Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a magyar egyházak az államtól pénzt kapnak?

Figyelt kérdés
Szerintem ez visszataszító. Gyakorlatilag annyit jelent, hogy az embereknek az egyházakért kell dolgozniuk. Miért nem csak a hívőkkel fizettetik ki? Szerintem gáz, hogy erőszakkal elveszik az embertől. Aki jól keres az fizessen adományt az egyházaknak, ha úgy látja jónak, a nyugdíjasok pedig nyilatkozhassanak a nyugdíjuk 10%-áról egy egyházi felekezet vagy pedig egy nyugdíjas közösségi szervezet javára. Ez szerintem egy reális, szociális szempontokat figyelembe vevő elképzelés. Senkit sem korlátoz, viszont sok felesleges kötelezettségtől mentesíti az állampolgárokat. Az egyházak bevétele sem csökkenne ettől, a keresettel rendelkezők ugyanúgy megvásárolhatnák maguknak, mint eddig, az állami nyugdíjból élők pedig ugyanúgy nem esnének el a lehetőségeiktől.
2013. szept. 13. 21:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
48%
A középkorban szokásos papi tized nem szűnt meg, csak annyi a különbség, hogy most már nemcsak a jobbágyok, hanem minden adófizető fizeti.
2013. szept. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Én még dobtam filléreket a perselybe!

Szó szerint!

10-20 filléreket is.

10-20 évvel ezelőtt.

A támogatás tiszta politika.

(...)

2013. szept. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"A középkorban szokásos papi tized nem szűnt meg, csak annyi a különbség, hogy most már nemcsak a jobbágyok, hanem minden adófizető fizeti."


Jelenleg is van megosztottság ebben. :) Vannak nettó adófizetők, és nettó haszonélvezők is. Csak matematikailag és jogilag sokkal összetettebb a rendszer.

2013. szept. 13. 22:05
 4/18 anonim ***** válasza:
63%

Ugyanazt, amit arról gondolok, hogy a pártok még az egyházaktól is több pénzt kapnak az adófizetők pénzéből. Éljenek meg ők is a "híveik" tagdíjából.

Miért kell nekem fizetni a hazugságaikért? Vagy azért, hogy a pártvezetők jól éljenek?

2013. szept. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
A filléreket, forintokat, vagy akár a milliókat dobálja, aki jónak látja. Énis dobom, ha jónak látom a perselybe. De az, hogy ez kvázi kötelező legyen, VALLÁSSZABADSÁG CÍMÉN, az szerintem abszurd, de minimum erős félrevezetés. Innentől kezd undorító lenni, hogy a legtöbb nagy keresztény felekezet boldog haszonélvezője ennek az előnynek, holott erkölcsileg pont az Ő elveikkel ellenkezne elvileg. Ezen amúgy nem csodálkozom, hiszen sok vallásos szertartáson gyakori a politika, de most nem az egyes felekezeteket szeretném megvitatni, mert szerintem ez mindenkinek a saját döntése.
2013. szept. 13. 22:08
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Igazad van!
2013. szept. 13. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
64%
Egy kicsi szűklátókörű vagy. Az egyház nem egyenlő papok, és templomok, és a bevétele nem a persely a hívők adományaival. Kórházakat, iskolákat, óvodákat, történelmi helyeket tartanak fent, amit az államnak (a benne élő állampolgároknak) kutya kötelességük fenntartani. Király sincs, mégis fenntartjuk a várat (ha így tetszik-az adódból fizeted a vár fennmaradását).
2013. szept. 13. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Csak akkor adakozz, ha látod értelmét!

Különben: Las Vegas

-

2013. szept. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Manapság már egy autószervíz is kap támogatást!

Miért?

...

2013. szept. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Ez azért alakult így, mert hazánkban nem jött létre kultúrharc - még a kommunizmus idején sem abban a pontban, ami az egyház finanszírozását illeti, mert ők is okosabbnak tartották, hogy egy békepapi államegyház-szerkezet jöjjön létre, minthogy azt abszolút elnyomják.


Maga a szekularizációt csak a kommunizmus végezte el, mert a történelmi íratlan alkotmányunkban (Corpus Iuris Hungarici) az egyház és az állam közös szövetséget alkot, maga az államfőt a katolikus egyház magyar esztergomi érseke iktatja be.


A Horthy-korszakban csak vallási türelem volt, s az államilag bevett vallásokat (történelmi felekezetet) támogatta az állam, és maga az iskolákban is kötelező volt a felekezeti hittan.


De az Egyház fenntartása nem változott más rendszerekben sem. Mivel a kommunizmus egy államegyházat hozott magának létre, ezért nagyjából nem változott meg a finanszírozása a rendszerváltás után sem.


A rendszerváltás után csupán annyi változott, hogy kiterjesztette az államegyházak jogait minden más vallási közösségre. Egyébként sok esetben értelmetlen az "egyház" (ecclesia) szót használni nem keresztény vallási közösségekre, mert ez egy keresztény fogalom, ami vagy a keresztény egyházra, vagy az ógörögök gyülekezési helyére utal.

2013. szept. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!