Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz csökkenti az ÁFÁT? (ÁFA)

A Fidesz csökkenti az ÁFÁT? (ÁFA)

Figyelt kérdés

De miért csak most? A Fidesz még ellenzékben, felemelte a szavát, hogy az MSZP miért emeli az áfát, ahelyett, hogy csökkentené. Ott hangsúlyozták, hogy a szegényeknek jót tenne egy áfa csökkentés. Azóta mióta kormányon vannak, már az MSZP is javasolta a Fidesznek, de nem fogadták el.


Indoklás:


Elvileg azzal az indoklással, hogy az inkább a gazdagokon segítene, akik sokat vásárolnak, a szegényeken, akik kevesebbet költenek, azokon meg nem. Na de ez a logika akkor hiábás, mert TELJESEN MÁST MONDTAK MÉG ELLENZÉKBEN, akkor bírálták az MSZP-t, hogy miért nem csökkent áfát. Értitek??? Meg akkor a rezsicsökkentés is ilyen alapon a gazdagabbaknak kedvez, nem?


Félreértés neesék nagyon örülnék neki, mert párthovatartozástól függetlenül, minden árcsökkenés NAGYON JÓL JÖN!


Jönnek a választások?


Vélemények?



2013. szept. 23. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:
82%

Szia!


Üdvözlet a Föld nevű bolygón. Tudom, fura hely lehet, pláne számodra, aki szemmel láthatólag sok-sok fényév távolságból érkezett. De segítek egy picit:


Tudod, mi emberek (pláne a politikusok) gyarlók vagyunk, és amit lehet, megteszünk a hatalomért. Magyarország (ez egy ilyen kijelölt földterület, amit elkülönítünk ilyen-olyan okoknál fogva a többi földterülettől) jelenleg egy demokratikus állam (ez azt jelenti, hogy a vezetők azok, akiket a többi ember ilyen-olyan okoknál fogva megszavaz).


Namármost, itt jön még egy másik fontos, nagyon fontos tény: a legtöbb ember (pláne politikailag) síkhülye. Ergo, ha a politikus hatalmat akar, akkor mindig azt kell mondania, amit az emberek hallani akarnak. Pl az ellenzékben lévő Fidesz a hatalom ellen kampányolt. Nademármost, itt jön a csavar: mivel az emberek hülyék, így amikor az adott embercsoport (mi pártnak hívjuk őket) nincs hatalmon, akkora marhaságot mondhat, és akkorát hazudhat, amekkorát csak akar. Mivel az emberek hülyék, így ezeket a marhaságokat csont nélkül, és gondolkodás nélkül beveszik.


Csak, egy probléma van: amikor hatalomra kerülnek, akkor meg így, vagy úgy, de irányítaniuk is kell, lehetőleg úgy, hogy (legalább) a totális csődöt elkerüljék, és kihúzzák addig a hatalomban, amíg eléggé megszedik magukat (és a közeli barátokat). És sok-sok marhaság, amit mondtak, abszolút nem kivitelezhető, ezért arra egyszerűen fátylat borítanak. A sok marha meg várja, hogy a hülyeségek valóban beváltódnak.


És, jön az utolsó csavar: amikor újra közelegnek a választások, akkor megint elő kell szedni a hülyeségeket, mert addigra egy csomó, csomó dolog felgyülemlik, éshát még a hülye választók is emlékeznek erre-arra. Ezért újra elkezdenek hazudozni, tenni-venni, hátha összejön.


Hát, így dióhéjban ennyi, kedves idegen! Remélem, érthető volt, és nem undorodsz (még) a fajunktól :D

2013. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

A Fidesz első lépései között emelte az ÁFÁ-t 27%-ra. Most azt nyilatkozta valamelyikük, hogy a hús árát csökkentik majd 2 %-al. Ez a 2.800.- Ft-os marhahúsnál kilónként 56 Ft-ot jelent. A kenyérnél, lisztnél, tejnél csak 4-5 Ft-ot. Ezt aligha érzi meg valakinek a pénztárcája.

Választási fogás, semmi több.

2013. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

A 3 kulcsos áfa lenne a megoldás.


1, 10-15% az élelmiszerekre és a gyerekneveléssel kapcsolatban


2, 15-20% Általános, a szolgáltatások stb stb


3, 30-35% A jellemzően import termékek esetén


Az az, a hazai fogyasztását növeljük, és tényleg segítsünk az alacsonyabb jövedelműek megélhetésében.

Aki meg importfaló az fizessen.

2013. szept. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%
Ezt hívják kampánynak, ők nem nekünk akarnak jót hanem maguknak. SZAKÉRTŐI KORMÁNYT!
2013. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"minden árcsökkenés NAGYON JÓL JÖN! "


Azt ugye vágod, hogy te gyakorlatilag nem fogsz árcsökkenéssel találkozni a boltban? És az ÁFA-csökkentés (egyelőre) csak a húsokra lesz. Nem azért,mert "a szegényeknek jót tenne", hanem hogy a húsiparnak könnyebb legyen. Akik már előre bejelentették, hogy a nettó áraikat emelni fogják, így a fogyasztókhoz az ÁFA-csökkentésből SEMMI sem fog eljutni.

2013. szept. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló.

Az érvelésed nem értem, mert úgy próbálod nekem elmagyarázni, mintha sík hülye lennék, aki a Marsról jött, ez pedig sértő. Nem ismerjük egymást, nem ismerjük egymás gondolkodását, egy feltett kérdésből meg messzemenő következtetést ugye nem lehet levonni. A segítőkészségedet meg értékelem, de köszönöm, én is a Földön élek. :)


Ha észrevetted, a kérdésemben ott alul, és is odaírtam, hogy "választások?" tehát sejteni vélek dolgokat. Amit leírtál abban viszont sok igazság van, értem én. :)



A többi válaszolónak is nagyon szépen köszönöm a válaszokat. :)

2013. szept. 23. 18:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!