Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek az 56-osok...

Mi a véleményetek az 56-osok terére kiállított ARC óriásplakátokról?

Figyelt kérdés

Kurucon olvastam, de mivel én kevesebb plakátban látok kivetnivalót, mint az ottani szerkesztők így csak néhányat linkelnék.


Például: [link]


Nekem a látottak közül többek között ez a humorosnak mondott plakát tetszik a legkevésbé ,amit feltehetőleg csak én és a szélsőjobboldali neonáci közösségek nem tudnak megfelelően értékelni.

Szerintem nem azzal van a baj aki egy ekkora terület veszteséget nem tudja lenyelni a mai napig, pláne,hogy még most is megvan a hatása (határon túli magyarokat ért atrocitások,többek között)

De nekem például az jutott eszembe,hogy mondjuk lenne egy kép amin Auschwitz-Birkenau-ban szállnak le a zsidók a vonatról és az lenne a szöveg,hogy "Kérjük Tisztelt Utasainkat, készítsék elő jegyüket vagy bérletüket, mert a kijáratnál ellenőrzést végzünk. Köszönjük! Please, get your ticket on pass-ready, they'll be expected at the exit. Thank you."

Rohadt vicces lenne nem?


Na ,de ne kanyarodjunk el ennyire a témától, csak hát így már mindjárt más,ez koránt sem vicces.Trianonnal lehet viccelődni, a Holokauszttal pedig TILOS!

A másik meg, megnézném,hogy például Romániában mit szólnának egy ilyen "vicces" plakáthoz, ahol Romániát az 1920 előtti állapota szerint ábrázolják hasonló szöveggel.


A másik: [link]

Ehhez nem kell különösebb komment.


Ezen kívül van még sok "határeset" kép, amit én például nagy nehezen el tudok fogadni, mert nem vagyok annyira úgymond "szélsőséges", viszont provokatívnak találom ezeket, és némelyiket fekete festékkel kéne lefújni.(bár én D.Péterrel ellentétben biztos nem úsznám meg)


Itt megtekinthető még néhány, kurucos véleményekkel:

[link]


2013. szept. 17. 20:06
1 2
 11/15 Komplikato ***** válasza:

Azért a Kuruc "cikke" is hozza a formát, tisztára mint a Lánchíd rádió "hírei", előre megmondják mit kell gondolnod ...

A Jew/Gay/Nazi plakát szerintem az egyik legjobb és az a nem vicces, hogy a "cikkíró" azért ekézi mert sztereotip, közben a gondolkodásra képtelen sztereotípiákat használókat cikizi teljes joggal. Megint a tipikus eset, csak az nem érti akinek szól ...


"Hángörien feritéjl"


Erre a plakátra írja: "Ciki a magyar nyelv is. Használj még több idegen szót!"

Nem kéne szólni neki, hogy ez egy IDÉZET! Egy olyan idézet amivel szénné égette egy nem normális idióta az országot? E miatt nevezték el Tündér Lalának Matolcsyt.

2013. szept. 18. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
75%
A cikkiro egy tajekozatlan bunko, mert az altala "elemzett" plakatok egyiket sem sikerult megertenie, pedig valljuk be, nem olyan bonyolult egyik sem. Csak a napi esemenyeket kene kovetni.
2013. szept. 18. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én gusztustalannak és felháborítónak tartom. Nem csak most, minden évben az...
2013. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Ja, persze a Trianonnal lehet viccelődni, a zsidó holokamuval meg nem... Persze!!!
2013. szept. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
A jew/gay/nazi pont azt mutatja, hogy az emberek egy része a külsőségek alapján ítél, és a hajviselet megváltozásával változik a cimke is, amit ráakasztanak az emberre az általánosítók. Tényleg ilyen nehéz értelmezni ezeket az egyébként meglehetősen egyszerű mondanivalójú képeket?
2013. szept. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!