Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a véleményetek hogy jönnek...

Mi a véleményetek hogy jönnek a Nemzeti Közművek?

Figyelt kérdés
[link]
2013. szept. 9. 13:33
 1/7 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki maradt még pár haver akinek nem jutott a tortából.
2013. szept. 9. 13:34
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

Hát, szóhoz sem jutok...


Talán nem kellett volna eladni azokat a közműveket. Ennyi erővel vissza is lehetne államosítani őket. Most majd tényleg az lesz, amit írnak. A befektető nem viheti haza a pénzt, akkor nem fog az egésszel foglalkozni és megnézhetjük magunkat.

2013. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nagyon helyes.
2013. szept. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én arra tippeltem, hogy nemzeti szexshopok jönnek előbb.
2013. szept. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az MVM is ugyanazon az elven működik mint ahogy a mostani szolgáltatók, meg is látszik rajta. Kevés állami vállalat van ami ennyire nyereséges, ha úgy tetszik egy rakás extraprofitot termel a költségvetésnek, de az energiatermelői bizniszbe, pláne ha monopolhelyzete van az embernek rohadt nehéz belebukni. A szolgáltatás is ilyesmi, csak mindkettőhöz tetemes indulótőke kell.


Simán zsebrevágják, a fogyasztó csak annyit fog az egészből érezni, hogy a közművek kicsit többet költenek az infrastrukturális fejlesztésekből a prémiumokra és a beszállítói drágábban is rosszabbul fognak dolgozni, mert vélhetően a haveri kör elzsírozza a zsírosabb megrendeléseket.


Az elvi probléma csak annyi, megtiltják, hogy profitot termelj hogy aztán átvállalhassák a terheidet, vagyis amerre látsz, de amit belefeccöltél azt itt hagyod. Röviden államosítják a tulajdonodat amit egy jogállamban nem járja. Egyszerűen a magántulajdont védő jogokat, pár száz éve nem bolygatják békeidőben a civilizált társadalmak.


Értem én hogy vonzó negyedévszázadnyi förtelmes kapitalizmus után a gulyáskommunizmust visszasírni, csak az nem volt járható mint tapasztaltunk. Itt ki lett tárgyalva emlékeim szerint, hogy miért is nem működik az államkapitalizmus:


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__478..

2013. szept. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Dáájóó akkor trafikban fogják árulni a vizet, gázt villanyt.
2013. szept. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ebből nem kérek:)


Ami nemzeti az egy kalapsz@r volt 20 éve és ma is!

2013. szept. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!