Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » " Turbomagyar "?

" Turbomagyar "?

Figyelt kérdés

Mo-n jartam Augusztusban es hallottam a ' turbomagyar " kifejezest.

Miutan a definiciot is hallottam, gondolkodtam hogy hol van a valasztovonal a " hazafias erzelem " es a " nacionalizmus " kozott ?

Ugy ereztem hogy vannak akik megkeverik a patriotizmust a nacionalizmus (es esetenkent a sovinizmus)-al.

Erdekelne mit gondolnak azok akiket megvadoltak azzal hogy " turbomagyar "



2013. szept. 9. 06:31
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
23%

Ja, végülis lehet turbózsidó is.

Mondjuk én még nem nagyon találkoztam olyan zsidóval, akik úgy akarják érvényesíteni a zsidóság érdekeit, hogy Dávid-csillagos zászlóba öltöznek és kopasz fejjel üvöltözve agyon akarnak mindenkit verni, aki nem zsidó.

A zsidók kulturált nép, nekik ennél értelmesebb módszereik vannak.

2013. szept. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
85%
#21 Ha elmennél Gázába, találkoznál olyannal.
2013. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
36%
Gázában se nagyon látni szerintem ilyesmit.
2013. szept. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
87%

Egy átlagos szombat Izraelben:

https://www.youtube.com/watch?v=xkuN_6nNGMI


Ilyen nem ritka arrafelé.

Ezek a vallásos zsidók nem tolerálják, hogyha más zsidók szombaton utaznak meg dolgoznak.

Mivel a konzervatív zsidók szerint ezzel a többiek megsértik a shabbatot.

2013. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
turbózsidó = cionista
2013. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
85%

"Ja, végülis lehet turbózsidó is.

Mondjuk én még nem nagyon találkoztam olyan zsidóval, akik úgy akarják érvényesíteni a zsidóság érdekeit, hogy Dávid-csillagos zászlóba öltöznek és kopasz fejjel üvöltözve agyon akarnak mindenkit verni, aki nem zsidó."


itt láthatsz turbózsidókat:


[link]

2013. szept. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
49%
turbózsidó = pénzemberek, médiamunkások nagy része
2013. szept. 9. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

Ok, koszonet, azt hiszem most mar ertem hogy mi van emogott a nem tul udvarias szo mogott,

Es kb. hol valik el a patriotizmus es a nacionalizmus a magyaroknal ?

2013. szept. 9. 16:07
 29/49 anonim ***** válasza:
19%

Patriotizmus = 1848-ban a patrióta egyenlő volt a nacionalistával.


Később azonban egy kezdeti globalista közhellyé vált, hogy azok az igazi hazafiak, akik az ország "jövőjéért" feláldoznák a nemzetalkotó hagyományokat is, mert hát azok feleslegesek. Ebben különbözik a kettő, hogy míg egy ""patrióta"" csak a modern fejlődést tekinti szükségesnek, és azt gondolják, hogy csak azokat kell megtartani a nemzeti hagyományokból, amelyek más "modern" nemzeteknél (még) megvannak.


A nacionalista (nem, nem az ultrák, nem a skinheadek, nem a németező neonácik) pedig foglalkozik is ezzel úgy gondolván, hogy a magyaroknak meg kell őrizniük azt is, ami nem "hasznos", mert az értékük nem anyagi, hanem szellemi, tehát maradandó. És ezt a hagyományt ÉLŐNEK kell tekinteni, nemcsak egyszer egy évtizedben megkönnyezni a Himnusz alatt - mert ez az "igazi" patriotizmus.


Később jöttek olyan nem magyarok, akik úgy akartak jogot formálni az ország birtoklására, hogy megmagyarázzák a magyaroknak, hogy a magyarok valójában nem magyarok, hanem mindenféle nép keveréke, így akár az országolni kívánó, Lengyelországból bevándorló nem-magyarok is lehetnek magyarok. Ez a liberális logika. Így jön ez a fogalomzavar létre.

2013. szept. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

# 29

Koszonom a remkul artikulalt valaszt, ertem most mar hogy a magyarok hogy valasztjak el a kettot.

Mikor en Mo-n tanultam nem nagyon volt ez tema kicsit sem.


Irod :

"így akár az országolni kívánó, Lengyelországból bevándorló nem-magyarok is lehetnek magyarok."


Itt arra gondolsz amire az iro Lajos Marschalko gondolt ?

Baratom adott egy konyvet, nehezen de atolvastam, eleg meglepo volt az egesz.

2013. szept. 9. 19:51
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!