Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha a melegfelvonulás...

Mi lenne, ha a melegfelvonulást megváltoztatnánk tolerancia felvonulássá?

Figyelt kérdés

Alapvetően most is ez a dolog célja hisz a szivárványzászló is az emberiség sokszínűségét jelenti.


Így viszont nem csak a melegek vonulnának az utcára, hanem a többi olyan csoport is, akik nehezen boldogulnak az életben a hátrányos megkülönböztetés miatt. Szerintem ez sok előnnyel jár. Egyrészt így nem lehet azzal dobálózni, hogy a melegek magamutogatásáról szól a dolog, hanem talán megértik az igazi üzenetét. Másrészt ez sokkal több embert jelent, nagyobb megmozdulás, és talán az eredménye is nagyobb lenne.


2013. aug. 30. 22:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Pontosan milyen csoportokra gondolsz még? Vannak még etnikai kisebbségek, de azoknak a részvétele nem sokat javítana a helyzeten (ha érted, hogy kikre gondolok...). Vannak vallási kisebbségek, de őket senki nem zargatja. Még vannak a rokkantak meg a drogosok, akik viszont nem mennének ki egy ilyen felvonulásra.

Ha lenne többfajta felvonulás, akkor el lehetne gondolkodni az összevonásukon. De csak a melegek vonulnak fel, mert a többiek nem akarnak/nem tudnak/nem tudom miért nem, de nem.

2013. aug. 30. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
A melegeket éri a legtöbb támadás, a többit valóban nem bántják annyira. De ha az egyik évben így hirdetnék meg a dolgot, hogy toleranciafelvonulás amire mindenkit várnak aki kicsit is elnyomva érzi magát valami miatt, akkor lehet, hogy több ember kimenne. Szerintem megérne egy próbát, mert itthon már annyira elfajzott ez a téma, hogy lassan tényleg nem lesz értelme a mai formájában. Külföldön tök simán lemegy a dolog dobálózó ellentüntetők nélkül. Senki sem sajnál az évből egyetlen napot arra, hogy az elfogadást hirdessék. Itthon ez már nem megy, ezért gondoltam arra, hogy ez talán megoldás. Egy sok színű társaság jönne össze, akiken nem találsz olyan közös pontot, ami alapján egyszerre az összesbe bele tudnál kötni. Meg olyan sokan lennének, hogy nem is lenne érdemes.
2013. aug. 30. 23:13
 3/14 anonim ***** válasza:
27%

A melegeket éri a legtöbb támadás?

Ne hülyéskedj.

Nekem van meleg haverom, pedig jobbos vagyok.

Őt nem bántják ,eddig barátai voltak, azután is a barátai miután kiderült róla.

Ritkán szokta bántás érni.

A cigányokat ő is utálja.Volt egy club Budapesten ahova járt, mióta megjelentek ott cigányok azóta kerüli a helyet.


Szóval nem mindenki ért egyet ezzel a szivárványos, toleranciás cigányimádós őrülettel amit képviselsz.

2013. aug. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
mindenre rá kell húzni a cigánykérdést? nem csak róluk van szó. a három gyerekes anyukát is éri hátrányos megkülönböztetés, bármilyen fehér és bármilyen végzettségű. Nektek mindenki cigány imádó, aki kicsit is jót akar és nem az állandó gyűlöletet?
2013. aug. 30. 23:45
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

Te generálsz ebből kérdést.

Mondtam, hogy a melegekkel elfogadóbb a társadalom ,mert sokan rájönnek, hogy nem ártalmasak.


A cigányok ezzel ellentétben rendkívül kártékonyak és ártalmasak.


Persze, mert attól nem fognak lopni meg késelni , hogy felvonulást csinálsz neki, igaz?

2013. aug. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Akadj már le a cigányokról. Mondtam, hogy ez a dolog mindenkinek szól, nem ők vannak a középpontban. Nem cigány felvonulásról beszélünk.
2013. aug. 30. 23:56
 7/14 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy ennyiféle embert rátudsz venni, hogy vonuljanak fel együtt?


A meleg nem biztos, hogy felvonul a cigánnyal, az előbbi példám alapján , egy 3 gyermekes anyuka nem biztos, hogy felvonul a drog használóval.


Mindenki aki elnyomva érzi magát?

Ez nem menne, sok dologban ütköznének a felvonulók.

2013. aug. 31. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A tolerancia pont azt jelenti, hogy nem ítélkezünk rögtön a másik felett. Aki eljön egy ilyenre, az eleve tudja, hogy lesznek ott olyan emberek, akiket ő maga nem kedvel, vagy nem ért velük egyet. De pont azért mert a tolerancia jegyében érkezik, nem az ítélkezéssel tölti el azt a napot, hanem a saját céljáért vonul. Aki erre nem képes, az úgy ahogy te is mondtad, nem jön el. De így is lehetnének elegen.
2013. aug. 31. 00:08
 9/14 anonim ***** válasza:
31%

Ez olyan, mintha az egyik párt szervezne tüntetést a kormány ellen,én lehet egyetértek a tüntetéssel ,de be nem állnék ahhoz a párthoz.



Amiről írsz,nagyon nem egyszerű ilyennek lenni.

Régen én is hittem az ilyen tündérmesékben, mindig azt mondtam "általánosítani nem helyes", sokszor pofára estem , sokszor megszívtam amiatt a felfogásom miatt.

2013. aug. 31. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

a tapasztalataim alapján én is mondhatnék sok csoportról sok félét és hozzátehetném "de hát jogos ez az általánosítás, mert..." és lehet sok dologban igazam is lenne. És mondhatnám, hogy a pozitív változás a részükről csak tündérmese. Na és ha mindenki így gondolkozna és senki sem keresné a békés megoldást, a "tündérmeséket", akkor mi lenne? Visszasüllyednénk szerintem, a "lőjjük a Dunába azt aki más, mint mi" eljáráshoz. Igen, rohadt nehéz és sokszor eredménytelen a békés út, de én azt mondom, hogy ha tízből egy embernél használt a dolog, akkor már megérte. Mert akkor egyet már kimentettem. Nem pedig eldobtam tízet.


Szóval ez az én tündérmesém: mindenkiben van lehetőség a változásra és a jóságra, bármilyen szellemi mocsokban él. sokszor csak a szerencsén múlik, hogy hova születsz és mit tanulsz meg, amiből irgalmatlan nehéz kitörni. És nem biztos, hogy azoknak sikerülne, akik most a szerencsés oldalról osztják az észt.

2013. aug. 31. 00:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!