Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez lett magyar egészségügy a...

Ez lett magyar egészségügy a Fidesznek köszönhetően?

Figyelt kérdés

Tegnap bőrgyógyászaton voltam. 8:30-ra érkeztem és 13:30-kor jutottam sorra. (XVII ker)

Kérdezem én hogy ti mennyire tartjátok jó ötletnek hogy a Fidesz minden területen pénzt von el az egészségügytől, gyakran a betegek nem kapják meg a megfelelő ellátást, ahogy én sem tegnap mert csak gyorsan elkapkodta a dokinő az egészet mert már ő is túlórában volt. Ez a helyzet tarthatatlan és felháborító. Befizetem minden hónapban a TB-t meg a rengeteg adót, és a Fidesz meg szar.k rám és a többi betegre. Ti hogy tapasztaltátok? Én legszívesebben gépfegyverrel mentem volna a narancsosoknak már olyan ideges volta 13 óra körül.



2013. júl. 25. 05:48
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Három dolog jut hirtelen az eszembe a témával kapcsolatosan.

1. 2006-ban Az MSZP-SZDSZ szerette volna egy rendes egészségügyi reform keretében fenntarthatóvá tenni azt. Ennek egyik járulékos része a 300 Ft-os vizitdíj lett volna. Még javában volt a finomhangolás, de a Fidesz már erősen kampányolt, lázított ellene. A vizitdíjas rendszerre azt mondták többek között, hogy igazságtalan, mert kétszer fizetünk ugyanazért a szolgáltatásért, (bár szerintem ez olyan, mint a távfűtésnél a készenléti díj és a hődíj). Most nem kell évi max. pár ezer forintot fizetni, ellenben van sor, lerobbant masinák, stb. szóval sokkal rosszabb minőség.

2. A Fidesz rengeteg pénzt von el az egészségügyből, csökkentik a gyógyászati segédeszközök állami támogatását (pl. hallókészülék, ami eleve hülyeség, mert így sok nagyothalló simán kieseik a munka világából). Stadionra viszont van bőven pénz.

http://www.youtube.com/watch?v=zwlPCLpd2T0

3. Gyakorlatilag megszűnt a TB. A pénzt mint adót szedik be gyakorlatilag, amit adnak, azt csak úgy, szívességből adják annak akinek akarják, és annyit adnak, amennyit akarnak. Ha holnap kitalálják, hogy szem, szív, és neurológiai gyógyászattal nem foglalkoznak, akkor örülhetünk, hogy bőrgyógyászat még van.

2013. júl. 26. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!