Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Hol vannak még olyan szigorú...

Hol vannak még olyan szigorú feltételei a dohánytermékek árusításának, mint amilyet 2013-ban fognak bevezetni?

Figyelt kérdés
Tehát 2000 lakosonként lehet egy dohánybolt és pl benzinkúton és nagyáruházakban sem lehet dohányárut vásárolni? Én Franciaországról tudok, van még ilyen valahol a világban? Egyébként ezzel az intézkedéssel kivételesen egyetértek, pedig én is dohányzom.
2012. jan. 1. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ausztria,azt a modellt vettük át.

Én is jó ötletnek tartom.

2012. jan. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
7%

Majd azt is tartsátok jó ötletnek mikor bevezetik, hogy tízmillió főnként csak egy kórház lehet és egy vécé...

Hahaha...

2012. jan. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Én nem tartom jó ötletnek, mert ez nem a fejlődés fele mutat, hanem a visszafejlődés felé.

Olyan lesz a dohányárú, mint anno a Kádár rendszerben pl. a narancs? Ritkaságszámba fog menni, és ujjongunk majd ha rálelünk végre egyre?

Ráadásul akik trafikosok, vendéglátósok, kocsmárosok eddig árultak dohányterméket (a trafikosok nagy részének ez volt a fő bevételi forrása, nem a kacatok és újságok stb.), és egy kisvárosban árultak kb. 10 helyen +benzinkutakon, ott most csak 1 bolt maradhat, ezzel veszélyeztetve a többi trafikos vállalkozót és alkalmazottakat. Ergo= jönnek az elbocsátások.

Végülis, nincs még elég munkanélküli az országban igaz?!

2012. jan. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ráadásul megvan az állami korrupció veszélye, mert a kereskedelmi jogot pénzzel lehet megváltani az államtól!
2012. jan. 1. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013-tól? :) A nagy áruházak 2012 áprilisától már nem árulhatnak dohányterméket.
2012. jan. 1. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem baj ,majd azt mondják a politikusok, hogy nem is volt ez olyan jó öklet és majd valamejik álomba szenderül és megálmodik valamit reggel az asztalra teszi és estére meg van a törvénymódosítás AZ ÚJ TÖRVÉNY ELFOGADVA! És másnap reggel már az egész média aszt fújja.
2012. jan. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 doboszoli ***** válasza:

Biztos, hogy beindítja a feketekereskedelmet.

Az is érdekelne, hogy, és kinek lehet megnyerni az árusítás jogát.

Nem éreztek korrupció szagot ez ügyben?

2012. jan. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!