Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek ki volt a 25...

Szerintetek ki volt a 25 legnagyobb magyar?

Figyelt kérdés

Ezt vehetjük egyfajta közvélemény kutatásnak is :) Szóval tudni szeretném, ti kit tartotok a 25 legnagyobb magyarnak! Azt is vegyük számításba, hogy külföldön kit ismernek el nagy embernek a mi nemzetünk tagjai közül. Most nem az a célom, hogy vitát keltsek. Mert Petőfi szlovák, Hunyadi román volt meg stb. A lényeg, hogy amit tettek azt Magyarországért tették és ők magyarnak tartották magukat.

Szerintem a 25 legnagyobb magyar:

1. Hunyadi János

2. Szent István király

3. Petőfi Sándor

4. Hunyadi Mátyás

5. Mátyás király

6. Árpád fejedelem

7. Széchenyi István

8. Kossuth Lajos

9. Nagy Imre

10. Zrínyi Ilona

11. Bolyai János

12. Puskás Ferenc

13. Nagy Lajos

14. Szent László

15. II. Rákóczi Ferenc

16. IV. Béla

17. Puskás Ferenc

18. Jókai Mór

19. Semmelweis Ignác

20. Batthyány Lajos

21. Horthy Miklós

22. Blaha Lujza

23. Károly Róbert

24. Bocskai István

25. Kőrösi Csoma Sándor


Szerintetek ki a 25 legnagyobb magyar?


2013. júl. 24. 21:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Miért pont 25?

Ez szerintem nézőpont kérdése. Igazából minden korszaknak megvannak a maga nagyjai, az középkorból lehetne csak 25 "legnagyobb magyart" találni.

Szerintem érdemes lenne szűkíteni, például századokra, korszakokra a kérdést.

2013. júl. 24. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kevesen fognak csak úgy kitalálni egy 25-ös listát.
2013. júl. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Puskás és az igazságos kétszer is szerepel a listádon
2013. júl. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%

"Mert Petőfi szlovák"

Ahogy azt a szlovákok elképzelik...


"Hunyadi román volt meg stb"

Szeretnék is a románok ha így lenne...


Ne szopd már be a szlovák és román történelemhamisítást!

2013. júl. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Puskás és Mátyás kétszer szerepel a listán!!!!

Szerintem Rákóczi, Kossuth, Mátyás király, István király, Hunyadi János, Bocskai István.

2013. júl. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Petőfi /Petrovics/, a hunyadiak román származásúak voltak, a Zrínyi család horvát, Kossuth szlovák, de mind magyarnak érezte magát. És ez a lényeg!!! Akár az életüket is adták volna a hazájukért Magyarországért!

Az aradi 13-ból hány is volt született magyar? Kedves nacionalista honfitársaim!

2013. júl. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Zoltán Török
2013. júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szálasit valamiért kihagytad a listádról!
2013. júl. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Amúgy a többivel egyetértek.
2013. júl. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Pro Patria ***** válasza:

1. Árpád fejedelem

2. Géza fejedelem

3. László király

4. III. István király

5. III. Béla király

6. IV. Béla király

7. I. Károly király

8. I. Lajos király.

9. Zsigmond király

10. Hunyadi János kormányzó

11. Hunyadi Mátyás király

12. Szapolyai János király

13. Bocskai István

14. Báthory István

15. Bethlen Gábor

16. II. Rákóczi Ferenc

18. Széchenyi István, és barátja, Wesselényi Miklós

17. Kossuth Lajos, és a ’48-as kormány (Deák, Szemere, Batthyány, Eötvös és a többiek)

18. Az aradi tizenhármak

19. Andrássy Gyula

20. Bethlen István

21. Teleki Pál

22. Horthy Miklós

23. Klebelsberg Kunó

24. Nagy Ferenc

25. Antall József


És eljutottunk a végére. Még így is "csaltam", mert egy-egy pontban több személyt is beszorítottam, és kiestem a keretből. Pedig még írhatnám hadieredmények szerint Bulcsút, Ozorai Pipót (aki ugyan nem magyar származású, de választott hazája volt Magyarország, és sokat tett érte), Toldi Miklóst, Kinizsi Pált, Dénes ispánt (a szerémségi harcokból), Szilágyi Mihályt, Tomori Pált, Szondi Györgyöt, Dobó Istvánt, Jurisics Miklóst, Zrínyi Miklóst (és az ifjabbikat), Zrínyi Ilonát, Nádasdy Ferencet, Thury Györgyöt (akinek történetét nemrég ismertem meg), Zrínyi Pétert, Bercsényi Miklóst, Esze Tamást, Bottyán Jánost, Károlyi Sándort, Bercsényi Dánielt ("a legkeményebb fejű magyar"), Simonyi Józsefet, Bercsényi Lászlót (az emigrációban ő szervezte meg a francia huszárságot), Hadik Andrást (Berlin megsarcolója), Görgei Artúrt, Klapka Györgyöt, Stromfeld Aurélt, Szombathelyi Ferencet, Jány Gusztávot, de annyi háborús hőst lehetne még sorolni, például Szentgyörgyi Dezső, Molnár László, Tóth Lajos Puma-pilóták, Debrődy György, vagy a szárazföldön Tarczay Ervin, Siprák László, Bozsoki János, Böszörményi Géza, Torda kitüntetettjei, annyit lehetne még mondani... És akkor még a tudományos élet, vagy az irodalom és a művészet képviselőit meg sem említettem. A legjobb magyar író, Jókai Mór, a legnagyobb költő, Vörösmarty Mihály, vagy éppen a balladában kiemelkedőt alkotó Arany János, az első, magyar nyelven alkotó költőnk, Balassi Bálint, az első hadtörténész, Tinódi Lantos Sebestyén, de a történész Hóman Bálint, Bánlaky József, a tudós Bólyai Farkas és Bólyai János, Jedlik Ányos, az ő munkásságából alkotó Kandó Kálmán, Kitaibel Pál, a fényképminőségben festők, Székely Bertalan, Munkácsy Mihály, Benczúr Gyula.

Sosem érnénk a végére. Persze, közöttük vannak híresek, és kevésbé ismertek. De mi alapján rangsoroljunk? Nehezen lehetne korrekt listát összeállítani. (És az olyanokat, mint az élsportolók, a színészóriások, akikkel kapcsolatban nincs kompetenciám, nem is említettem.) De akár szakácsok, mint Laci bácsi, ő is hozzátett a magyar kultúrához, és őrzi azt.

Ez a fenti is csak egy most gyorsan összekapkodott - és hiánytalannak legkevésbé sem nevezhető, így félve is küldöm el - belekóstolás a nagyokba.


És ami fontos: ők sem mentek volna semmire a magyar kultúra védelmében, és további gyarapításában, ha nincsenek emberek tíz-, és százezrei, akiknek nevét nem tudjuk, de ugyanolyan magyarok. És mindenki, aki őrzi, és tovább örökíti a kultúránkat, akár ma is.

2013. júl. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!