Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenőrzi valaki a közmunkásokat?

Ellenőrzi valaki a közmunkásokat?

Figyelt kérdés
A környékünkre most lett kirendelve egy hete egy brigád, levelet kell söpörni, virágágyásokat kiszedni stb. Szóval nem egy túl megerőltető feladat. Péntek van, de még félig sincsenek kész a munkával, 8 órából 7-et üldögélnek, cigarettáznak, lazsálnak. Ezt kinek kell jelenteni?
2013. okt. 4. 12:45
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
16%

" De van ezeknek főnökük."


Vanni van, de az is én vagyok. xD

2013. okt. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
47-es Te is nagyon jó munkaerő lehetsz.
2013. okt. 4. 13:05
 13/24 Komplikato ***** válasza:
93%

Kérdező, ismered a magyar munkamorált?


Egyszer amikor felújítottak egy felüljárót a Keletinél ott kérdezte a riporter hasonló szituban a munkásokat. Tudod mi volt a válasz?

Hát igen meg lehetne csinálni 2 hónap alatt is, de 6 hónapra lett elvállalva ... (És ugye ott is a melóst a letöltött óraszámra és nem elvégzett melóra fizetik.)


Na most a közmunkás program egy humbug, hiszen sokszor nincs igaz munkájuk vagy kevés. Ha neked van pl. 12 ember akit el kell látnod melóval és teszem azt van 3 napjuk egy tér összegereblyézésére, de igazából túl sokan vannak rá és/vagy meg tudnák csinálni harmad annyi idő alatt is ...

Nyilván ha fordítva lenne, mondjuk 1 napjuk van rá és már 3 napja nem haladnak, az azért feltűnne a felsőbb vezetőknek is.

2013. okt. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
38%

"Nem vagyok spicli, nem az én világom, csak feltűnt. 8-ra jönnek, akkor első dolguk a kiskocsmában kávét venni, "rakétát". Akkor leülnek 10-ig szépen eliszogatnak, röhögnek, hangos tőlük a tér. 10-kor előveszik a szendvicset, majd kb.délig meg is eszik. Akkor már nem állnak neki semminek, mert ebédidő, ami 2-3-ig eltart. 4 óra meg már lassan ittvan, nem nagyon állnak neki. 1-2 ember tényleg van, aki rendesen teszi a dolgát, de a többi semmit nem csinál."


Ezt hozta nekik a Fidesz, kérdező. Én meg megmondtam az elején, hogy nem fogom őket cseszegetni, mert azért a pénzért én igazából fel sem kelnék reggel. Egyébként nem nyolckor kezdenek hanem hétkor, nyolcig a reggeli szünet tart.

2013. okt. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Komplikato ***** válasza:

9es "Kompli pedig 8 órában toljuk az ipart, független attól, hogy téged év elején mivel etettek."


Akkor örvendezzél vala, mert sokan csak 4 vagy 6 órás melót kapnak, ehhez rányúló hatalmas "bérrel" ...

2013. okt. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
62%

"47-es Te is nagyon jó munkaerő lehetsz."


Én ezt így ebben a formában nem állítanám. Inkább úgy fogalmaznék, hogy határozottan utálok dolgozni. Viszont a beosztottaim kedvelnek, mert tőlük sem várok el ilyesmit. Néha ha van egy sürgős munka, akkor szoktam csak szólni, hogy ezt most tényleg csinálják meg X időre. De meg is szokták csinálni, mert tudják, hogy poénból sosem cseszegetem őket.

2013. okt. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%

Nincs senki, aki ellenőrizné őket.

Jelentheted az önkormányzatnál. Ha épp jó kedvükben vannak és találnak valakit, aki nagyon unatkozik talán kiküldenek valakit, ha ő is beleegyezik.


A közmunkaprogram tényleg nem azért van, hogy a munkanélküliek dolgozzanak.

A közmunkaprogram azért van, hogy kozmetikázza a munkanélküliségről szóló statisztikákat és betönje a száját azoknak, akik folyton a segélyeken lovagolnak.

2013. okt. 4. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
62%

"Hát igen meg lehetne csinálni 2 hónap alatt is, de 6 hónapra lett elvállalva ... (És ugye ott is a melóst a letöltött óraszámra és nem elvégzett melóra fizetik.) "


Ezt én mindennap elmondom a cégnél. Az embereket lehetne úgy is fizetni, hogy ha ezt megcsinálod X ezer forint üti a markod. De míg havi 49 ezer forintot fizetnek ki nekik akkor is ha megszakadnak, senki se csodálkozzon ha nincs is kedvük semmit csinálni. Ezzel nálunk egyébként még a legfelsőbb vezetés is egyetért. Én meg nem is szoktam tőlük semmit követelni, emberek vagyunk és tudom, hogy ennyi pénzért én még csak be sem járnék.

2013. okt. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

"Akkor örvendezzél vala, mert sokan csak 4 vagy 6 órás melót kapnak, ehhez rányúló hatalmas "bérrel""


Nekem sok örvendezni valóm nincs. Én Fix bérbe vagyok, ugyanazt kapom ha nyolc órát dolgoznak, mint ha négyet, sőt nekem jobb a négy, kevesebbet kell rájuk figyelnem, több a szabadidőm. Tehát nem vágom miért kéne örvendeznem a nyolcnak.

2013. okt. 4. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Nincs senki, aki ellenőrizné őket. "


Ne gyere már a marhaságaiddal!

Napi kétszer legalább ki szoktam menni, van olyan is ha nincs más dolgom, hogy az egész napom kint töltöm velük terepen. Idén kétszer még egy egy üveg vörösbort is vittem nekik. Hol vagy te egész, nap, ha azt állítod hogy ki sem megyek? Nekem 21 tanúm van az állításomra!

2013. okt. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!