Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a magyar egyházak az államtól pénzt kapnak?

Figyelt kérdés
Szerintem ez visszataszító. Gyakorlatilag annyit jelent, hogy az embereknek az egyházakért kell dolgozniuk. Miért nem csak a hívőkkel fizettetik ki? Szerintem gáz, hogy erőszakkal elveszik az embertől. Aki jól keres az fizessen adományt az egyházaknak, ha úgy látja jónak, a nyugdíjasok pedig nyilatkozhassanak a nyugdíjuk 10%-áról egy egyházi felekezet vagy pedig egy nyugdíjas közösségi szervezet javára. Ez szerintem egy reális, szociális szempontokat figyelembe vevő elképzelés. Senkit sem korlátoz, viszont sok felesleges kötelezettségtől mentesíti az állampolgárokat. Az egyházak bevétele sem csökkenne ettől, a keresettel rendelkezők ugyanúgy megvásárolhatnák maguknak, mint eddig, az állami nyugdíjból élők pedig ugyanúgy nem esnének el a lehetőségeiktől.
2013. szept. 13. 21:57
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
65%

#7-hez. Király nincs, a vár kulturális látványosság, és semmi köze a királysághoz, ha a történelmi hagyományokat nem nézzük.

Egyház van, és a kezelésükben vannak műemlékek. Iskolák és mások. De ezeket veszélyes összekeverni. A műemlék az országé és nem az egyházé, természetes, hogy az adókból hozzák rendbe. A kezelése az, ami egyházi feladat lehet, például egy templom esetén. Teljesen más dolog az iskola. Ott lelendő állampolgárokat nevelnek, nagyon nem mindegy hogyan és mivé. Az államnak ebbe - ezen a jogon - akkor is van beleszólása, ha a fenntartás teljes egészében egyházi. De ha nem, akkor az a természetes, ha a fenntartó határozza meg a történéseket és azok mikéntjét.

Az egyensúly azzal borul fel, hogy az egyház számos esetben elvárja az állami hozzájárulást, miközben fenn akarja tartani a teljes rendelkezést. Ez nem megy. Nem rúgható fel az "aki fizet, rendelkezik" elv. Az állam sem teheti ezt, mert ő csak megbízott. A társadalom bízta meg ügyei intézésével, de ilyen felhatalmazást nem adott.

2013. szept. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
A 4-es hozzászólóval és veled, kérdező, abszolúte egyetértek!!
2013. szept. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"Egyház van, és a kezelésükben vannak műemlékek. Iskolák és mások. De ezeket veszélyes összekeverni. A műemlék az országé és nem az egyházé, természetes, hogy az adókból hozzák rendbe. A kezelése az, ami egyházi feladat lehet, például egy templom esetén. Teljesen más dolog az iskola. Ott lelendő állampolgárokat nevelnek, nagyon nem mindegy hogyan és mivé. Az államnak ebbe - ezen a jogon - akkor is van beleszólása, ha a fenntartás teljes egészében egyházi. De ha nem, akkor az a természetes, ha a fenntartó határozza meg a történéseket és azok mikéntjét.

Az egyensúly azzal borul fel, hogy az egyház számos esetben elvárja az állami hozzájárulást, miközben fenn akarja tartani a teljes rendelkezést. Ez nem megy."


Szerintem Te már másról beszélsz, de akkor légyszives, fejtsd ki, milyen "teljes rendelkezést" akar fenn tartani. Bár ez a vita nem erről szól, de belemehetünk ebbe is.

2013. szept. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Egyszer volt hol nem volt,volt egyszer egy korszak Magyarországon,amikor bizonyos bácsik,nénik zabálhattak finomakat ország pénzén. Kérdezem én - csak ha szabad - mi jogon? Csak mert úgy hívták őket. függetlenített párttitkárok? És persze mások is voltak akikre ugyanez vonatkozott,de ez már részletkérdés,és akkor sokat kéne írni. Ugye nem haragusztok,hogy rátapintottam az elevenre? De ha mégis... hát annyi baj legyen.
2013. okt. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Az még hagyján , hogy az egyházmegyék kapnak pénzt , hiszen dolgoznak miséznek keresztelnek , temetnek, na nem ingyen, egyiket sem. Vannak iskoláik is. Na az se két forint. De mit csinálnak a szerzetesek? Ők csak abból tudnak élni, amit az állam ad nekik. Ki tudja mit csinálnak a szerzetesek azonkívül, hogy imádkoznak?
2013. okt. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek a kérdezővel milyen mocskos dolog már hogy mi fizetjük a pedofil papokat
2013. okt. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
na ha másik kérdésben oda vagyunk hogy mennyi pénzt "pocsékol" az állam a nyugdijasokra, akkor pont ez, ahová nem adnék egy fillért sem. elég gazdag az egyház. a papok fizetését miért az állam állja?
2013. okt. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem értem, miért kell a szerzeteseken kiakadni. Hogyha a szerzetesek egy plébániát tartanak fenn, ott naponta többször miséznek, naponta gyóntatnak, míg egy plébánosnak olyan "örülj, hogy szánok rád vasárnap időt" effektusa van. Egy szerzetes nem nyaral féléveket külföldön, és nem életművész.
2013. okt. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!