Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Azok akik a Fideszt a pokolba...

Azok akik a Fideszt a pokolba kívánják, min változtatnának és mit remélnek tőle?

Figyelt kérdés

Szociális rendszerben

adórendszerben

külpolitikában

multikkal kapcsolatban

egészségügyben

nyugdíjrendszerrel kapcsolatban

az Eu val kapcsolatban


2013. aug. 19. 18:51
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Teljesen elvannak varázsolva akik azt hiszik hogy a magasabb jövedelem csak az adó függvénye.

Ez tipikus neolib faék gondolkodás.


1, Nem csak szja létezik, az az semmi nem biztosítja azt hogy a bérek nőnek ha az adó csökken.


2, Azt sem hogy a termékek ára csökkenni fog jelentősen, hiszen nincs verseny generálás és lehet hogy a tőke benyeli az extrát.


3, Mivel az alacsony jövedelműek nem járnának nagyon jól csak a magasabb jövedelműek a szociálisan rászorultakra akik jellemzően a jövedelmük sokkal magasabb hányadát költik magyar termékekre az import is keményen nőne miközben a hazai termelés csökkenne. Vajon hogy lehetnek tartani a GNI ből számolt mérleg egyenleget?

Ja hogy sehogy? Akkor az a + jövedelem 1-2év és elinflálódik vagy hitelekkel tartjuk életbe a jövedelem növekményét a jobban keresőknek.


És ami a legfontosabb!!!


Az USA gazdasága jelentem haldoklik!

Soha nem is működött Reagen óta egy percet sem.

Az államadóssága meg 10× öződött 30 év alatt.

Miközben a jegybanjuk a FED úgy nyomja a dolcsit mint más országban a napilapokat. Ha nem lenne az olaj dollárban elszámolva és nem tudnák ennek köszönhetően (az USA ban csak az 1/5 e van a világon keringő dollárnak) az inflációt teríteni a világban, már annyit sem érne a dolcsi mint a Wc papír. Minden 10% inflációból csak 2 jelentkezik az USA ban. És még így csak a gazdaságuk recesszióját képesek elérni. Az az senki ne akarjon itt Amerikát! A m,agyar adottságokkal ez kn 1 év alatt csődöt jelentene. De az USA is sz@rul áll, nem véletlen hogy folyamatos összetűzésben állnak Kínával és éppen most szóltak be Koreának a termékeik miatt.


El kellene felejteni a faék neoliberális agymenést ami már rég nem alkalmazható és ez a válság ezt be is bizonyította.

2013. aug. 19. 21:15
 12/18 anonim ***** válasza:
59%-os de azt hogy kevesebb legyen az adó azt ellensülyozni is kell nem csak azt csinálni, hogy csak ugy lejjebb vesszük, mert így az lesz mint az MSZP korszakban.
2013. aug. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ellensúly: szociális hálózat minimalizálása. Ott van, tessék elolvasni is nem csak átfutni. Az rengetek pénz. Ezenkívül lehetne még csökkenteni az aktatologató helyeket, meg azt a rengeteg felesleges adminisztrációs hülyeségeket, amihez megint embereket kell fizetni. Ezek mind maradnának a kasszába, amiből már lehetne csökkenteni az adót.


Eu meg le van xarva. Ha nem engedi a szociális juttatásokat lecsökkenteni, akkor bizony ez nem európai unió, hanem szocialista unió.

2013. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Pedig nem engedné annyira lecsökkenteni a szociális rendszert.

Indulna ellenünk egy sor eljárás.


Csak mert senki nem halhat éhen mindenkinek joga van segélyhez...stb stb meg egyéb komcsi dolgok.


Szerintem ha ilyet meglépnénk akkor a támogatásokat is felfüggesztenék , sőt lehet ki is csapnának.


Az új alkotmány nem annyira "erős" ám.

És micsoda hisztit csináltak miatta Brüsszelben.


Képzelheted mi történne, ha durván visszavágnánk a szociális rendszert olyan Amerikásra.

Kiabálnák, hogy Magyarországon szociáldarwinizmus-nácizmusa uralkodik.


Ja, meg szegény cigányok, tudod.

Ezek is, pont emiatt a szocializmus miatt nem tudnak beilleszkedni mert nincs fizikai kényszer, nem kényszerülnek rá.

2013. aug. 19. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 rémuralom ***** válasza:

"Teljesen elvannak varázsolva akik azt hiszik hogy a magasabb jövedelem csak az adó függvénye.

Ez tipikus neolib faék gondolkodás."


Na álljon meg a menet, azt hittük, hogy most kivételesen nem észt osztani akarsz, hanem különböző véleményekre vagy kiváncsi.


De ha már így:


1. A nominális jövedelmet valóban csak a jövedelemalapú adók csökkentése növelné. De reálértelemben jövedelemnövekedésnek vehetjük azt is, ha az áfa mondjuk 20%-ra csökken, és ezáltal ugyanannyi pénzből több mindent tudsz venni. Vagy, ha a benzin jövedéki adója a töredékére csökken, az is szinte minden termék árán meglátszik többé-kevésbé.


2. Nem biztos, hogy veled, de ezt egyszer már kitárgyaltuk: 2006-ban, amikor 25%-ról 20%-ra csökkent az általános áfakulcs, az árak ezt lekövették. Nem "nyelte be a tőke az extrát", mert versenyhelyzetben nem teheti meg egyik versenyző sem, hogy nem alkalmazkodik a piac változásához. Ha nem alkalmazkodik, akkor úgy jár, mint a svájci óragyárak, amikor nem voltak hajlandók tudomást venni a kvarcóra divatjáról. Kiszorítják az élelmesebb szereplők, aztán megnézheti magát a tőkéjével.


3. Hidd el, az alacsony jövedelműeknek jól jön a kis emelkedés is. De egyébként lehet úgy is adót csökkenteni, hogy azzal az alacsonyabb jövedelműek jobban járjanak. A progresszív jövedelemadó visszavezetéséről mindenki úgy gondolkodik, hogy meghagyná a 16%-os kulcsot, és emellé még bevezetne egy ennél magasabbat x jövedelem felett. Holott lehet úgy is csinálni, hogy meghagyjuk a 16%-os kulcsot, de x jövedelem alatt bevezetünk egy kisebbet.


Ja, Amerika meg Reagan óta hanyatlik, hogyne. Carter alatt még minden király volt, bizonyára azért bukott meg csúnyán az első ciklusa után, mert egy meg nem értett zseni volt, aki megelőzte a korát. Ugyan már. A kommunisták már 1950 körül az imperialista nyugat hanyatlásáról beszéltek (beleértve természetesen az USA-t is), pedig akkor Reagan még középszerű színész volt. Az USA meg még azóta is egyben van, bár problémák kétségtelenül vannak.


A dollár nem azért nem inflálódik a FED helikopterpénze ellenére, mert az olaj dollárban van elszámolva, hanem azért, mert válságban lelassul a pénzmozgás, óvatosabban költekezünk, mint békeidőben, veszettül törlesztjük a hiteleinket ahelyett, hogy újabbakat vennénk fel stb. Japánban is kínosan próbálnak inflációt csinálni, ott is önti a pénzt a jegybank, és még mindig a defláció réme fenyeget. Pedig nincs jenben elszámolva az olaj. Az inflációnak meg egyébként sincs sok köze ahhoz, hogy mekkora része van a pénznek az országban. Az infláció a közkeletű definícióval ellentétben nem a pénz romlása, hanem az árak emelkedése. Az amerikai árak pedig száz százalékban Amerikában vannak, ott emelkednek.

2013. aug. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Kevesebb támogatást.Éljen meg mindenki a teljesítményéből,vagyonából,tartsák el az utódai,xarbanlévőket átmenetileg lássa el az állam.Adóztassák a luxust.Külpolitika Eu-ban semmi,távolabb csekély érteme van,nem értek hozzá.Multikat megfingatni,európai szintű összefogással.Eü:Szülészet,fájdalomcsill.,sebészet,foghúzás legyen cak ingyenes,és az ezekhez tartozó gyógyszer.Nem kell több barcikai debil hullagondozó.ÉS A POÉN:nem adnék nyugdíjat,csak az államhatalom arra érdemes néhány ezrének.A többi éljen meg a felhalmozottból,vagy az utódai kegyelméből(sajnálatából,kötelességtudatából)szeretetéből.
2013. aug. 20. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

"Na álljon meg a menet, azt hittük, hogy most kivételesen nem észt osztani akarsz, hanem különböző véleményekre vagy kiváncsi."


Azért had éljek az aggodalmaimmal ha lehet!


"De ha már így:


Ok nézzük!


1. A nominális jövedelmet valóban csak a jövedelemalapú adók csökkentése növelné. De reálértelemben jövedelemnövekedésnek vehetjük azt is, ha az áfa mondjuk 20%-ra csökken, és ezáltal ugyanannyi pénzből több mindent tudsz venni. Vagy, ha a benzin jövedéki adója a töredékére csökken, az is szinte minden termék árán meglátszik többé-kevésbé.


De a helyzetünkben az lenne a jó hogy ha az áfa sem egy kulcsos lenne, hanem 3.


1 az élelmiszerekre és a gyermeknevelésre ami a legalacsonyabb kb 15%


2 az általános, a szolgáltatásokra üzemanyagra stb stb

kb 20%


3 a jellemzően importra a az egyéb jövedéki stb stb

35%


Már is nagyban javulna a belső termékek szolgáltatások fogyasztás amit nem követné az import illetve a veszteséget a magas áfa kompenzálná.


Igen mennének külföldre sokan vásárolni de nem annyian hogy ne érje meg, illetve lenne rá lehetőség ahogy van is pld az autókkal kapcsolatban hogy megoldjuk.



"2. Nem biztos, hogy veled, de ezt egyszer már kitárgyaltuk: 2006-ban, amikor 25%-ról 20%-ra csökkent az általános áfakulcs, az árak ezt lekövették.


Igen, úgy felében. (ami nem rossz)


""Nem "nyelte be a tőke az extrát", mert versenyhelyzetben nem teheti meg egyik versenyző sem, hogy nem alkalmazkodik a piac változásához.


Ez is helyi specialitás.

A multik 2 perc alatt bekarteleznek, a magyar kkv meg örűl hogy egy kis + hoz jut. Mint írtam felében igaz.


""Ha nem alkalmazkodik, akkor úgy jár, mint a svájci óragyárak, amikor nem voltak hajlandók tudomást venni a kvarcóra divatjáról. Kiszorítják az élelmesebb szereplők, aztán megnézheti magát a tőkéjével.


A Svájci órások kösz jól vannak.

A Svájci óra soha nem versenyzett a japánnal mert nem egy a piaci elhelyezkedésük. Gyakorlatilag a Japán csinált magának piacot azzal hogy tömeg termelt olcsó terméket állított elő és kielégítette azt az igényt hogy mindenkinek lehessen órája. A Svájci szinte manufaktúrák ebbe a versenybe nem is szállhattak volna be.

De köszi ők jól vannak. Egy Omega soha nem versenyzett egy casio val, legfeljebb egy Rolex el vagy egy Citizennel. És a Svájci karóragyártók ma is élnek és virulnak.



3. Hidd el, az alacsony jövedelműeknek jól jön a kis emelkedés is.


Persze, nem is ez a baj.

Az egyensúly tudod!


" De egyébként lehet úgy is adót csökkenteni, hogy azzal az alacsonyabb jövedelműek jobban járjanak. A progresszív jövedelemadó visszavezetéséről mindenki úgy gondolkodik, hogy meghagyná a 16%-os kulcsot, és emellé még bevezetne egy ennél magasabbat x jövedelem felett. Holott lehet úgy is csinálni, hogy meghagyjuk a 16%-os kulcsot, de x jövedelem alatt bevezetünk egy kisebbet.


Én 4 kulcsosra tervezném amiben lenne 10% os 15% 25% és 40% os.


Persze ez is csak a 3 kulcsos áfa val lenne jó.

Hiszen az alacsonyabb jövedelműek fogyasztásemelkedése és a drága import szinte kikényszerítené hogy ne költekezzenek a tehetősebb vállalkozóink hanem fektessenek be.



"Ja, Amerika meg Reagan óta hanyatlik, hogyne.


Nem hanyatlik, hanem a nagytőke irányából egyre több adót tesznek a közép nyakába. Dézsával öntik a frissen nyomtatott zöldhasúakat a gazdaságba miközben az átlag amcsi már nem is emlékszik a 60as 70es évek amerikai álmára. Egyszerűen az amerikai társadalom nem él jobban összességében sőt a közép folyamatosan szakadozik lefelé míg az elszegényedés általános.


"Carter alatt még minden király volt, bizonyára azért bukott meg csúnyán az első ciklusa után, mert egy meg nem értett zseni volt, aki megelőzte a korát. Ugyan már.



Ne keverd a dolgokat ennyire.

Carter előtt már Nixon is elég furcsa helyzetbe hozta az USA gazdaságát. Tudod voltak olyan kis csetepaték itt ott amit a költségvetésük nem nagyon bírt el csak adóemelésekkel. Persze arról sem kell megfeledkezni hogy a 70es évek voltak a hidegháború legizmosabban pénznyelő atomprogramjai is. Cartelnek meg nem nagyon volt szerencséje hiszen a 79es olajár szökés betette a kaput a számára.


""A kommunisták már 1950 körül az imperialista nyugat hanyatlásáról beszéltek (beleértve természetesen az USA-t is), pedig akkor Reagan még középszerű színész volt. Az USA meg még azóta is egyben van, bár problémák kétségtelenül vannak.



Na ez a közhely hogy jön most ide?

Nem az Oroszok a viszonyítás mértékei az USA számára, hanem önmaga. Nézd meg a II világháborút követő 50-60-70es éveket és 80 tól máig a társadalmakkal kapcsolatban. Jahh és ne tévesszen meg az organikus fejlődés.


""A dollár nem azért nem inflálódik a FED helikopterpénze ellenére, mert az olaj dollárban van elszámolva, hanem azért, mert válságban lelassul a pénzmozgás, óvatosabban költekezünk, mint békeidőben, veszettül törlesztjük a hiteleinket ahelyett, hogy újabbakat vennénk fel stb.


1, A szűkült fogyasztás indukált verseny miatt nem nőnek az árak. (persze ez sem teljesen így igaz)



" Japánban is kínosan próbálnak inflációt csinálni, ott is önti a pénzt a jegybank, és még mindig a defláció réme fenyeget.


Na ezt nem is vártam, mert ez csak remélem tájékozatlanság a részedről. Japán a saját társadalmának van eladósodva. Nem is nagyon szeretik a befektetők .

Bár amikor szinte ingyen osztogatták, alig alig kamatra akkor használták carry trade de másra nem nagyon.


"Pedig nincs jenben elszámolva az olaj. Az inflációnak meg egyébként sincs sok köze ahhoz, hogy mekkora része van a pénznek az országban. Az infláció a közkeletű definícióval ellentétben nem a pénz romlása, hanem az árak emelkedése.


Nem, így ez nem igaz.

Az árak emelkedése ha nem követi a gazdaság teljesítményének is az emelkedése.


""Az amerikai árak pedig száz százalékban Amerikában vannak, ott emelkednek.


Szóval ez sem igaz.

Mikor volt az USA ban hatalmas infláció legutoljára?

1979 ben, amikor a 73as első után a második olajválság is kitört. Csupán 12% os inflációt okozott. Persze nyilván nem csak a dollár elszámolásnak köszönhetően.

De azt kellene megérteni hogy az USA mindig sokkal többet nyomtat mint amit a gazdasági ereje megenged.

És mindezt büntetlen teheti. Ha nyomtat 1000egységet és a saját gazdaságában hagy belőle 200egységet miközben stagnál a gazdasága akkor sem romlik a pénz értéke, miközben azonos termelés volume de több pénz esetén a teljesítmény többfelé osztódik, az az a pénz inflálódik.


A te állításod elavult.

2013. aug. 20. 01:43
 18/18 anonim ***** válasza:

Nem a pokolba kívánom, és nem várok tőlük semmit. Hiú reményekre nincs időm.

Változtatni az egész gazdasági felépítményen kellene, beleértve a jogi hátterét, működtető intézményekét is. Ha egy rendszerbe egy pontján csak úgy belepiszkálunk, többnyire a rossz is tovább romlik. De ha valakinek totális hatalma lenne politikai ellenzék nélkül, a dolog akkor se menne. Minden elképzelt új változatot a benne szereplők hajtanak végre. Szerelők, szalagmunkások, orvosok, tanárok, tudósok, segédmunkások, takarítók, és így tovább. Ezeknek mind el kéne hinniük, hogy az új változat jó lesz nekik is. Hinniük kéne, mert átlátni csak kevesen képesek. És nem fogják elhinni, mert a Fidesz elérte, hogy senki senkinek ne higgyen, mindenki ellenségem, aki nem azt akarja, amit én. Ezért vagy azt teszi, amit akarok (bármekkora hülyeség), vagy én teszek keresztbe neki (meg ő is nekem).

Éppen ezért elsőnek az emberek hitét akarnám visszaadni a kimondott szóban. Először arról győzném meg őket, hogy az ellenségeskedés a pokolba vezet, a felemelkedéshez összefogás kell. De ez borzasztó sok idő és rengeteg fáradság. És ahogy múlik az idő, egyre több.

2013. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!