Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Valaki leírná nekem, hogy...

Valaki leírná nekem, hogy miket kell tudni az egyes magyar pártokról?

Figyelt kérdés

Valamint szeretnék tájékozottabb lenni a politika terén. Milyen oldalt ajánlotok? Esetleg elektronikus újságot..

Nem csak a magyar, de a külföldi politika is érdekel.


2013. okt. 1. 23:02
 1/9 anonim ***** válasza:
11%

körülbelül az a helyzet most itt Magyarországon hogy van a Jobbik és vannak a többiek.

Ha nem a Jobbikra szavazol akkor szinte teljesen mindegy hogy melyikre mert a végeredmény ugyanaz lesz, ugyanazt az utat járatják a magyar emberekkel amit már elkezdtek, ami arról szól hogy egyre kevesebb pénz marad a zsebedben, egyre kevesebb magyar marad az országban.

2013. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ozmium42 ***** válasza:
100%

Csak egyet: mindegyik ugyanazt a stratégiát követi: felelőtlen ígérgetés négy év csúcsfizetésért és törvények felettiségért cserébe, bárminemű elszámoltathatóság nélkül.


Ha érdekel a politika, kezd ott, hogy kiagyalsz egy új közjogi rendszert, ami nem a szélhámosok, gazemberek és pszichopaták feldúsulásának kedvez, a jelenlegi pártrendszeren pedig tedd túl magad.

2013. okt. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem valahol örülj a boldog tudatlanságnak, mert ha rájönnél hogy igazából egy gyarmaton élsz adórabszolgaságban, ahol a választás egy illuzió akkor kevésbé lennél boldog.

Röviden ennyi a bel és kül politika.

2013. okt. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Pontosan mire vagy kíváncsi?


Melyik párt mit akar?Mi a célja?Miért küzd?


Minden magyar pártnak vannak "pártújságjai", hírportáljai vagy hozzájuk közel álló médiumok.

Jobboldal:

[link]

radikális jobboldal:

[link]

baloldal:

[link]

[link]


A legtöbb párt Facebook oldalán is naprakész információt találsz.


Írhatsz privátban is, nagyjából tisztában vagyok a külföldi politikával is.

2013. okt. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
94%

Közös jellemzőjük:

1. tolvaj

2. korrupt

3. szakértelem hiánya

4. csak a duma

5. elvek és erkölcs hiánya

6. jövőkép nulla

7. arrogancia, pofátlanság, műveletlenség minden mennyiségben



Szóljatok, ha kihagytam valamit

2013. okt. 2. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

Mit kell tudni róluk?


1) Kamuznak agyba-főbe

2) Csipkebokor vessző

3) Sikkasztanak agyba-főbe

4) Uszítják egymás ellen az embereket, klikkesítik

5) Hülyének nézik az embereket

6) Hasznavehetetlenek


Elég lesz ennyi?

2013. okt. 2. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Amennyiben nem vagy kíváncsi egyes pártok álhíreire, akkor válassz a hiteles hírforrások közül! Itt tényleg a valóságról olvashatsz és nem arról, hogy milyen rosszul élünk és fúj Fidesz, stb.

www.mno.hu

www.hetivalasz.hu

www.demokrata.hu

2013. okt. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
67%

Igyekszem elfogultság nélkül válaszolni:


Fidesz: az eddig legnépszerűbb párt volt régen is, és ma is. Főleg a vidéki alsó- és középosztályban erős, de ma már szinte mindenhol. Alapvetően konzervatív-jobboldali párt. Parancsolói az oligarchák (iparmágnások, fejesek) és egyes zsidó szervezetek. Sok pénzt osztanak a haveroknak, de ügyelnek a formaságokra. Összességében tűrhetően kormányoz, vannak jó és rossz döntéseik egyaránt.


MSZP: Főleg az ún. értelmiség valamint a nyugdíjasok körében népszerű. Baloldali párt. Parancsolói az EU és egyes zsidó szervezetek. Az egyetlen párt a rendszerváltás óta aki két választást is megnyert egymás után. Azonban az egykori SZDSZ nélkül sosem sikerült volna, ellentétben a Fidesszel, akinek egyedül is meglett volna a 2/3. Két ciklus alatt 3 miniszterelnökük volt, részben a rengeteg elhibázott döntés miatt. A második ciklusát a sorozatos botrányok jellemezték. Pénzt eszméletlen mennyiségben osztott magának és érdekeltségének, de ők a látszatra sem ügyeltek. Összességében pocsékul kormányoztak.


Jobbik: nemzeti, radikális, jobboldali párt. Elnöke, Vona Gábor egy nagyon karizmatikus személy. Ahogy a Fidesznél Orbán, a Jobbiknál Vona a meghatározó arc (míg az MSZP-nél cserélődnek a figurák). Politikája az átlag jóérzésű emberek szemében szimpatikus lehet, ugyanis gyakran emeli fel szavát a szegényekért, a családokért, a bűnösök megbüntetéséért. Alapvetően logikus, szimpatikus terveik vannak, de a józan politikájukat gyakran homályosítja el egy-egy túl szélsőséges megnyilvánulás (ez jellemzően folyton csak 1-2 jobbikos személytől jön). Parancsolói pusztán a magyar emberek, bár néha felemlegetnek furcsa keleti kötődéseket (török, azeri).


DK: Gyurcsány új pártja, egyelőre mérhetetlen (támogatottsága hibahatáron belüli).


Együtt 2014: Bajnai Gordon kétes múltú ex-miniszterelnök új pártja. A korábbi balliberálisokból összeverődött társaság. Szakmai politizálást hirdetett meg, de egyre inkább a vásári igénytelen performanszokról híresül el társasága. Csapatában számos szélsőliberális személy van. Parancsolói az EU, egyes zsidó szervezetek, Amnesty Inernational, TASZ, stb.

2013. okt. 2. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy Magyarországnak van egy államadóssága.

Ez jövedelemforrás a hitelezőinek, mégpedig mindörökké (hiszen sosem lehet teljesen "ledolgozni")


Ez a jövedelemforrás a kamatfizetés az állampapírokra. A kamatokat az állam fizeti ki. A pénzt az adókból szedi be. A kormány egyfajta pénztárosi, kifizetői szerepet tölt be.


Ahhoz, hogy az embereket ez ne aggassza, el kell hitetni velük, hogy demokrácia van, és megválaszthatják a vezetőiket. Pedig a valóság az, hogy csak a pénztárosokat választják meg. Akik egyszerű bábuk.


Kár időt pocsékolni a demagóg vagy éélből hülyeség vagy átverés "programjaik" megismerésére. Mert a lényeg úgyis az lesz, hogy fizetőképes maradjon az állam, teljesítse szépen az adósságszolgálatot.


Ha egy kormány esetleg ezen az alapvetésen változtatni akar, akkor a nemzetközi tőkeerő képes a mélybe taszítani az ország gazdaságát, megrendíteni az emberek bizalmát ebben a kormányban, miközben a kockázati felár emelkedésével az államadósság is megsokszorozódik, így az átmeneti bevétel-kiesés kompenzálódik a következő, engedelmesebb kormány idején.

2013. okt. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!