Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyik part a jobb a Jobbik...

Melyik part a jobb a Jobbik vagy a Fidesz es miert?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni,hogy ki melle "alljak"... Regen a Jobbik szimpatikusabb volt,de mostanaban valahogy a Fidesz szimpatikusabb, mert ök megvedik az orszagot a balosok ellen (legalabbis en igy latom).
2013. aug. 20. 20:48
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
0%
Bent maradni öngyilkosság, nem pedig kilépni. Ha egyszer a Jobbik kormányra kerülne, és az egész ciklus alatt nem lépnének ki az unióból, nagyot csalódnék bennük.
2013. aug. 21. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
39%

A félig meddig politikus, külső szakértőnek mindössze egy problémája lehet. Nem tudja, mi az, hogy semleges. Pontosítok, tudja, csak ködösít. Ő egy jobbikos "szakértő", ez úgy a 3. mondat után világos.

A kérdés az, hogy a két nevezett párt közül melyik a jobb. Lehetne rá válaszolni, de a később (meg a kérdés fogalmazásból kisejlő) cél miatt nem érdemes. A cél, hogy a kettő közül válasszunk. Nem az a cél, hogy vajon mi jó az országnak! Ha ez lenne, ilyen természetű problémákat feszegetne.

Kedves barátom, tök mindegy, melyiket választod. A különbség annyi, hogy más módszerekkel, más úton jutnak ugyanarra az eredményre. Esetleg az időfaktorban lehet még némi, de nem lényegbe vágó különbség.

A "szakértő" úr egy dolgot lát helyesen: a következő időszak lényeges eleme lesz a cigánykérdés. A sugalmazott megoldás amellett, hogy dilettáns, rendkívül veszélyes. Nem remélek megértést, elfogadást még kevésbé, de azért mégis elmondom.

A rendpárti Jobbik a deviánsokat kiemeli. És mit tesz? Ráolvasásra senki nem javul meg, akár cigány, akár nem. Tehát - kimondani nem meri, de - börtönbe csukja. Ez javít a munkanélküliségen, mert rengeteg börtönt kell építeni. Lesznek ugyan tiltakozások a tervezett helyeken, mint Vámosszabadiban. De majd ott is rendet teszünk. Ha másképp nem lövetünk. Mint Egyiptomban. Mert ugyan mit tudna mondani, amitől megváltozna az emberek véleménye.

De ez még a kisebbik probléma. A kevésbé deviánsok maradnak. És szaporodnak, mivel nem tudják hogyan kell nem deviánsnak lenni (ez jó. kedvez a rasszizmus térhódításának - ők nem tudják. a többi se, de ne ragadjunk le kicsiségeken). Tehát a börtönöket gyorsuló ütemben kell építeni. Ez pénzbe kerül. A többi majd fizeti. Mert a nyavalyás cigánnyal az is a baj ám, hogy nem tud dolgozni. Már a nagyapja is munkanélküli volt, kitől tanulta volna az istenadta. Így hát a börtönkosztot nem tudja megtermelni. Marad a Dunába lövés. De attól meg a Duna lesz büdös, nem beszélve a finnyás Unióról. Az senkit ne zavarjon, hogy ha kilépünk, csak egy mozdulat, és senki se vesz tőlünk semmit. Van ilyen termék máshol is. Nem véletlen, mitől lett fontos hirtelen a Fidesz "kelet-politikája". Így lehet a pofán vágásból dicsőséget kovácsolni.

A Jobbik most arra hivatkozik, nem volt lehetősége. Ez gyenge érv. Én nem vagyok a parlamentben, mindössze gondolkodom. És jó sok lehetőséget látok akkora erővel, mint náluk van ma is. Ezért én röhögök azon, mennyire nem igaz ez. De akkor már nem röhögök, amikor látom, mennyien elhisznek bármily gyenge mesét. A jobbikos milliárdosok hiányán se csodálkozom. Tényleg kevés lehetőségük volt. De kedves "szakértő" úr, ugye van gondolatkísérlet. Feltéve, de nem megengedve, hogy elkezdenek a hatalomban milliárdos jobbikosok keletkezni, szabad mondani, hogy elvenni tőlük, és a cigányok mellé a börtönbe velük? Mert ők ugye akkor többet lopnak egy ócska szivattyúnál, vagy pár zsák almánál?

Amint szabatos és meggyőző választ kapok, jelentem, tekintsenek aktív, másokat is rábeszélő választónak. Lesz hozzá munícióm.

2013. aug. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%

Kedves utolsó hozzászóló, én vagyok a "szakértő" de tényleg csak idézőjelben mert ez csak kiegészítő munka, de azért gyakran megfordulok a parlamentben és beszélek képviselőkkel.

A Jobbik cigánykérdésben nem úgy járna el ahogy azt leírtad, annak ellenére hogy a jobbikosoktól ezt hallani. A megoldás valóban a beilleszkedni nem tudók kiemelése, de utána nem börtön vár rájuk, hanem szegregált iskola, munkahely, ahol az alapvető társadalmi értékek elsajátítása után már bátran lehet őket az emberek közé küldeni. Erre már számos példa akad, és ezeknek egy része nem is jobbikos képződmény. Pécsen pl. van egy bentlakásos roma iskola (Kossuth rádióban is volt ott egy riport nemrég), ahol a mélyszegénységben élő gyerekek tanulnak speciálisabb rendszerben, és az érettségivel egy választott szakmát is kapnak. Az onnan kikerül gyerekek értékrendje merőben más, mint az általánosan elterjedt cigány értékrend. Ez egy jó út a jobbik számára is. A felnőttek számára a start munkaprogram ad jó kiugrási lehetőséget, amivel számos kisebb faluban élnek is. A munkaprogramban résztvevők értékteremtő munkát végeznek (mezőgazdasági munka, építkezés, építőanyag gyártás), melyet a falu használ fel saját javai ellátásához. A megtermelt értékek az addig bűnözésből élő családok számára is sokkal jobb út, ők ugyanis felhagynak a bűnöző életmóddal. Ezt mutatja a néhány éves tapasztalat, ezért a jobbik is ezt szeretné követni. Sajnos a jogvédők ellenzik a kizárólag cigányokat foglalkoztató munkaprogramokat, mert szerintük ez diszkrimináció. Ez ugye butaság, hiszen munkanélkül lévők dolgoznak, ahol ha csak cigány munkanélküliek vannak, akkor természetesen csak cigányokból áll a munkaprogram. Tehát a téves eszmédet szerettem volna kijavítani.

2013. aug. 21. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
a Jobbik, mert jelenleg ők nem tudnak annyit ártani az országnak
2013. aug. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat!


Ha a Jobbik es a Fidesz "vege" ugyanaz kvazi, akkor maradok a Jobbiknal, mert a cig***** es a zs***** tenyleg problematikusak es szerintem a Jobbik az egyetlen olyan part aki megoldalana ezt a problemat harc nelkül.

2013. aug. 21. 21:37
 16/29 anonim ***** válasza:
0%

"A Jobbik cigánykérdésben nem úgy járna el " Kedves "szakértő" honnan tudod te ezt ilyen pontosan ? Mondani bármit lehet. Hitler sem kürtölte szét a 'kissebbségnek' hogy mi is az eredeti célja. A Jobbik, ha hatalmat kapna, azt úgy kezdené ahogy te elmondtad 'szakértő' csak egybe nem gondoltál bele... hogy ez nem ilyen egyszerű. És pár hónapalatt a csodát várnák el. Csoda nem lenne... De még javulás sem. Ugyanis a fanatikus nácibandák folyamatosan provokálnák a romatelepeket, robbangatnának, lövöldoznének ( lásd, a Cozma utáni romagyilkosságokat ) és ebből csak polgárháború lenne, sok áldozatokkak.


Egy falusi roma.

2013. aug. 22. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
#16 Polgárháború akkor lesz, ha minden így marad, ahogy most, ugyanis most a te fajtársaid provokálják folyamatosan a magyarokat. Vagyis jobb esetben csak provokálják, de napi szinten gyilkolnak is, a rengeteg lopásról, rablásról nem is beszélve. Ha ennek véget vetne a Jobbik, v legalább visszaszorítaná, már biztosan jobb lenne a helyzet.
2013. aug. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
0%

16-os válaszoló vagyok

Mert magyarok szentek mi ? Azok nem gyilkolnak ? Olyan szentek voltak, hogy még a gyerekeknek sem kegyelmeztek/kegyelmeznétek.

Miaz hogy 'fajtársaim'? Nekem a bűnözők nem a társaim, ez is csak a berögzült antiszemita eszméd táplálja beléd. De te ezt úgysem fogod fel mert fajgyűlőlő vagy.

Úgy állitod be ezt a helyezetet, mintha mindennap sorra gyilkolnák halomra a magyarokat. Akivételek, nem provokálnak semmit, azok ugyanúgy a szegénység áldozatai, mint ' faj'társaid. Csak ugye romagyűlővagy és nem tudod felfogni hogy jó emberek is a 'fajtársaim' közt.

2013. aug. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

16#


1. Polgárháborútól akkor félj ha minden így marad.


2. Ha úgy lenne polgárháború, hogy Jobboldali párt van kormányon, 3 nap alatt eltűnnétek..


Szerinted a kormány főleg egy Jobbikos kormány kinek adna fegyvert, a lázadó cigányoknak vagy az őket vissza tartó MAGYAROKNAK? Szerintem elég egyszerű a válasz...


3. Azzal, hogy le náciztad a Jobbikot azzal elismerted, hogy be vagytok szarva, hogy valaki rendet pakol ebben az országban..de az is lehet, hogy csak az értelmi szinted terjed eddig a balos demagógig...

2013. aug. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

'16# 1. Polgárháborútól akkor félj ha minden így marad. 2. Ha úgy lenne polgárháború, hogy Jobboldali párt van kormányon, 3 nap alatt eltűnnétek.. Szerinted a kormány főleg egy Jobbikos kormány kinek adna fegyvert, a lázadó cigányoknak vagy az őket vissza tartó MAGYAROKNAK? Szerintem elég egyszerű a válasz... 3. Azzal, hogy le náciztad a Jobbikot azzal elismerted, hogy be vagytok szarva, hogy valaki rendet pakol ebben az országban..de az is lehet, hogy csak az értelmi szinted terjed eddig a balos demagógig...'


Én nem sértegettem az értelmi szinted! Szerintem az értelmi szinted, egy fokkal sem különb az enyémtől. Sőt.

Bejefezem a vitát veled. Úgyse jutunk egyről a kettőre. Válaszaidból azt szűröm le, hogy nem is kezelsz emberilénynek. Te is magad igazát fújod, meg én is, értelme nincsen. Befejezem, mert úgyis csak általánosítassz.

2013. aug. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!