Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért bántják a nyugdíjasokat?

Miért bántják a nyugdíjasokat?

Figyelt kérdés

Mostanában nagyon sok fiataltól azt hallom,hogy milyen jó a nyugdíjasoknak! Mennyi "kedvezményben"részesülnek! Én is nyugdíjas vagyok és már "alig merek kilépni" az utcára, mert annyi megvetés soha életemben nem kaptam csak mióta elértem ezt a kort! Sajnos a lányomtól is megkaptam,milyen jó nekem nem kell annyi ruha, mehetsz nyaralni stb. De azt nem veszi észre egyik sem,hogy amit megspórolunk azzal Őket a gyermekeinket segítjük.Ez az egyik. A másik ledolgoztunk jó pár évet /a párom pl. évet/ fizettük a TB-t és később az adót is! Akárhány másodállásom volt, mindegyikből levonták amit lehetett még sem számolták a nyugdíjhoz.Ez nem baj. A harmadik dolog. Sokan " feketén " dolgoznak, dolgoztatnak és panaszkodnak,hogy nekik nem lesz nyugdíjuk. Miből legyen ha nem jelentik be és nem fizetnek semmilyen hozzájárulást,adót meg pláne nem.Némelyek csak a havi hatezer Ft-t,hogy legalább orvosi ellátást kapjanak.

Bocsánat,hogy ez kibukott belőlem! Remélem aki "bántja" a nyugdíjasokat azok gondolnak arra is, hogy egyszer Ők is megöregszenek! Remélem megérik! Kívánok hozzá erőt és egészséget!



#nyugdíjas #bánata!
2013. aug. 21. 05:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szegénység hozza elő az emberekből, nincs pénz, nehéz munkához jutni, folyamatosan csökken az életszínvonal, így hát keresni kell a bűnbakot. Nem kell komolyan venni az ilyeneket.
2013. aug. 21. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak az ostobák bántják.
2013. aug. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert mindig könnyebb valaki másra fogni, hogy nekem miért xar! Nekem semmi bajom a nyuggerekkel, amióta nem kell reggelente buszoznom és elkésnem, mert nem férek fel 3 buszra az ajtóban gyülemlő gurulós szatyrok miatt. A lányod meg egy bunkó - már elnézést, ne vedd személyeskedésnek -, én soha nem szidnám nyíltan a szüleimet, még akkor sem, ha nemcsak egy ilyen pszeudoindokom lenne. Aki viszont arra számít, hogy mire megöregszünk, még lesznek ilyen mértékű szociális juttatások, az egy tündérmesében él.
2013. aug. 21. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 rajcziz ***** válasza:
96%

Tisztázzunk néhány dolgot!

Véleményem szerint nem a nyugdíjasokat bántják sokan, hanem a jelenlegi nyugdíjrendszert. És van is miért. Magyarországon a nyugdíjasok 15% töltötte be a nyugdíjkorhatárt és dolgozott le 40 évet. A nyugdíjasok majdnem negyede gyakorlatilag semmit nem dolgozott, mégis kap nyugdíjat. A nyugdíjasok majdnem fele nem töltötte be a nyugdíjkorhatárt, 30%-kal több a 49 év alatti, mint a 80 év fölötti nyugdíjas.


És igen, hozzátesz a szegénység is:

A költségvetés negyede a nyugdíjakra megy. A hatvanöt évnél idősebbek átlagjövedelme megegyezik a hatvanöt év alattiakéval. A hatvanöt év fölöttiek körében a legkisebb a szegénység.


Szóval ennek fényében talán meg lehet érteni a kritikus hangokat.

2013. aug. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Nem lehet megérteni. Ha az eső elmarad, kivész a fű. De jó a dinnyetermés, mert öntözték. Szidjuk és irigyeljük tehát a dinnyéseket, mert kipusztult a füvünk. Körülbelül ilyen okoskodás ez.

Sok az igazságtalanság. Rossz a nyugdíjrendszer. És még sok más is rossz. Nem a nyugdíjasok hozták létre egyiket se. Sokakat sújtanak a rossz, igazságtalan rendszerek. De kevésszer hallom, hogy ideje számon kérni a rossz rendszereket a létrehozókon. Sokan szidják a tömött buszokat. A nyugdíjasokkal. Annál kevesebben emelnek szót, hogy milyen pocsék a közlekedés, idétlen időpontokban és feleslegesen kell menni orvoshoz, hogy a dolgozó gyereke helyett kénytelen hivatalokba járni, különben az illetőt kirúgják könyörtelen és bukó munkaadóik.

Persze értem. Így egyszerűbb. Nem kell gondolkodni. Könnyebb belerúgni abba, aki már nem tud visszarúgni. Pedig sokszor volna miért - ha másért nem az ostobaság megnyilvánulásáért. Mert az erőszak is onnan jön.

2013. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem belerúgás meg szidás, egészen másról van szó. Mégpedig arról, hogy a magyar állam ma jóval töbet költ nyugdíjra, mint amennyi a befizetett járulékokból telne rá. Kb. 30 százalékkal kellene csökkenteni a nyugdíjkiadásokat ahhoz, hogy a rendszer újra egyensúlyba kerüljön és gazdasági növekedést lehessen elérni.


Nagyrészt ez egyébként a 2002-2008 közötti kormányok bűne, amikor a nyugdíjkiadások szó szerint megduplázódtak. Az államadóssággal együtt...

2013. aug. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 kovpet ***** válasza:
17%

"Sajnos a lányomtól is megkaptam,milyen jó nekem nem kell annyi ruha, mehetsz nyaralni stb."


Ez miért is bántás?

2013. aug. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
17%

"Sok az igazságtalanság. Rossz a nyugdíjrendszer. És még sok más is rossz. Nem a nyugdíjasok hozták létre egyiket se."


De mit gondolsz, kik fogják megszavazni, hogy így maradjon, ahogy van?

2013. aug. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az irigység, az emberek arra vágynak, hogy ők is végre elérjék a nyugdíjkorhatárt és nyugdíjba mehessenek.


És, hogy rengeteg évet ledolgoztak előtte, megdolgoztak a nyugdíjért az csak részben igaz. Magyarországon felosztó-kirovó rendszer van. A befizetett járulékokat kiosztják a rászorulók között, majd amikor az ember eléri a nyugdíjkorhatárt, őt támogatja az állam a dolgozók befizetéseiből.

De a nyugdíj inkább segély jellegű, rászorultsági alapon működik. Aki 64 évesen meghal, az nem kapja vissza a befizetéseit, hogy az utódaira hagyhassa. Vagy például, aki 100 évet él, annak sem hagyják abba a nyugdíjfizetést 80 éves korában, mondva elfogytak a korábbi befizetései.

A nyugdíj valamennyire arányos a befizetésekkel, de nincs szoros összefüggés. Aki minimálbérért dolgozott, az mondjuk kap 70%-kal többet annál, mint aki semennyit sem dolgozott és aki megkereste a minimálbér húszszorosát, az pedig kap a minimálbéresnél 5-ször nagyobb nyugdíjat.

2013. aug. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
73%

A nyugdíjasok egy részét úgymond van miért bántani, a probléma az, hogy ez azokon csapódik le, akik becsületesen végigdolgozták az életüket, és jogosan kapják azt az ellátást, amit. Papám 200 ezer forintos nyugdíjat kap, 40 évet dolgozott rengeteg túlórával, hétvégén, 24 órás műszakban, volt, hogy ő is másodállásban emellett, ráadásul magának félre is tett. Sajnos őt is szidják a luxusnyugdíjáért.

A másik, ami felháborítja az embereket, hogy a nyugdíjasokat a szavazatért cserébe szent tehénnek tekintik, akik

2013. aug. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!