarok.Szerintem akkor is ugyanilyen szar lenne minden, kíváncsi vagyok akkor kiket okolnának a nacionalisták :D

2013. nov. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, két teljesen nem össze illő dolgot hozol össze.

Valóban igaz, tele vagyunk "Káin és ábel" harcokkal, ugyanakkor ennek nincs köze az alázathoz. Az alázat ugyanúgy megöli a nemzetet mint az "ellenségeinket a saját sorainkban keressük" elv. Nézd meg tibetet, az ottani lakosok többsége alázatos, ahogy a felvidéki magyarok is. Bealázkodnak idegen hatalomnak, akik nem az ő érdekeiket szolgálják (de még mennyire nem).


Javaslom olvass egy kis Nietzschét.

2014. jan. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 mustafa33 ***** válasza:

Kezd el te. A nemzeted iránt.

És mi köze a z alázatnak ahhoz, hogy dicsekszel a kereseteddel?

2014. jan. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Szerintem jól beszélsz. Két ember példája:

Két ember nagyon mélyről indult, de az egyik erőt vett magán, túlórázott, küzdött, tanult és szépen fejlődött, amíg a másik megelégedett azzal ami van, csak a rendszert szidta.

Dolgozni nem akart, mert nem szeretett korán kelni, de azt sem szerette ha későn ér haza a munkából, és fillérekért nem akart másnak "csicskulni".

Ahogy teltek az évek a szorgos fél házat épített, és nyugati autóval járt, szép családi életet élt.

A másik részletre vett egy nyugati autót nehogy "lemaradjon" és egy panel lakásban éli az életét albérletben, és a deviza hitelét törleszti amit felvett az autóra.

A kettő közül az egyik a politika szülötte, akinek Orbán "segített", a másik pedig az , akit Orbán "tönkretett"...

Ezek a jelzők, amik emberekre vannak csatolva. Gondolkozzatok.

2014. jan. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!