Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a "trafikmutyi"? Mi van...

Mi az a "trafikmutyi"? Mi van most a trafikok körül?

Figyelt kérdés
Csak hallottam róla és utána is néztem de nem igazán értem a dolgot.Szóval a google nem segített sokat.Valaki elmagyarázná?
2013. szept. 17. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:

A dohányárusítás állami monopólium lett (csak az állam adhat el cigarettát), hogy egységes áron lehessen cigarettát és más dohánytermékeket kapni, valamint, hogy csak 18 éven felüliek juthassanak hozzá ilyesmihez.


A jogot kiszervezték a feladatra pályázók közt a Nemzeti Dohány Zrt.-n keresztül.


Így jut el a dohánytermék a dohányboltokba.


-- Eddig tök korrekt lenne.


Viszont állítólag a dohánykoncesszíót (árusítás jogát) többségben FIDESZ-közeli emberek kapták, így felmerült a kijátszás, mutyi eshetősége.

2013. szept. 17. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A "trafikmutyi"?

Nekem, mint dohányosnak az, hogy egy hónapon belül kb. 10 százalékkal emelkedett a cigaretta ára, és ez kizárólag a másodjára felemelt árrés miatt.

2013. szept. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!