Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ezért adta el Csányi a részvén...

Ezért adta el Csányi a részvényeit?

Figyelt kérdés

[link]


Egy vicc, hogy még a kormány üzenget, Orbán meg elbarikádozza magát! A Kúriára, bankokra való mutogatáson kívül másra nem képesek? Csótányirtó? Tényleg ez a színvonal a XXI. sz.-ban az Európai Unióban?


2013. aug. 24. 10:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Le van fingva az európai unió.
2013. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Azt nem tudni hogy valójában miért adta el a részvényeit, bár lehet hogy egyszer nyilvánvaló lesz.


Semmi vicces nincs benne.

Volt egy furcsa idegbeteg mozgású ember aki egy tollvonással kiiktatta a devizahitelek limitét mert kellett a kormányának a valuta a hazugságaik fedezete ként.


Na ez a furcsa.


Vagy az hogy míg az osztrákok folyamatosan nyomták a köz TV jükben hogy nagyon óvatosan a Svájci Frank hitelekkel és kötelezték a bankokat a kisbetűs részek exrta kinagyítására, addig itt semmi nem történt.

Ahogy a szerződések sem voltak soha tiszták mert minden bank szerződésében lehet kifogásolható tételeket találni.


Nyilván van az embereknek is hibájuk, de ne tegyünk úgy mintha máshol okosabbak lennének. Egyszerűen máshol több infót kaptak hogy vigyázzanak.


Mi a színvonal ma az Eu ban?

Vannak ennél kacifántosabb esetek is nyugaton, csak ugye az nem ennyire jól látható és nem akarják kiteregetni.

Én a részemről üdvözlöm azt hogy ha a kormány a társadalom védelmére kel, azt meg különösen hogy a társadalom immunválaszai is kezdenek megjelenni.

Ha ez 15-20 évvel ezelőtt bekövetkezik, ma egy sokkal élhetőbb országban élnénk.

2013. aug. 24. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én nem mondom, hogy a bankoknak nincs felelősségük, de te is elismered, hogy az államnak is van felelőssége, szóval hol marad az állami felelősségvállalás valamilyen formában? A felelősség mértékéről lehet vitatkozni, a lényeg nem ez. Orbán úgy tesz, mintha ez a magyar állam már nem az a magyar állam lenne, pedig az, mint ahogyan ha egy társaságban lecserélik a vezetőséget, attól az még ugyanaz a társaság marad, aminek felelősséget kell vállalnia a tetteiért. A kormány semmit nem tett az ostoba árfolyamgát stb.-in kívül a dev.hitelesek megsegítésére, most meg ilyen populista dumákat ereszt meg, hogy a bankok kártalanítsák az átvert adósokat, a nép meg bekajálja. Akik pedig csótányspray-jel fújkálnak, azok nem a társadalom immunrendszerének számítanak, hanem inkább annak elrákosodott sejtjeinek. Jellemző a kormány segítségnyújtó szándékára, hogy Orbán a TEK-kel jogellenes módon elbarikádoztatta magát, és struccpolitikát folytat, ill. a bankokat szólítgatja fel, ahelyett hogy valódi javaslatot tenne a probléma megoldására, az állam saját felelősségének megfelelő mértékben. Nekem amúgy nincs devizahitelem, de elfogadhatatlannak tartom az egymásra mutogatást, sem az emberek, sem a bankok, sem az állam nem akar felelősséget vállalni.
2013. aug. 24. 11:00
 4/7 rémuralom ***** válasza:

Hogy miért adta el a részvényeket, azt senki sem tudja, talán csak maga Csányi meg az Úristen.


"az államnak is van felelőssége, szóval hol marad az állami felelősségvállalás valamilyen formában?"


Ugye tudod, milyen pénzből vállalja a felelősséget az állam? A te pénzedből, meg az enyémből, amit elvett tőlünk adóként. Az állam ebből szépen maradjon csak ki (bár most már ehhez késő), vagy, ha nagyon muszáj beszállni, akkor a lehető legkevesebbel tegye. Szinte az összes béna devizahiteles-mentő próbálkozást meg lehetett volna spórolni egyetlen intézkedéssel: ha törvénybe iktatják, hogy a jelzálog tárgyának elárverezésével az adósság megszűnik. Így bukta volna a hitelfelvevő az összes addig kifizetett törlesztését és a házát, a bank pedig a még fennálló tartozást, miközben a devizahitel nyavalyáitól mentes adófizetőknek, akiknek ehhez az egészhez semmi közük, egy fillérjükbe sem került volna. És a poén: azoknak és csak azoknak segített volna, akik bajban vannak. Nem azoknak például, akik zsebből ki tudják fizetni, és épp kapóra jön nekik, hogy 240 helyett 180 forintos árfolyamon lehet végtörleszteni.

2013. aug. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az állam nem szállhat ki. Ez (is) a feladata, különben nincs szükség államra. De problémát megoldani nemcsak pénzzel lehet. Sok más eszköz is van, de ez nem cél. Az állam azért üzenget, hogy elterelje önmagáról a figyelmet. Úgy tesz, mintha ez fontos volna neki. Ha az volna, régen léphetett volna. De egyelőre ki sem vizsgált semmit, fogalma sincs, milyen intézkedés lenne hatásos. Tehát üzen. A bank bármit tesz, hunyó.

Én éppen az államtól várom el, hogy tegyen rendet. De ne bunkó módra, ne mások pénzéből, hanem saját kútfejéből. Ezért kapja busás fizetését. Dolgozzon meg érte!

2013. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"Ugye tudod, milyen pénzből vállalja a felelősséget az állam? A te pénzedből, meg az enyémből, amit elvett tőlünk adóként."


Ez így van, de ez nem indok arra, hogy ne fizessen az állam, ha hibázott. Nem én lőttem le a cigányokat, mégis az "én" pénzemből fizetik ki a kártérítést. Az államnak csak az adófizetők pénzéből lehet pénze, mert nem egy társaság, ami egy terméket értékesít a piacon.


"jelzálog tárgyának elárverezésével az adósság megszűnik."


Szerintem ezt te sem akarod! Kíváncsi vagyok mennyivel mennének a béka segge alá a már most is eladhatatlan ingatlanok árai.


"Így bukta volna a hitelfelvevő az összes addig kifizetett törlesztését és a házát, a bank pedig a még fennálló tartozást, miközben a devizahitel nyavalyáitól mentes adófizetőknek, akiknek ehhez az egészhez semmi közük, egy fillérjükbe sem került volna."


Az adósok utcára kerülnek, a bankok meg csődbe mennek. Találd ki, hogy kiknek a pénzéből lesznek államosítva. Akárhogy csűrjük csavarjuk, a végén úgyis mi, vagyis azok is fognak fizetni, akik nem vettek fel hitelt.


"A bank bármit tesz, hunyó. "


Igen, a démonizálásuk már régóta folyik, a legjobb ugye ezt a vonalat meglovagolni pár populista rigmussal.

2013. aug. 25. 02:50
 7/7 rémuralom ***** válasza:

"Az adósok utcára kerülnek, a bankok meg csődbe mennek."


Egy rakás hitel bedőlt, és ráadásul még a kormány is agyba-főbe szopatja a bankokat. Ha ettől nem csődöltek be (najó, persze, tudom, azért nem csődöltek be, mert ott van mankónak a külföldi anyabank), akkor az én ötletemet is túlélték volna. Adósok meg így is, úgy is kerültek utcára, mert a házuk ugyanúgy el lett árverezve, csak éppen még a tartozásuk is megmaradt.

2013. aug. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!