Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha ti lennétek Magyarország...

Ha ti lennétek Magyarország miniszterelnökei, mit tennétek?

Figyelt kérdés
Milyen törvényeket hoznátok, amitől jobb lenne? (Pl: kilépnétek-e az EU-ból, csökkentenétek az Áfát stb.) Ilyenekre gondolok.

2013. aug. 29. 18:06
1 2
 11/16 rémuralom ***** válasza:
40%

Annyira jó olvasni ezeket az önértékelési zavarosokat, akik diktatúrát akarnak, de persze csak és kizárólag úgy, hogy ők lennének a diktátorok... Elmondom nektek, mi az első, második, harmadik, negyedik és ötödik legnagyobb baj a diktatúrával: hogy a f___nak két vége van, és nem állhat mindenki a jó végén. Ha diktatúra lenne, és alattvalók lennétek, szidnátok a mocsok elnyomókat, amíg be nem fognák a szátokat valahogyan.


Megmondom őszintén, nehéz összeszedni dolgokat, hogy mi mindent csinálnék, ha miniszterelnök lehetnék. Először a Lúzerek együttes dala jutott eszembe: http://www.youtube.com/watch?v=VHWjchICGu4 - meg is hallgattam gyorsan inspirációnak, de lássuk be, nem segít sokat :) Úgyhogy passz, most hirtelen nem tudom. De nem is készülök miniszterelnöknek. Ha készülnék, biztos határozottabb lennék.

2013. aug. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Hál' istennek biztos nem leszek az!
2013. aug. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
27%
Csak az olyanok mint Hitler, Sztálin, Rákosi meg Kim Dzsong Un miatt rossz a sajtója a diktatúrának. De nem csak az a fajtája létezik, úgyhogy ne arra alapozzál már te rakás szerencsétlenség. A másik, hogy én azt írtam, hogy ÉN lennék a diktátor. Én meg nem kezdenék népirtásba, meg sikkasztásba, mivel bátran és büszkén állíthatom, hogy becsületes ember vagyok. A léyneg, hogy nem azt írtam, hogy egy Sztálint akarok az ország élére, hanem hogy én miket csinálnék, ha diktátor lennék. Látod mennyi eszed van? :D Ripacskodni meg az eszedet játszani tudod csak, de használni azt már nem. :D Tipikus örökvesztes típus. Na megyek is, nem írok többet neked, mert van jobb dolgom is, mint az ilyen rendjívül alacsony színvonalat képviselő emberekkel vitatkozni. A végén még lesüllyedek a te kis hülye szintedre és legyőzöl a rutinoddal. Na pá. ;)
2013. aug. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 rémuralom ***** válasza:
És honnan tudod, hogy nem részegítene meg a korlátlan hatalom, talpigbecsületeském?
2013. aug. 29. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"Nos én inkább diktátor lennék, hogy ne legyen megkötve a kezem. Egyébként elvenném a szociális segélyt azoktól akik már több, mint 2 éve kapják, azokkal akik külföldre akarnak menni kifizettetném a tandíját annak a tanfolyamnak/iskolának, amit elvégeztek (beleértve a szakmunkásokat is). Megszüntetném az államilag támogatott férőhelyeket az olyan képzéseken, amelyekre nincs kereslet. Korszerűsíteném a kórházakakat, növelném az egészségügyi büdzsét. Visszahoznám a halálbüntetést. Halálbüntetéssel büntetném a szándékos emberölést és a korrupciót, sikkasztást (legalább ezeket). Bővíteném a kutatásra és fejlesztésre szánt összegeket, újjáépítettném az ország úthálózatát megbízhatóbb, időtállóbb technológiával. A szállítás a vasúton történne, hogy a nehéz kamionok ne tegyék tönkre az utakat. Ezzel egyidőben fejleszteném is a vasutat. Visszavásárolnám a külfödieknek eladott földeket, illetve azokat a fontos létesítményeket, amiket a 90-es években ész nélkkül privatizáltak. A könyveket, színház-és múzeumjegyeket nem sújtanám ÁFÁ-val. Az élelmiszerre kivetett ÁFÁT-is csökkenteném. Az oktatást átformálnám mondjuk a japán vagy kínai formára. Tehát a szigoron, a fegyelmezettségen lenne a hangsúly. Beiktatnék +1 nyelvet a diákoknak illetve, óvodás kortól kezdve kötelezővé tenném az etika tanítását, hogy megtanulják a fiatalok, hogyan illik viselkedni. A börtönöket is átalakítanám, hogy úgy nézzenek ki, mint a börtönök. Hogy a kiszabadult emberek ne akarjanak visszakerülni. A mezőgazdaságot, illetve a könnyűipart és a szolgáltatószektort fejleszteném. Visszahoznám a sorkatonaságot, aminek nevelő célja is lenne. Tehát úgy alakítanám ki a dolgot, hogy embert faragjanak a mai nagyképű, puhány kisfiúkból. Csökkenteném a biobenzinen lévő adót. Támogatnám a megújuló energiaforrások felhasználását lehetővé tevő technikák, technológiák kiépítését. Nagyjából ennyi, ezek nagy része talán hülyeségnek hangzik. És valószínű, hogy a kivitelezzésel akadnának is gondok."


Ez így szép és jó, de tudod, ha csökkented az állam bevételét akkor miből akarod finanszírozni az olyan intézkedéseidet amelyeket befektetést igényelnek (még ha nem csökkentenéd a bevételt a mostani akkor is maximum a negyedére lenne elég annak amit felsoroltál)? Amiket felsoroltál oda több 1000 milliárd forint kéne, honnan teremtenéd elő?

2013. aug. 30. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
*kellene
2013. aug. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!