Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lett magyar egészségügy a...

Ez lett magyar egészségügy a Fidesznek köszönhetően?

Figyelt kérdés

Tegnap bőrgyógyászaton voltam. 8:30-ra érkeztem és 13:30-kor jutottam sorra. (XVII ker)

Kérdezem én hogy ti mennyire tartjátok jó ötletnek hogy a Fidesz minden területen pénzt von el az egészségügytől, gyakran a betegek nem kapják meg a megfelelő ellátást, ahogy én sem tegnap mert csak gyorsan elkapkodta a dokinő az egészet mert már ő is túlórában volt. Ez a helyzet tarthatatlan és felháborító. Befizetem minden hónapban a TB-t meg a rengeteg adót, és a Fidesz meg szar.k rám és a többi betegre. Ti hogy tapasztaltátok? Én legszívesebben gépfegyverrel mentem volna a narancsosoknak már olyan ideges volta 13 óra körül.



2013. júl. 25. 05:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Ezt ne csak a Fidesznek köszönd. Ők "csak" nem javítottak a helyzeten.
2013. júl. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70%

Most nem azért mondom, de már a Fidesz előtt is ez volt. Unokatesóm ekcémás lett és 2000 óta bőrgyógyászhoz szaladgáltak vele egészen 2007-ig és mindig reggel mentek és délután kerültek sorra.

Szóval ne legyél már ennyire beszűkült...

2013. júl. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocs hogy ilyen beszűkült vagyok hogy nem annyira szeretek 5 óra után egy kapkodó, egyáltalán nem alapos dokival találkozni. A Fidesz meg ahelyett hogy pénzt pumpálna az egészségügybe még inkább elvonja. Szerintem ez nem jó így, de mindegy maradok már csak ilyen "beszűkült".
2013. júl. 25. 08:01
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Az utóbbi két évben romlott a helyzet. Ez pedig vastagon a Fityisz....
2013. júl. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Minden kormány folyamatosan vont el pénzt az egészségügytől, és a "rendszerváltás" óta folyamatosan romlik a színvonala. Tehát nemcsak a Fidesz, az MSZP is ugyanúgy tehet róla.
2013. júl. 25. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
12%

Akkor tőled is megkérdezem, mint sok más embertől:


HONNAN vegyenek el extra pénzt, ami az orvosoknak jut? Ezt légyszíves válaszold meg. Az, amit te akarsz, alaphangon évente több száz milliárd forint. Ki fizeti ezt meg?


Amennyiben nem vagy elégedett az ellátás ezen szintjével, mehetsz magánorvoshoz, ő pontos lesz, nagyon odafigyel majd rád. És baromi mélyen belenyúl a zsebedbe.


A rengeteg TB alatt azt a kb 6-10e Ft-ot érted? A vizsgálat díját alig-alig fedezte az, amit havonta befizetsz. Amennyiben kétszer-háromszor elmész orvoshoz, már bőséggel túl vagy azon a kereten, amit TB formájában befizetsz. Ha meg balesetet szenvedsz, és egy komoly műtétet hajtanak végre rajtad, akkor az egész életed alatt befizetett TB-t felemésztheted - egy komolyan, akár tíz órás életmentő műtét több tízmillió forint is lehet.


De, ha gondolod, nyugodtan nézd meg a csodás amerikai rendszert - ott figyelnek rád, amennyiben van biztosításod (ami még amerikai szemmel sem olcsó). Ha nincs, ciki. Pár, kötelező életmentő beavatkozáson túl ott fordulsz fel, ahol jólesik.


Tényleg sokkal jobb, ügye?

2013. júl. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
30%
Nem a Fidesz cseszte el, a Fidesz csak beleül a kakiba, amit Gyurcsány és társai gyártottak ide. Az ő idejükben kezdett el romlani minden, Orbán alatt jó volt anno.
2013. júl. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
57%

Ezért járok magándokikhoz


Nekem nincs arra szükségem, sem időm, hogy a fél napomat eltöltsem abban a koszos váróban.

SZTK rendelésben sokszor az empátia is ismeretlen.


Magándokinál , kapsz időpontot és arra hívnak be, max 10-15 percet késhet.

2013. júl. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Sir Butcher! Minek ilyeneket írni. Tessék a célközönséget figyelembe venni. Tudod, nem a kimondott szó, hanem az olvasata számít.


Nem a Fidesznek köszönhetően. A magyar társadalomnak köszönhetően. Beleértve az eddigi politikusokat, akik nem szervezték meg az egészségügyet, hanem hagyták, tegyen amit jónak lát. Ha tönkretették a gazdaságot, onnan (még inkább az oktatástól) vonták el a szükséges összegeket, mert ott kicsi volt az ellenállás. Részben, mert nem volt érdekérvényesítő erő, részben, mert volt paraszolvencia. Meg a feudális szerkezet. Beleértve az értelmiséget, aki látta, mi folyik és hogyan, de hallgatott, sőt néhányan nevüket adták hamis célok igazolásához. Az sem számított, ezzel mennyit ártanak az adott szakmának. Beleértve azokat, akik elhitték, hogy itt minden jól megy. Nem most, a kezdetektől (1989) fogva. Beleérve a táppénzcsalókat, a járulék nemfizetőket, a kis és nagy csalásokat, a kényszerpályákat. Ennek következtében tartunk itt. És mindenki megtapasztalhatja: keserves dolog betegnek lenni. Mert hagyján, hogy ellátást nem kap, de még bele is rúg, megalázza a többi még egészséges. És ha ő is beteg lesz, feledve a korábbiakat, sírni kezd. És kivétel nélkül mind megszavazza legközelebb is az egészségügy és a többi tönkretételét. Megszavazza, mert nem tudja, hogy nem kéne, ez az egyetlen megoldás. Megszavazza, mert nem tudja, hogyan kell olyant keresni, akiben megbízhat, aki valóban javítani akar, egészségügyön, oktatáson, ügyintézésen, úgy általában az emberen. És ennek a megtanulása hosszú és keserves. Sokan halnak meg addig a rosszul működő egészségügy miatt (is).

2013. júl. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pro Patria ***** válasza:

Kedves Kérdező!


"Tegnap bőrgyógyászaton voltam. 8:30-ra érkeztem és 13:30-kor jutottam sorra."

- Üdvözöllek a valóságban. Nem túl gyakran jártál eddig kórházba, igaz? Mert ez a meglepődöttség, rácsodálkozás teljesen indokolatlan, hiszen ez hosszú évekkel ezelőtt is pontosan így volt.


Viszont.

Talán nem emlékezel azokra az évekre, de 2008-2009-ben olyan katasztrofális volt a helyzet, hogy kórházi férőhelyek híján a folyosón(!) feküdtek kint a betegek, mindenki szeme láttára, és emberi fekáliával szennyezett pépet kaptak a magatehetetlen, csőből táplált személyek.

2013. júl. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!