Csányi szabadul az Otp részvényektől, ez mit jelent?
"Csányi nagyjából 7,8 milliárd forinthoz jutott... elsősorban agrár- és élelmiszeripari beruházások finanszírozására csoportosítja át ezt a bevételt." Élelmiszerhiánytól tart?
Ezek szerint úgy gondolja a jövőben az agrárszektor, élelmiszeripar jövedelmezőbb lesz, mint a magyar bankszektor. Az elmúlt 10 évben az élelmiszerárak szinte folyamatosan emelkedtek, a kereslet csökkenése vagy a kínálat nagy bővülése nem várható, így szerintem folytatódni fog ez a tendencia a világban.
Ha egy ilyen az ágazatban jártas, jól tájékozott, befolyásos ember így gondolkodik, annak biztosan van valami alapja.
Tipp: Év elején kiadott "nagyon sikeres" eurós államkötvényeket 3 cég jegyezte le előre, egyik az OTP volt ... majd pár hónapja mind visszamondták. Valószínűleg valaki intézkedik fentről, hogy akkor is megvegyék ha mindenki tudja annyit sem érnek mint egy sajtpapír. És azért van akkora gazemberség amiben még a Csányi sem venne részt.
Persze lehet olyan magyarázat, hogy tud vagy tudni vél a közeljövőben bekövetkező gazdasági csapás(ok)ról, ami okán kimenekíti a befektetéseit. Ha ez igaz, az még rosszabb.
Tipp 2: Tegnap "valaki" nyilatkozott arról, hogy legalább 10 évig maradnak a bankadók hazánkban. (Ha valakinek kimaradt volna a bankoknak 2011 elejére és 2012 elejére is megígérték ezek csökkentését vagy megszűnését, magyarul átverték őket.)
És hát az OTP még is csak egy bank.
Lehet, hogy csak shortol. Bár ahhoz egy kicsit nagy az összeg, mire mindet eladja, már olyan alacsonyan van az árfolyam, hogy el is kezdheti visszavásárolni. Az mindenesetre jó kérdés, hogy mik is lennének azok az agrár- és élelmiszeripari beruházások. De hát ez már az ő dolga, nem közpénzből csinálja, ezért semmi közünk hozzá.
Ja, és nem kell ám a tőzsdegurukat túlmisztifikálni. Ők is emberek, ők is tévedhetnek.
Vagy kapott egy belső fülest azzal kapcsolatban, hogy mi lesz a következő devizahiteleseket megmentő csomag tartalma, és úgy gondolta, hogy ideje lépni.
Vagy ténylegesen más irányba képzeli el a profitábilis működést. (Amit nem csodálok, tekintve, hogy bejelentették, hogy 10 évig legalább maradnak az ágazati különadók)
1)Tömeges részvényeladás az árfolyam drasztikus csökkenését eredményezi. Ha ezt egy bankvezér teszi saját bankjának saját tulajdonában álló részvényeivel, súlyos (és maradandó) anyagi veszteséget okoz azoknak a (kis)részvényeseknek, akik ebben a bankban bízva megtakarításaikat a bank részvényeibe fektették. Igy Csányi akcióját saját bankjának és a bankban bízó kisrészvényesek elárulásának tartom, amiért megérdemelne legalább egy erkölcsi akasztást.
2)Nyilvánvalóan tőle informálódva, akciójával szinte egyidőben ugyanígy jártak el a bank többi vezetői. Nem ezt hívják bennfentes kereskedelemnek?
3)Mindezekről senki nem tett fel kérdést. Nemhogy "gyakorit", egyszerest sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!