Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok a magyar balolda...

Mit gondoltok a magyar baloldalról? Szerintetek tényleg tudnak még meglepetést okozni majd a választáson?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyütt olvasom kommentekben, cikkekben, hogy a magyar baloldalt nem kell leírni, mert mindig is tudott meglepetéseket okozni - már ami a választási eredményeket illeti.

S ha belegondolok, tényleg lehet benne valami: legtipikusabb példa a 2002-es választások, amikor is végig a Fidesz győzelmét jósolták, s végül mégis az MSZP-SZDSZ alakíthatott kormányt. Ahogy nézegettem régebbi közvélemény-kutatásokat, a Fideszt mindig is feljebb mérték, mint amilyen népszerűek voltak valójában.

Pl. a Gallup Intézet szerint 2002 áprilisában az MSZP 35-40%-on, míg a Fidesz 45% felett szerepelt, valójában azonban az MSZP 42%-ot, míg a Fidesz 41%-ot szerzett az első fordulóban.


Most is az lenne a helyzet, mint 2002-ben? A Fideszt felülmérik, a baloldalban pedig jelentős potenciál rejlik? Mi a véleményetek erről?


2013. júl. 25. 17:51
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Ez most is így van, de nekem az a megérzésem, hogy most még jobban, mint 2002-ben. A Fidesz jóval tekintélyelvűbb most, mint akkor. Sokan nem merik bevallani az igazságot, mert félnek, vagy szimplán nem népszerű bevallani, hogy egy baloldali pártra szavaz, ezért sokan eltitkolják. Ahol én dolgozom is minden fideszes, ha én bevallanám nem biztos, hogy maradhatnék. Kerülöm a témát mint macska a vizet és nincs problémám. A fülkében pedig arra voksolok, akire tetszik.
2013. júl. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
48%
A magyar baloldal sehol nem lesz még legalább 8 ezt lássuk már be...
2013. júl. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%
Amúgy az ilyen (egyébként full hülyeség) közvélemény kutatások szerint jelenleg nem, hogy 35%-on nem áll a magyar baloldal hanem együtt is csak alulról nyalja a 20-ast...
2013. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%
Persze, hogy okozhatnak; bár kérdés, hogy ez kinek lenne meglepetés? Azokban a körökben, ahol én mozgok, az lenne a meglepetés, ha a fizess maradhatna kormányon...
2013. júl. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
Hát akkor azok a körök csúnyán meg fognak lepődni :D
2013. júl. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
94%

én egy 60 fős cégnél dolgozom és nálunk 70-80%-a Jobbik szavazó.

egyébként ebben az országban soha többé nem nyerhet már az MSZP választást.a régi választóinak 30-40%-a Jobbikos lett.

és aki egyszer Jobbikos lesz, az soha többé nem fog se Fideszre, se másra szavazni.

2013. júl. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
44%
Utolsó,jó kis kultista vagy csak nagyon buta,a rosszabbik szereti magát verni a légből kapott kitalált sikereire,ezt elfelejtetted mondani.
2013. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!