Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem arról volt szó, hogy...

Nem arról volt szó, hogy olcsóbbak lesznek a dohánytermékek?

Figyelt kérdés

[link]

Eszerint az indexes cikk szerint jelentősen csökkent a dohánytermékek eladása a Nemzeti Dohányboltok létrejötte óta, s megélénkült a feketepiac. Éppen ezért a Philip Morris arra jutott, hogy lejjebb viszi a cigaretták árát.

A cikk megjelenése utáni napon 860 forintért vettem kék Pall Mallt, s a második napon már "csak" 810 forintért. Azonban a harmadik napon már 900 forintba került.


Mi az oka ennek az ingadozásnak? Nem arról volt szó, hogy akár 50-100 forinttal is olcsóbbak lesznek a dohánytermékek? Így lassan senki sem fog Nemzeti Dohányboltban cigit venni, egyre többen fogják keresni a fekete termékeket.


2013. szept. 21. 13:13
 1/5 anonim ***** válasza:
48%
Az a szép ebben az egészben, hogy a dohányzás egy full káros kényszercselekedet, nem köthető semmi szükségeshez, ezért a dohányosokat teljes nyugodt szívvel lehet csülökre szpatni. Nem lesz se tüntetés, se egy szó. Max a saját csinovnyikjait szivatja be a fidesz, mert csődbe megy a frissen lopott üzlet. Én személy szerint egyiket se sajnálom. Szokjatok le, lúzerek....
2013. szept. 21. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ingadozásnak az az oka, hogy a július előtt árult, de el nem adott termékeket a korábbi értékesítőknek vissza kellett szolgáltatni. Amikor akciózik egy Nemzeti Dohánybolt, akkor általában ezeket a régebbi zárjeggyel ellátott olcsóbb termékeket árusítják ki. Július óta kétszer emelkedett a dohányáruk ára, először július 1-én, majd augusztus folyamán is, amikor árrést tovább emelték. Ha lesz árcsökkentés az nem azonnal fog megjelenni, mert van átfutási ideje, míg a gyártó átáll.
2013. szept. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

A fekete kereskedelem nőtt meg a Nemzeti óta mivel a dohányosok kisebb de jelentős részét 18 év alattiak teszik ki akik így nehezebben jutnak hozzá és inkább megveszik az olcsóbb, rosszabb minőségű szlovák, román vagy ukrán árut..


Amúgy a cigaretta ára szerintem 1500-2000 forintig nem fog megállni..

2013. szept. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt általában nem számolják bele hogy a dohányfogyasztási szokás is változott.Egyre többen töltenek dohányt,vagyis a kb. 3szor olcsóbb megoldást választják.A trafikok miatt jobban szem előtt van a vágott dohány és sokkal olcsóbb,mint az előre gyártott termékek.
2013. szept. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem, arról volt szó, hogy nemzetiek lesznek. :D
2013. szept. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!