Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » " Turbomagyar "?

" Turbomagyar "?

Figyelt kérdés

Mo-n jartam Augusztusban es hallottam a ' turbomagyar " kifejezest.

Miutan a definiciot is hallottam, gondolkodtam hogy hol van a valasztovonal a " hazafias erzelem " es a " nacionalizmus " kozott ?

Ugy ereztem hogy vannak akik megkeverik a patriotizmust a nacionalizmus (es esetenkent a sovinizmus)-al.

Erdekelne mit gondolnak azok akiket megvadoltak azzal hogy " turbomagyar "



2013. szept. 9. 06:31
1 2 3 4 5
 31/49 anonim ***** válasza:
34%

"Ezt a "turbómagyar" és a "mélymagyar" kifejezést cigányok és zsidók találták ki, hogy cikinek érezd hogy szereted a hazád, de ne foglalkozz ezzel, én még a náci kifejezést is büszkén vállalom!"


Nem a hazaszeretettel van a baj, hanem azzal, hogy ki akarják sajátítani. Az a baj, hogy megkérdőjelezik más emberek hazaszeretetét pusztán azért, mert azok másképp gondolkodnak.


Kedves Xys-1 és a többi turbómagyar! MIATTATOK lett ciki turbómagyarnak lenni, mikor fogjátok már fel?


Hazaszeretetet hirdettek, közben csak arra használjátok a hazaszeretet fogalmát, hogy a véleményeteket és a kényelmes világképeteket ezzel védjétek. És emellé büszkén azt sulykoljátok mindenki fejébe, hogy ILYEN egy igazi magyar, aki meg nem ilyen, az féreg hazaáruló.


Hát, ha tényleg ILYEN lenne egy magyar, akkor én nem akarok magyar lenni.

Ha magyarnak a hazaszeretet nem más, mint egy pajzs, amivel a véleményét védheti, akkor nem akarok magyar lenni.

Ha csak az lehet magyar, aki kritika nélkül elfogad egy rózsaszín, nacionalista propagandát a történelméről, akkor nem akarok magyar lenni.

Ha csak az lehet magyar, aki örökösen másokra mutogat, ellenségeket keres és gyűlöletet szít, akkor nem akarok magyar lenni.

Ha csak az lehet magyar, aki nem tűr meg ellenvéleményt, akkor nem akarok magyar lenni.

Ha csak az lehet magyar, aki a Jobbikra szavaz, akkor NEM AKAROK MAGYAR LENNI! (Pedig egyébként rájuk fogok, csak nem ezért.)


Ha ti átírtátok a magyarság fogalmát a saját szűk körötökre, akkor tessék beletörődni, hogy az emberek nem akarnak többé magyarok lenni.


A "turbómagyart" meg tekintsétek az általatok kitalált "antimagyar" jelzőre adott méltó válasznak.

(Tudom, óvodás jelszó a "Ti kezdtétek!", de hát ez van.)

2013. szept. 10. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/49 anonim ***** válasza:
12%

" akkor tessék beletörődni, hogy

az emberek nem akarnak többé magyarok

lenni."


Nem értem ezt a hisztit.


Aki nem akar magyar lenni, csak nyivákol szerteszét és állandóan az meg is fogadhatja el qró tanácsát!

Senki nem tart vissza benneteket, de mennyivel egyszerûbb fikázni, mocskolódni.

2013. szept. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/49 anonim ***** válasza:
25%

"NEM AKAROK MAGYAR LENNI!"


Megnyugtatlak, nem is voltál és nem is vagy az.

Magyar ember arról ismerszik meg, hogy eleve nem használja a turbómagyar kifejezést, nem gúnyolja a saját népét.

2013. szept. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/49 anonim ***** válasza:
25%

Örülök hogy nem nekem kellett elsőre leírni, hogy egy magyar nem fog csúfot űzni a saját nemzetéből avval hogy ilyen turbó-,mély- magyar, -magyarka szavakat használ, ez olyan mintha szembe köpné magát. De szerintem egy francia,német,angol sem mondja a sajátjaira hogy francikák, németkék, angolkák.

Ezeket a szavakat azok nyomatják akik antimagyarok, és mint ilyenek a szavuk nem ér semmit sem.

Jellemzően a baloldali fertő emberi szokták ezeket a szavakat használni, illetve űznek gúnyt emberekből.

2013. szept. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/49 anonim ***** válasza:
35%

Nem a magyarokból űz csúfot, hanem belőletek... a félreértés oka, hogy ti magatok szűk körét azonosítjátok a nemzettel, pontosan úgy, ahogy leírtam.


3-ból 2 válasz meg is erősítette a sztereotípiáimat.

2013. szept. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/49 anonim ***** válasza:
29%

Akkor fogjál szépen kezet Kertész Ákossal, Heller Ágnessel békés egyetértésben...


Sok közös van bennetek; pl. mindannyian ugyanannyira szeretitek a magyarságot.

2013. szept. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/49 anonim ***** válasza:
7%

#31-es: Akkor mondjad meg, hogy mi az igazi hazaszeretet? Az emberi értelem megcsúfolása az, hogy azt hisszük, hogy nincsenek a dolgoknak, a cigány- és zsidóellenességnek okai. Miért függött a kettő? Több tízezer különböző ideológiát valló, '45 előtti könyv is valós kérdésnek nevezte a zsidókérdést. 19. századi eleink is.


A hazaszeretetet úgy kell átvennünk, ahogyan kaptuk. Hogyha nincsen a hazaszeretetben objektív igazság, akkor az nem több, mint puszta szubjektív érzelem, ezért akkor tényleg semmi szükség rá.


Meg kéne a másik véleményét hallgatni, akkor is, hogyha "intoleráns" is. Azért függött a kettő össze, mert úgy gondoljuk, hogy ez a két csoport meg akarja szüntetni azt, hogy a magyar nemzet felemelkedjen. Elvetették a megoszlás magjait, természetessé tették azokat a daganatokat, amelyek folyamatosan fenntartják ezt a rendszert. Mi pedig bekaptuk horgot - ez már a mi hibánk, de a legelső okozatot külső ok okozta.


Lehet, hogy amit a másik oldalon néhányan csinálnak, az intolerancia, de azzal, hogy elfojtjátok, lelki idegbajra fogjátok ezt a szélsőjobbos jelenséget (vannak daganatos részei a szélsőjobboldalnak), az szintén nem több, mint lopakodó, aljas, megmondóemberi meghunyászkodás. Mindenki leszokott az értelmes vitáról.


És nem az, amit a tankönyvek felsorolnak, hanem az, hogy nekik is volt bűneik. A magyarság sosem arról volt híres, hogy bárkit is méltatlanul kirekesztett volna, ezért áll össze kb. 12 népből.

2013. szept. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/49 anonim ***** válasza:
26%

"#31-es: Akkor mondjad meg, hogy mi az igazi hazaszeretet? Az emberi értelem megcsúfolása az, hogy azt hisszük, hogy nincsenek a dolgoknak, a cigány- és zsidóellenességnek okai."


Tökéletes mellébeszélés, de ha már felvetetted ezt a témát... A cigány- és zsidóellenességnek van alapja, ezzel én is egyetértek. De hogyan megoldás erre az, hogy tücsköt-bogarat hazaárulónak nyilvánítunk, aki csak kritikát merészel megfogalmazni? Miért élveztek el attól, hogy a libsik élő céltáblájának álltok?

2013. szept. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/49 anonim ***** válasza:
18%

Miért élveztek el attól, hogy a libsik élő céltáblájának álltok?


Miért akarsz a libsiknek megfelelni?


Minél inkább fújnak rám a libsik, annál jobban végzem a dolgom és tudom, hogy jó úton járok.

Az már régen baj lenne, ha libsik megdicsérnének.


Nem kell a kegyüket keresni, ők alapból lenézik és megvetik a magyart, akármit is tesz.

Ismétlem, AKÁRMIT is tesz.


(lásd: Orbán Viktor is lassan többet jár Izraelbe, mint haza Felcsútra, többet találkozik rabbikkal, mint a gyerekeivel, minden nap holokausztozik, nyalja a talpukat és HIÁBA, akárhogy dörgölőzik, így is, úgy is lenácizzák, lefasisztázzák stb.)

2013. szept. 13. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/49 anonim ***** válasza:
41%

"Miért akarsz a libsiknek megfelelni? "


!!???


Nem a libsiknek kell megfelelni, hanem annak a pár millió szerencsétlennek, aki rájuk szavaz pusztán azért, mert a te fizimiskád nem jön be neki!

Ez pedig a te hibád, és állítólag te is ez ellen harcolsz...


Az nem elég, ha a libsik propagandáját kritikusan kezeled: ez az alap.

2013. szept. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!