Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan menthetném fel a...

Hogyan menthetném fel a gyermekeimet a roma kultúra oktatása alól?

Figyelt kérdés

Amikor meghallottam a kollégáimtól ,nevetségesnek találtam az egészet, én magam sem hittem el.

Nemrég utánanéztem és tényleg igaz, lesz ilyen jellegű oktatás.


3 gyermekes anyuka dolgozó anyuka vagyok , aki foglalkozik a gyermekeivel.

A kisebbik fiamat pont az ő kultúrájuk miatt kellett egy másik iskolába íratni.

Bár, személy szerint én kultúrának nem nevezném.


Nem szeretném, hogy rossz emlékeket idézzen fel ez az oktatás benne.


Mire van szükség, hogy felmentsék ez alól a tantárgy alól és ne kelljen bejárnia órára?

Valamiféle orvosi felmentésre?


2013. aug. 31. 17:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Igaz én diák vagyok ,de az én szüleim is felháborodtak! Apukám azt mondta kikérőt ír óra alól vagy bemegy az igazgatóhoz! és még valami http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__egyeb-kerdesek__4789..
2013. aug. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Erre szerintem nem lesz lehetőség, mintha irodalom óra alól akarnád felmenteni, ez nem olyan mint a testnevelés vagy a matek.(ez rosszabb)

Szerintem maga a tantárgy ártani nem árthat, legalább is ha nem egy szélső balliberális tanár fogja tartani az órát.Ez úgysem arról szól,hogy szeresd a cigányokat, csak olyan dolgokat tunkolnak a gyerekbe aminek soha nem veszi majd hasznát, és a saját kultúráját sem ismeri, de egy kisebbségét kell megtanulnia, ez a legrosszabb az egészben.

2013. aug. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
43%
-.- mi a baj azzal, hogy a gyerekek megtanulják, a magyarországi cigányság történetét? A kunokról is tanulnak. A jászokról is. Akkor mi a probléma?
2013. aug. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem nem lehet majd tanítani a gyerekek bekiabálásaitól "dicsak Buksi!" "Kettű" stb.és az amúgy nagy gáz ha a sulimban szinte egyik tanár sem komázza a romákat?
2013. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%
Jaj pár mondatott tanulnak a zenéjükről vagy mit tudom én nem kell ebből ekkora tragédiát csinálni.
2013. aug. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
csak az a baj ,h ez bővülni fog!
2013. aug. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
NINCS roma kultúra tantárgy. Következésképpen felmentés sincs alóla.
2013. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
jah, össze lesz vegyítve... [link]
2013. aug. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:
Ne akard felmenteni alóla,mert nemcsak azok a romák léteznek akik lopnak,csalnak, hazudnak ... létezik olyan roma kultúra is ahol zenéket írnak meg verseket.... nekem volt egy cigány verseskötetem,de sajna már nincs meg... nagyon sok szép vers volt benne.
2013. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
64%

A roma kultúrával nincs baj. Ha úgy gondolod, akkor tájékoztatlak: nem lopni és ygilkolni fogják a gyerekeket megtanítani, nem ez a roma kultúra.


"Valamiféle orvosi felmentésre?"


Elmeorvosit ha jól tudom elfogadnak.

2013. aug. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!