Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan menthetném fel a...

Hogyan menthetném fel a gyermekeimet a roma kultúra oktatása alól?

Figyelt kérdés

Amikor meghallottam a kollégáimtól ,nevetségesnek találtam az egészet, én magam sem hittem el.

Nemrég utánanéztem és tényleg igaz, lesz ilyen jellegű oktatás.


3 gyermekes anyuka dolgozó anyuka vagyok , aki foglalkozik a gyermekeivel.

A kisebbik fiamat pont az ő kultúrájuk miatt kellett egy másik iskolába íratni.

Bár, személy szerint én kultúrának nem nevezném.


Nem szeretném, hogy rossz emlékeket idézzen fel ez az oktatás benne.


Mire van szükség, hogy felmentsék ez alól a tantárgy alól és ne kelljen bejárnia órára?

Valamiféle orvosi felmentésre?


2013. aug. 31. 17:28
1 2
 11/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Az idei írásbeli történelem érettségin is volt a magyarországi kisebbségek (köztük a cigányok) összlakossághoz viszonyított arányának változásával kapcsolatos kérdés, mégsem tört ki "forradalom" miatta. Aki semmilyen módon sem akar róluk tudomást szerezni, az nem tanulja meg irodalom órán azt a pár cigány költőt, rajzon nem nézi meg Fenyvesi és társai képeit és nem hallgatja a Cigányszerelem c. operát.
2013. aug. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
36%
Kedves dolgozó anyuka, anonim oldalon nincs mit udvariaskodni, ezért kimondom, sötét vagy mint Kolompár bácsi bőre. Szerinted milyen rossz emléke lehet egy gyereknek attól, ha megemlítenek neki pár cigányprímást? Nyilván nem a nyóckeres bandák életmódja a tananyag, te jó ég. Orvosi igazolás... anyám borogass.
2013. aug. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
36%
A másik okosnak pedig, aki szerint bezzeg a magyar kultúráról nem tanulnak, üzenném, hogy nagyjából a teljes tananyag arról szól. De gondolom neki is orvosi felmentése volt magyar irodalomból, nyelvtanból, történelemből, ének-zenéből, művtöriből, hogy ez nem tűnt fel neki.
2013. aug. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%
Nem az a legszörnyűbb, hogy esetleg cigány kultúrát kell tanulniuk a gyerekeknek, hanem az, hogy az okos szülők adják itt a lovat a gyerekek alá és hangolják itt az iskolák, meg a tanárok ellen. Szép kis nevelés... ez meg a magyar kultúra...
2013. aug. 31. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Az ilyen kedves anyukák miatt van ennyi romairtozó, félő kis magyargyerekek. Még mielőtt óvodába , vagy elsőbe mennének, a drága magyar anyukák/apukák szépen megfélemlítik, és elilyesztik a gyerekeiket a romáktól (itt egy példa, a kérdező anyuka fenti soraiból) szép.. de azt men mindják nekik, hogy vannak kivételek, és azt sem, hogy a suliban ugyanugy nézzenek a romatársaikra mint egy magyarra. És otthonis a szűlőtől csak azt halja a gyerek, hogy: "büdöscigányok" stb. és ezt beléjük táplálják az antiszemitizmust lavináját, már otthon! És csodálkoznak, ha roma gyerekeknek nem tetszik, hogy kitúrják őket, és érzik romagyerekek is, hiába próbálja ezt leplezni a magyar anyuka gyere. És ebből vannak konflikzusok kéremszépen! És arról nem a cigányok tehetnek, hogy a kormány ezt az oktatásitörvényt vezette be!
2013. szept. 2. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Ez szerintem újabb népúszítás a kormánytól! Gyűlüljük a "cigókat" mégjobban, mert úgye biztos a romák mentek tüntetni hogy vezzesékbe a suliba a cigánykultúra oktatást! Mi? Normálisak vagytok? már túl messzire mentek! Mindenért a cigányok a hibásak ugye? Pedig csak a kormány találtaki ezt, de ezt miatt jobban gyülöltök, jobban lázadtok a neten, meg magatokba, és jobban megy az áltanánosítás! Azoknak a gyerekeknek akiknek konkfiltusaik voltak a romagyerekekkel, nem kéne jobban fagyűlölővé tenni, hanem elkének magyarázni neki, hogy vannak rendesek is! És talán elkerülhetnék az ilyen helyzeteket kedves szülők!
2013. szept. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Állítólag, csak a ROMA környéken lesz ilyen oktatás.

Egyébként meg nyilván nem a "gyilokról" meg a lopásról lesz szó.

Azt a fél órát még én is meghallgatnám!

Már tényleg kíváncsi vagyok ugyan mit mondanának?!

Nem tudom milyenek a viszonyok ma egy "többségi általánosban" de ez biztosan csak javíthat.

Valahogy fel el kell kezdeni feloldani ezt a feszültséget mert ennek a felnőtt korban, már csak csúnya vége lehet...

2013. szept. 2. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!