Szerintetek miert engedi a MAGYAR nep hogy egy par nyomorult ember kifossza es romba dontse?
Szerintem ha "vasvillával" harcolnánk a "papucsállatkák" ellen, az Európai Unió számára a zsidó értékrendet képviselő politikai elit érdekei lennének a fontosabbak, tehát így, vagy úgy, külső segítséggel is, de vérbe fogják folytani a lázadást. Ha a Fidesz lesz kormányon, akkor ez lesz a legvalószínübb forgatókönyv "október 23-ára". Ha pesszimista akarok lenni, azt mondom: elkéstünk, rabszolgák vagyunk. Azonban ez nincs így, és remélhetőleg nem is lesz.
Adjon az Isten Szebb Jövőt!
Na meg is találtam, ezt nézd meg, ilyen egy tényleg romba döntött ország, a képek Abháziában, Szuhumi városában készültek.Ez az ország legfontosabb, és legforgalmasabb vasútállomása. Ha majd nálunk így fog kinézni a Keleti, akkor lehet majd romba döntésről beszélni.
Itt a link:
Nekem is nagyon tetszik, ha ilyen romba döntésekről van szó. :D
Magyarország történetének során soha nem volt még ennyire általános a jólét, ami nem mellesleg szabadsággal is párosul, úgyhogy ne jöjjetek vele, hogy 20 éve is jobb volt.
Nem volt jobb, te vagy a balf@sz, hogy elcseszted az életed, és ezért egy kormány sem felelős.
Nem látjátok, ti jólétben élők, hogy mekkora a magyar államadósság? Minden adófizetőre, rád is 4,5 millió Ft -nyi devizás adósság jut. Ennek terheit spórolhatnád meg kisebb adók formájában, ha a kormányzat gondoskodott volna arról, hogy ne szaladjon el nagyon a ló.
A Kádár rendszer az államadósság felduzzadásába omlott össze. Mi jött utána? Az állam gazdasági vagyonának privatizációja, jórészt külföldiek számára, mert nekik volt tőkéjük, ráadásul devizában, mint az államadósság. A bevételek 90%-át elvitte a törlesztés.
Most kb. ugyanott állunk, mint akkor. Tudod, mennyit költ ma Mo. külföldi adósságteherre? A költségvetés kb. 10%-át. Ugyanannyit, mint oktatásra, az is 10%! Az egész nyugdíjrendszer, a legnagyobb kiadási tétel 12%-ot visz el. Ha kivesszük a 2006. évi, nagyon elszaladt költségvetésből a külf. adósságterhet, a költségvetés egyensúlyban lett volna. Vagyis: az újabb hiteleket a hiány finanszírozására kizárólag azért kellett felvenni, mert már voltak eddigi hitelek, aminek a kamatait fizetni kell. Ez maga az adósságcsapda.
Ez már ott tart, hogy IMF hitelre szorultunk, úgy mint a rendszerváltáskor. Ez azzal jár, hogy a gazdaságpolitika fő vonalát az IMF diktálja, nincs a kormánynak szabad keze. Az, hogy szabad ország vagyunk, csak egy látszat innentől kezdve. Az IMF a külföldi befektetők érdekeit helyezi előtérbe, védve a befektetéseiket. A te meg én érdekem másodlagos.
Amikor legutóbb ez volt a helyzet, az ország gazdasági közvagyona ment rá. Az élelmiszeripar külföldi kézre kerülését azóta is nyögi a magyar mezőgazdaság. Mi is érezzük, férjem őstermelő. Mi maradt még állami kézen? Középületek, egészségügy, termőföld, ivóvízvagyon (a gázvagyont és az áram közművet már eladták külföldnek). A kamatok fizetésére felvett hitelek ezeket tudják / fogják elvinni a gyerekeink elől. Ráadásul a szabályokat is kintről diktálhatják nekünk.
Csodálkozol, hogy aggódunk? Nálam is kinyílik a bicska azok ellen, akiknek fontosabb volt a hatalom, minthogy meghozzák a nép számára kellemetlen, de mégis a mi érdekeinket szolgáló strukturális döntéseket.
A feketeleves még előttünk van.
Egy közgazdász.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!