Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elvileg 2013. Szeptemberétől...

Elvileg 2013. Szeptemberétől kötelező tantárgy lesz a cigányság történelme és kultúrája. Ez igaz? Inkább kérem az egyeseket, de én biztos nem fogok ilyet tanulni!

Figyelt kérdés
[link]

2013. aug. 26. 17:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
42%

Hát ha lesz gyerekem és ezt akarnák vele taníttatni ki is íratnám egybõl.


Az a baj, hogy nem azt a kultúrájukat mutatják nap mint nap mint amit tanítani fognak (és gondolom nem is hosszú).

2013. aug. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
36%
Majd történelemből érettséginél a --Magyarországi cigányság XX. századi demográfiai változásai-- tételnél is kérd az egyesed.
2013. aug. 26. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
52%
Csak azt nem értem, hogy ha megismerjük a kultúrájukat, történelmüket, az mit segít a cigányság helyzetén? Lesz nekik munkájuk ettől? Inkább a felzárkóztatásukkal törődne az Államtitkár Úr. De ne a szokásos kamu programokkal.
2013. aug. 26. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
93%

Néhány évig tanítottam egy olyan iskolában, ahol a tanulók kb. fele roma volt. Pontosan nem lehetett tudni, mert nagyon sok volt a keverék gyerek. Mindenesetre akinek csak egy nagyszülője is roma volt, azt romának vettük, mert sok olyan pályázatot írtak ki, amelyekre velük lehetett pályázni.

Nos, nekünk kötelező volt minden hónapban legalább kétszer foglalkozni a roma kultúrával, és ezt a tanmenetben és a naplóban is jelölni kellett. Én kicsiket tanítottam, és úgy oldottam meg a dolgot, hogy olvasás órán felolvastam egy cigány mesét, ének órán meg autentikus cigány zenét hallgattunk, ami mellesleg nagyon is jó, és semmi köze ahhoz a moslékhoz, amit ma a romák nagy része hallgat.

2013. aug. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
73%
Amúgy tényleg kamu a cikk. Gratula!
2013. aug. 27. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim válasza:
61%

[link]

Azt hiszitek csak abbol áll amit elmondtatok. Akk kicsit talan olvassatok :*

2013. aug. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
Milyen hosszú ez a cikk a wikipédiából...Ennyiből nem hogy órákat, de még egy rendes órát sem lehetne tartani. Ezért nincsen se kultúrája, sem pedig történelme a cigányoknak. Már nem is aggódom.:)
2013. aug. 28. 16:29
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Csak a magyar cigányság kultúrájáról demográfiai váltakozásairól, dialektikai módosulásairól, népességmozgásáról, megkülönböztetettségükből adódó itt rengeteg dolog, száz oldalakat lehetne írni sőt ezreket. Én most érettségiztem és töriben is tételek ezek, én is ugyanúgy megtanultam...bár manapság a tudás nem divat úgy néz ki.
2013. aug. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Miért nem fogsz ilyet tanulni?
2013. aug. 31. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
megbukok cigányból ennyi ezt tuti nem tanulom!!
2013. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!