Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek hol a legnagyobb...

Szerintetek hol a legnagyobb a rend, közbiztonság Magyarországon?

Figyelt kérdés
Sokszor emlegetik az Őrséget, ott a szomszédban már Ausztria, Szlovénia van. Egyszer voltam itt kirándulni és tényleg békésnek tűnt, sokszor még kerítés sincs a házaknál, nem is értem miért nem járnak ide fosztogatni (vagy járnak?).

2013. szept. 13. 22:00
1 2 3
 11/21 tetro ***** válasza:

23.24

ugyan már. a putriból nincs kiút. az iskolában szegregálnak, munkakeresésnél szintén. három egyetemre jártam, egyetlen roma évfolyamtársam volt. azért mert ők nem akarnak jó állást, és kényelemben élni? jobb a putri? a francokat, de esélyük sincs onnan mondjuk a közgázra bejutni...

2013. szept. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

A bőrszínre fogni a szegénységet (de akkor így végül elismerve a bűnözést is) nagyon elvetemült liberális gondolkodás.

A kínaiak, vietnamiak is fekete hajúak, kicsit sötétebb bőrűek, mégis jól boldogulnak a nyugati társadalmakban, a cigányok viszont mindenhol a társadalom alján vannak, még az azonos külsejű Indiában is.


Az igaz, hogy ennek az alacsony iskolázottság lehet a fő oka. De ezzel megint nem értek egyet, hogy ennek az iskolai szegregáció az oka, ez már régen megszűnt. Az állami, ingyenes oktatási rendszerben a romáknak is adott a lehetőség.

A roma kultúrában viszont az iskolázottságnak nincs értéke (szemben a zsidókkal, kínaiakkal, vietnamiakkal!), a tanulás nem érdekli őket és sok köztük a szerény értelmi képességű is. Ezek már kulturális, genetikai tényezők, amik öröklődnek generációról generációra.

2013. szept. 13. 23:32
 13/21 anonim ***** válasza:

11# Marhaság


Ezen az oldalon is van 1 fiatal cigány lány, akinek sikerült.

Ő mondja mindig, hogy csak akarat kérdése, semmi más.


Szerintem is csak akarat, semmi más.

2013. szept. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Én Veszprém közelében lakom, 2500 fős település. Nálunk totál nyugi van. Egész nyáron kint van a fűnyíró, bicikli, alu létra, szerszámok, kerti bútor stb. Senki nem viszi el, pedig kerítés sincs. Ha nem megyünk messzire még az ajtót sem zárjuk.
2013. szept. 13. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
89%

Tetro, egy kis kritikától még nem kell így összeomlani, ami sajnos jogos. De a szociális rendszer tehet erről az egészről, egy nagy kalap f.o.s az egész úgy, ahogy van. Az egész rendszer rossz. Emiatt jutott ide mindenki, ahol van.


Szerintem kelet felé a legrosszabb és nyugat felé a legjobb.

2013. szept. 13. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

#1 Te kezdted a cigányozást,ez a meglátom és hisztizek valamin liberális betegség,védjük mindenkit de mindenkiben lássuk a támadót...?!


A srác/lány kérdezett valamit amiben semmilyen népcsoportra nem volt utalás, csak a te nagadbafolytott rasszizmusoddal kellett kiemelned és egy liberális hisztit nyomnod. A témához visszatérve : Inkább Nyugat-Magyarország határkörnyéki részei,hogy miért? Azért,mert az embereknek korrekt fizetésük van (általában átjárnak dolgozni) illetve az ottani rendőrségi vezetők,ügyészek is jól dolgoznak, igazából sok hely lenne csak hát mindenhová eljut a fertő. A nyugati megyék rendőrkapitányságai talán nagyobb anyagi-, és morálisforrással rendelkeznek így nagyobb a biztonság.

2013. szept. 14. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 tetro ***** válasza:

23.49

mit tekintesz összeomlásnak? :D

2013. szept. 14. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Kérdező csak úgy megemlíteném, hogy ez nem a cigányok miatt van, hanem a magas munkanélküliség és a tanulatlanság miatt.
2013. szept. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
GYMS megyei kis faluban éltem, 25 km-es körzetben egy cigány sem élt. Soha nem kellett zárni az ajtót (még ha egy napra is elmentünk), soha nem lopták a termést, soha nem történt bűncselekmény. Így utólag visszagondolva olyan idillinek tűnt az egész, pedig akkor és ott az tűnt a normálisnak.
2013. szept. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én pedig Vas megyében éltem és városban. Ott és a környéken is van cigány. Arrafelé sok településen ma is úgy árulnak helyi termékeket (gyümölcsöt, virágot, apróságot), hogy kiteszik a kapu elé egy kis székre, vagy asztalra, ráírják az árát és kész. Időnként kimennek összeszedni a pénzt. Ha nem működne, nem csinálnák. Nyugati turisták szokták a legjobban megcsodálni. Amúgy meg elég természetes. Mondom, nem múlt, jelen. Lehet menni, mostanában a szőlő és körte a sláger.
2013. szept. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!