Miért jó a gyenge iparú kis nyitott gazdaságok számára a szabadpiac?
Mielőtt szabad volt, léteztek kvóták stb.
Gyakorlatilag a kölcsönösség érvényesült, az az amennyi kvótát adott az egyik a másiknak az viszonozta.
Így kiegyenlítődött volt a rendszer és nem kellett azért megszorítani soha mert elszállt az import.
Én sem értem miért lenne jó.
Hiszen lehet vámokat alkalmazni de nem kötelező.
Ameddig kedvező egy országnak addig nem alkalmazza.
Illetve ami a számára nagyon drágán előállítható vagy sehogy sem ott felesleges keménykedni, de ahol csak az erőfölénye miatt egy minimális előnnyel olcsóbb egy külföldi az csak piackivásárlás.
Semmivel nem képes jobban patikamérlegre állítani egy ország a gazdaságát mint a kvóta rendszer.
És nem is lehet másként fenntartható a rendszer.
"Olyan hogy szabad piac a szó szerinti jelentésében már régóta nem létezik.Amit ma a szabadpiac jelzővel illetnek annak annyi köze van a szabadsághoz mint a vadállatnak az állatkerten.
Nyilván.
Hiszen a nagy erőfölényes cégek egy magunkfajta kis ország egy egy gazdasági szegmensét képesek akár évekig is dömping alatt tartani. De jól tudjuk hogy az ár nem minden, hiába valami olcsóbb ha a munkahelyek oda lesznek.
Azonnal jönni fog az É-Korea szöveg.
Csak tudod ők a politikai rendszer miatt nem állnak senkivel kapcsolatba és nem azért mert nem működik a kvótarendszer. Nem akarják a coca-colával megismertetni az embereket.
Azért jó, mert így meg tudunk venni olyan dolgokat, amiket itthon nem gyártanak. Ha mindenre vámot vetnénk ki, akkor senki nem hozná ide eladni a számítógépeit/autóit/stb., hiszen mondjuk 100 km-el arrébb eladhatja vám nélkül. Gondolom a hátrányokat nem kell nagyon magyarázni.
Az ideális egy olyan rendszer lenne, ahol aszerint vetik ki a vámokat, hogy az adott terméket milyen mennyiségben gyártják itthon a kereslethez viszonyítva, de ezt rettenetesen bonyolult lenne kivitelezni.
"Azért jó, mert így meg tudunk venni olyan dolgokat, amiket itthon nem gyártanak. Ha mindenre vámot vetnénk ki, akkor senki nem hozná ide eladni a számítógépeit/autóit/stb., hiszen mondjuk 100 km-el arrébb eladhatja vám nélkül. Gondolom a hátrányokat nem kell nagyon magyarázni.
Az ideális egy olyan rendszer lenne, ahol aszerint vetik ki a vámokat, hogy az adott terméket milyen mennyiségben gyártják itthon a kereslethez viszonyítva, de ezt rettenetesen bonyolult lenne kivitelezni.
Ez tényleg nagy baromság.
1, Mivel mi nem vagyunk egy nagy PC vagy autó gyártó ország, így nem is lenne keresztbeverés a magyar ipar számára így nagy valószínűséggel nem lenne vám, hiszen azt mi vetjük ki a termékekre így viszont lenne kvótánk a vámmentességre ugyan ebben az összegben a kölcsönösség elvén.
2, Nyugodtan bejöhetne az országba egy egy Pc gyártó és gyárthatna a hazai igények kielégítésére.
3, Ha lenne is valami okból valamire vám és még is lenne rá igény akkor miért ne hoznák be hozzánk, hiszen a profitja meg van így is meg úgy is a cégnek. Ki az a barom termékgyártó akit érdekel hogy a kereskedelemben milyen áron árazzák a vámokkal terhelt termékét?
Nem értem.
Pontosan az olyan országok esetében ideális a szabadpiac ahol amúgy is minden meg van sőt még tőke is.
Ahpl néhány tucat dologban lehet az országnak komparatív előny ott lenne arra szükség hogy az a néhány szegmens kifejlődhessen és le öljék meg "röptében"!
Melyik ez az ország kérdező?
Kongó? Mert ott aztán nem kell tartania a népességnek, hogy majd jön a tőke kizsákmányolni meg evenni a munkát a vállalkozások elöl.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!