Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mire elég a minimálbér?

Mire elég a minimálbér?

Figyelt kérdés
Mert a képviselőink szerint a mostani összeg elég a létfentartáshoz! ( :D)
2008. júl. 3. 08:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%

hát nem túl sokra!(anyukám szerint)Mi panellakásban élünk, és a rezsi kb.20000-25000ft havonta, tehát durván a minimálbér 1 harmadát elviszi. Marad élni kb.40000. De ebből még meg kell tankolni a kocsit, és minden napra valami kaját tenni az asztalra. (ha csak minden nap 2000ft-t költesz, akkor ez a 40000ft 20 napra elég! és a többi napon? 10-11 napig mit csinál az aki ebből él?)

(még szerencse, hogy a faterom azért jobban keres! ;))

2008. júl. 3. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
98%

ez a minimàlbér elég kevés.

sajnos én egyedül nem jöttem ki ennyiböl(albérlet,kaja,csekkek,Iskola,)de ezek csak alapok,nem értem hogy tud valaki ennyi pénzböl élni.nem vagyok pénzéhes,de ez az összeg röhejes.

mostmàr svàjcban élek,igez itt dràgàbb is minden,de ha belegondolunk,hogy egy takaritonö se keres 150 ooo alatt,egy àtlag fizetés meg 520 000 körül van,akkor a magyarorszàgi fizetés röhejes.hàt ez a politikàn mulik sajnos

2008. júl. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Nekem van egy pár ismerősöm, akik minimálbért keresnek és van nyaralójuk, két kocsi, évente kétszer járnak síelni, meg minden évben elmennek 1-2 hétre külföldre.

Szóval szerintem jól meg lehet élni belőle.


:(

2008. júl. 3. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

ez az uccsó hozzá szólás nagyon jó, sajnos ez így van, és mivel a bejelentett kevés még a segélyeket is felveszi.


elvileg ha minimál bért keresel akkor minimálisan kell élned, amibe egy autó nem fér bele vagy nyaralás, ez tényleg csak a lakásra és evésre elég.


a minimál bér tényleg kevés de Németországban is nekünk el megy egy fioezetés negyede a lakásra. és minden sokkal drágább.

2008. júl. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
97%

Mire elég a minimálbér?

Jóllakni kevés, éhenhalni sok!

:(

2008. júl. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
88%

Tényleg, én is minimálbérből megyek nyaralni :-)

Mire elég?

Sörre talán elég lesz, ha mégsem, majd kipótoljuk :-D

2008. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
94%
Muszály leírnom nektek , hogy én 3. gyerekemmel vagyok itthon GYES-en ,a GYES 27.000 forint amiből kézhez 24.000-t kapok . Ezenkívül gyerekenként 12.000 ft a családi
2008. júl. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
96%
Hát semmire. Nővérem elment munkanélkülire és kapott álláskeresési segélyt.. mert már így envezik... hozzáteszem kb az apénz amit adtak arra se volt elég h a vonatjegyet és abkv-t stb kifizesse...
2008. júl. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
86%
Hogy mire elég???????? Amire 2-töt számolok. :)
2008. júl. 11. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
94%
Most olvastam egy másik kérdésnél hogy nettóban a minimálbér 56ezer FT,ez elég elkeserítő mert én most fogok menni dolgozni egy munkahelyre és minimálbért fogok kapni még az a szerencse hogy anyámékkal élek(20 éves vagyok)de ez a pénz szánalmasan kevés még elbulizni is kevés lesz, aki ebből tartja el a családját az pedig tuti hogy csak nyomorog, persze lehet mondani hogy megérdemli mert nem tanult stb. de ez a pénz akkor is annyira kevés hogy hihetetlen, akármennyire is alacsony beosztásban dolgozik valaki, ennél azért többet érdemelne. Szóval ez megdöbbentő, én azt hittem a 69000-et kiadják kézhez mert adómentes vagy ilyesmi, de 56000FT eldobom az agyamat...........Ez valami nagyon szánalmas ország
2008. aug. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!