Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Több lenne az ország bevétele...

Több lenne az ország bevétele ha adnának számlát sok helyen. Miért nem büntetik jobban azokat akik nem adnak számlát?

Figyelt kérdés

Gondolok ilyenekre hogy pl:fogorvos,fodrász,autószerelő stb.. nem ad számlát és ezek sokszor zsebre dolgoznak.

Múltkor elmentem fodrászhoz és ki volt írva hogy hajvágás 1000ft,ennek ellenére a végén elkértek tőlem 2500ft-ot.

Megkérdeztem erre hogy miért,hiszen 1000ft volt kiírva.

Erre azt mondták,hogy bocsánat,tényleg 1000ft-ot fizessek.

Hogyha ezt mindenkivel megcsinálja az már több tízezer forint plusz bevétel neki zsebbe.

És akkor még nem is beszéltem a fogorvosról ill. a többiekről.

Sz*rul áll az ország ez nem kétség.

Bevezetik a tranzakciós adót,ilyen olyan adót de miért nem ezeken a helyeken kezdik a "pénzbevételt"?



2013. szept. 8. 18:43
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

# 10:


Azt Te teljesen kizárod, ha mindenki többet adna a közösbe, akkor csökkenteni lehetne az adókat?

2013. szept. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

"Azt Te teljesen kizárod, ha mindenki többet adna a közösbe, akkor csökkenteni lehetne az adókat?



Nem.

Én azt zárom ki hogy az átlag magyart többet tudna adni ma a közösbe. Érted a különbséget?

Te kb úgy gondolkodol mint a neokonok.

Nyersen és mereven, mindenre egy recept és nem érted hogy az adottságok nincsenek meg az elképzelésedhez.


Annyiféle összefüggésbe lehet ezt az egészet belehelyezni egy sor ha val az elején aminek mindig az lehet csak a vége hogy nem lehetséges.


Próbálj a tényekből kiindulni.

Egy átlag magyar kereset 140e Ft. Ebbe benne van mindenki aki bérből és fizuból él. A Pesti középvezető 5-600e res fizutól a Békési kertészeti sm ig aki minimált is csak úgy kap hogy 4óra van bejelentve mert másként nem éri meg.


Az az, igen vannak akik képesek lennének kifizetni ha növekednének az árak, de a társadalom nagy része az sajnos nem. Az az hatalmasat csökkenne a fogyasztás ami újabb problémákat generálna a munkanélküliségtől a szoc rendszerig.


Jahh, te úgy gondolod hogy a vállalkozások majd benyelik?


Nem tudja a nagy részük, mert kényszer vállalkozó.

Ez nem kitaláció hanem tény, hiszen pontosan ezért vagyunk ekkora kakiba.


Az az a piaci magatartás mit produkálna?

Egy része biztosan képes lenne benyelni, egy része (szegmens függő) árakat emelne (ez lenne a jelentős) és egy része aki tudna ugyan benyelni de a piac nem kényszerítené ugyan úgy emelne. Csak hogy magában a gazdaságban nem maradna semmi, mert a megemelkedett árak miatt nőne az infláció mint a szél és igy emelni kellene az állami alkalmazottak és eltartottak jövedelmét is.

Csak hogy nem a reálérték növekedne hanem az infláció kizabálna mindent.


Az az, a gazdagok jól járnának és mindenki más szívna.

2013. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Komplikato ***** válasza:

"Miért nem büntetik jobban azokat akik nem adnak számlát?"


Lol. Volt olyan eset nem is túl régen, hogy 400 rongyra büntettek a NAV zsandárok valakit mert a kézi-számlán kilógott a szöveg a következő rubrikába.


Nem az a baj, hogy a számlaadási kötelezettséget nem büntetik eléggé. A baj az, hogy aki fizet vagy "fontos ember ismerőse", azt milliárdos balhékért sem bántják, másra meg ráverik a milliós büntetést egy zacskó cukorkáért is.

Az adóelkerülést, járulék és adócsalást és a direkt csődre játszó szemét cégeket viszont tényleg nem büntetik eléggé. Volt pár évig olyan lehetőség, hogy befizetted büntetésbe az adótartozás 20%-át és elengedték a többit!

Dolgoztam olyan cégnél aki csak járulékból 2 milliárddal lógott az akkor APEH-nek. Még egy ejnyebejnyét sem kaptak, közben 8 hónap alatt 11x alakult "új cég" picit más néven.

Ilyet egy skandináv, angolszász vagy germán törvényhozásban elképzelhetetlen.

2013. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Komplikato ***** válasza:

OFF: "aki minimált is csak úgy kap hogy 4óra van bejelentve"


Hallottam ám olyan állásról ahol 4 órára vagy bejelentve, 8-at melózol és NEM kapod meg a minimálbért sem. Csak hogy lássuk hová és merre mennek a dolgok.

2013. szept. 8. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

# 12:


"Én azt zárom ki hogy az átlag magyart többet tudna adni ma a közösbe."


Te kizárod, én meg nem. Amíg a minimálbéresek 90%-a csak papíron minimálbéres és a többi megy adózatlanul a zsebbe, addig mi fogunk szívni, akik kiharcoltunk magunknak normális fizetést, de azt lehúzzák adókkal, mert minket tudnak fogni.

2013. szept. 8. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A cégek és vállalkozások jó 60%-a olyan kisvállalkozás, akik évente csak 2-5 millió forintot bonyolítanak le valójában. Ha ők nem tudnának fekete bevételekhez jutni, akkor nemhogy csődbe mennének, de kvázi egy segélyen élő szintjére süllyednének, mert 2-3 millió forint megadózva havi 100 ezer forintos közalkalmazotti fizunak felelne meg, holott ő vállalkozik, senki nem tolja alá a munkát, bizonytalan a kifizetése, bizonytalan, hogy lesz-e munkája 1 hónap múlva is. Ha ők mégis rendesen adóznának, akkor olyan kis mértékben növelnék csak a költségvetést a nagy cégekhez képest, hogy visszaosztva legfeljebb 10-15% adócsökkentést lehetne biztosítani nekik, ami a továbbiakban már nem csökkenthető.
2013. szept. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!