Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tehetik ezt a közmunkáso...

Miért tehetik ezt a közmunkásokkal?

Figyelt kérdés
8 évig közalkalmazottként dolgoztam egy közintézményben. A munkámat, munkahelyemet imádtam. Minden nap örömmel mentem dolgozni. 3 éve leèpítés miatt megszüntették a státuszom. Engem és egy ugyanabban a státuszban dolgozó munkatársam elküldtek. A szerzödésesek maradtak. A többi munkatárs búcsúztatott minket. (egy kis összejövetel formájában) Munkanélküli voltam 6 hónapig, majd visszahívott a munkahelyem kõzmunkásként. Ugyanabba a munkakörbe amit 8 évig csináltam. Nagyon örültem neki, mert hiányzott a munkahelyem. Örültek nekem a többiek. Aztán lejárt a közmunka. Elküldtek 3 hónapra, majd visszavettek. Megint közmunka. Ugyanaz a munkahely. Úgy volt hogy július végétöl (amikor lejárt) meghosszabbítanak. Utolsó nap tudtam meg hogy egy hónapra (szeptemberig) hosszabbítanak, de nem közmunkás szerzödèssel, hanem simával. Mindjárt itt a szeptember, és még semmit nem tudok. (a munkahelyem ragaszkodik hozzám) Ami megalázó az több dolog pl: státuszom megszüntetik, közalkalmazottból közmunkást csinálnak belölem ugyanabban a munkakörben amibeb 8 évig voltam, mindig az utolsó pillanatban tudom meg a hogyan továbbot. Az a szörnyü, hogy imádom a munkám, de lelkileg kezd megviselni ez a napról-napra való lét. Már idegileg kezdek kilenni. Miért tehetnek ilyet egy közmunkással?
2013. aug. 23. 08:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Ezzel nem csak te vagy így. A közszférában többektől hallottam, hogy (elsősorban) adminisztrációs munkakörökkel csinálták ugyanezt.

Tudom, hogy macerás, hosszadalmas, és még talán költséges is de hasonló helyzetben lehet megpróbálnék a munkaügyi bírósághoz fordulni.

2013. aug. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Mert nincs pénz, ennyire egyszerű. Ahhoz, hogy alkalmazzanak téged, valamiből elő kell kaparni a pénzedet. Közalkalmazottként az önkormányzattól kapod a fizetésedet, akiknek van rá fix keretük. Időnként kapnak extra pénzt közmunkások támogatására, ekkor felvesznek téged (számos társaddal együtt) dolgozni. Elfogy a keret, utána nem tudnak mást tenni, mint elbocsátanak. És mivel ezek a pályázatok nagyon-nagyon idióták, így legtöbbször az önkormányzatnál sem tudják, hogy jövőhónapra lesz-e keret, vagy sem.
2013. aug. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Munkaügyi bíróságra? Milyen alapon???
2013. aug. 23. 09:09
 4/13 anonim ***** válasza:

ma 09:02

Ez nem tartozik a bíróságra. Teljesen hivatalos formában csinálják.

2013. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Második válaszoló! Munkám miatt sok ismerösöm van az önkormányzatnál. Lenne pénz (söt van is) arra hogy visszavegyenek állományba, csak másra (másnak?) kell az a pénz. Ez a magyar valóság. Mellékesen jegyzem meg, hogy 2010-ben kezdte el a megválasztott kormány leèpíteni a kultúrális intézményeket országosan. Engem is abban az évben küldtek el. Addig jó míg nem tapasztaljátok hogy mi megy a munkaügyiben, önkormányzatoknál, stb. Félelmetes összefonódások vannak.
2013. aug. 23. 09:17
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok. Azért mondtam a munkaügyi bíróságot mert nagyon nem etikus amit csinálnak. A közmunkának az lett volna a feladata, hogy munkahelyeket teremtsen ott ahol erre nincs keret. Ehelyett arra használják, hogy akinek eddig minimálbért adtak annak ezután csak közmunkás bért kelljen.

Szerintem baromság, hogy nincs pénz. Tudnátok mire mennek el százezrek csodálkoznál. Ahogy a kérdező is írja havernak/ismerősnek bármit lehet a többin kell csak spórolni. Az viszont igaz, hogy a közalkalmazotti béred a munkaadónak kell fizetni a közmunkás viszont állami keretből megy.

Ez a rendszer és gyakorlat szerintem nagyon nincs jól így. Én is voltam közmunkás. Abból a szempontból még szerencsésnek mondhatod magad, hogy neked legalább azt kell csinálnod amit szeretsz/amihez értesz. Nekem 3 szakmával, érettségivel utcát kellett sepernem. Az azért mégsem ugyanaz...

2013. aug. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elárulom hogy amikor közalkalmazott voltam, akkor 4 órában voltam. Tehát gondolhatod hogy mennyi volt a fizum. Az a "vicces" hogy azèrt voltam csak 4 órában, mert elötte meg megszüntettèk a 8 órás státuszt ebben a munkakörben. Akkor a 8 órást küldtèk el, ezzel megszüntetve a 8 órás státuszt. Igen, a munkám szenvedélyesen szeretem, ezt tudják is. Viszont idegileg egyszerüen kezdek nagyon kikészülni.
2013. aug. 23. 09:35
 8/13 A kérdező kommentje:
Hideg verítékkel megyek dolgozni, napok óta rémálmaim vannak stb. És nem azèrt mert dolgozni kell mennem. Azt imádom töretlen. Hanem a bizonytalanság készít ki.
2013. aug. 23. 09:39
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Keress másik állást, ha ennyire nem tetszik a rendszer. Minden nyavalygónak ezt tudom csak tanácsolni.
2013. aug. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Utolsó! Rád még reagálni sem érdemes. Felesleges. Az egészet nem érted. Ennyi.
2013. aug. 23. 09:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!