Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Többet keresel mint 5 éve?...

Többet keresel mint 5 éve? Mindenhol azt hallom hogy hú de jó lesz, hú de jó itt minden. Több bér marad az emberek zsebében és egyéb bla bla.

Figyelt kérdés

Erre mit látok?


A fizumból lehúznak majdnem 70 ezer járulékot, hiába emelték a minimálbért nemhogy több, még kevesebb lett.


Az eddigi délutáni pótlékot kukába tették, még az is kiesik + a jó adózási rendszer ami szintén kivesz a zsebemből pár forintot.


Tranzakciós adó, -a leadózott fizumat még 2-3x meg adóztatják mire felveszem.


És ezt nem 10- meg nem 100 embertől hallottam már.



Van még valaki aki hasonlóan elégedetlen?


Vagy tényleg csak én vagyok ennyire egyedi aki utálja a jelenlegi bagázst emiatt oda és vissza!!?


( a Párt hithű szónokai kíméljenek, a tények érdekelnek )



2013. szept. 5. 14:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Aki ilyen kérdéseket tesz fel az nyilvánvalóan nem látja, hogy milyen válság van volt az országban Európában ...

Persze, lehetne jobb, de a kérdés az, hogy mutass nekem egy oylan országot Európában vagy a világban, ahol 80% adósság után az emberek fizetése megélhetése máról holnapra jobb lett ... úgy, hogy közben nem emelkedett az adósságuk a duplájára ...

Lehet itt példálózni belgákkal franciákkal németekkel, de akkor érdemes lenne körbe nézni, hogy mennyi német cég dolgozik Kínában vagy Mexikóban, vagy Magyarországon és mennyi magyar teheti meg ugyanezt?

Ebben a versenyben az lesz a győztes, akinek nagyobb tőkéje van és nyilván az van előnyösebb helyzetben ahol 5ször annyit keresnek mint nálunk ...

Ha megvizsgáljuk a hasonlan gyarmati országokat, akkor feltünhet, hogy egyikben se magasabb az államadósság 40%-50%nál valamint ha figyelmesen viszgáljuk, akkor az is szembetűnhet, hogy ezekben az országokban utóbbi 3-4 évben megduplázódott az adósság! munkanélküliség szintén drasztikusan emelkedik és a kivándorlás üteme is növekszik ...

2013. szept. 5. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

11/11. Nagyon sok államban magasabb az államadósság, mint nálunk, mégis jobban élnek az emberek, a válság ellenére is.

NEM az adósság a probléma, hanem az egykulcsos adó, a gazdagok "segélyezése" a családi adókedvezménnyel. a sok külön adó, a béreket, kisvállalkozásokat terhelő adó, a bankok ellehetetlenítése, ami mind gátolja a gazdasági növekedést. A felesleges stadion építések a Kossuth-tér átépítése, hogy csak néhány dolgot említsek, amire csak akkor szabadna költeni, ha fejlődne a gazdaság.

A kérdésre: sokkal rosszabbul élek. 30 éve vagyok vasutas. Az elmúlt 3 évben 15.000.- Ft-tal csökkent a fizetésem, és még csökkenni fog. A fizetésem nagyobb részét kitevő pótlékokat (túlóra,éjszakai pótlék, szabadnapon szolgálat) összevonják és kevesebb, mint azelőtt. % éve nem kaptunk fizetésemelést. Most ígérnek, 2,4 %-ot, természetesen csak az alapbérre, ez nettóban 1-2.000 Ft lesz.

2013. szept. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
5 éve még volt munkám, jelenleg nemhogy nincs jövedelmem, de még nekem kellene havi 6660ft-ot fizetnem az államnak, egyértelműen rosszabb a helyzetem.
2013. szept. 6. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!