Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lendítene a gazdaságunkon ha...

Lendítene a gazdaságunkon ha a termelés, gyártás mellett a lakosság gondolkodásmódja kicsit jobban elfogadná a szolgáltatásokat, mint a gazdaság szerves részét?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nagyon sok helyen a munka= gyártás/készítés/termelés. A jelenlegi kormány is a "termelőüzemek" által gyártott munkahelyekkel kampányolt és ez manapság menő. Viszont a szolgáltatások - amik nem kézzelfogható új dolgot állítanak elő - erősen le vannak nézve az emberek szemében.

Miért nem dobná meg a gazdaságot, ha a fizikai szakmák helyett a magas tudást igénylő szolgáltatásainkat fejlesztenénk, az oktatást azokra építenénk? Magas szinvonalú magánklinikák, komoly oktatás, jó grafikusok, szépségipar stb.

Külföldieknek vonzóbbá tenné az országot, ők meg hoznák a pénzt.

Arra akarok kilyukadni hogy az országban minimális kultúrája van a szolgáltatások igénybe vételének,pedig szerintem ez nagy hiba.



2013. aug. 19. 10:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Miért kellene olyan munkát támogatni amikor még azt a munkát se fizetik meg normálisan ahol biorobotként üzemel az ember?

Én még mindig nem értem pl, hogy aki 3 műszakban dolgozik, miért nem érdemel többet... konkrétan tönkreteszi az életét, szociális kapcsolatait.

2013. aug. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezzel a részével nem állunk annyira rosszul. A kelet-európai munkaerő kvalitását tekintve a magyarok előkelő helyen vannak. Azaz, emiatt még vonzó is lehetne beruházni ide, ami miatt mégis csökken a beruházás, az a minden téren legmagasabb adók, és a kiszámíthatatlan környezet. Csapongó politika, korrupció, rengeteg kiszámíthatatlan különadó. A tőke nem hülye. Pontosan tudja hova érdemes menni. És Magyarországról menekül.
2013. aug. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az említett dolgok jóval bonyolultabb befektetési formák (ha jól akarnánk csinálni) a gyáralapításnál.


Informatikával nincsen gondunk, a világ vezető infocégeinek van székhelye Lágymányoson, sokuknak európai vagy regionális központjuk is vagyunk. De erre nagy számban nem lehet alapozni, a szakember képzés lényege, hogy az összes munkavállaló számához képest elenyésző számú (1-2-3e) ilyen ember kell.


Magánklinikák vannak, csak nem látogatják őket. Az ország egyetlen magánkórháza most jelentett csődöt, mert nem volt elég beteg, aki hajlandó lett volna az ellátás tényleges árát megfizetni, inkább adták zsebbe a borítékokat a Honvédkórházban és társaiban a VIP-szobákért.


Az oktatás is elég előrehaladt ebben, az összes orvosi egyetem a külföldi hallgatókból él, kisebb részben a BME és a Corvinus is. Vannak kifejezetten külföldieknek szánt iskolák, mint a CEU és az IBS.


Lehet ezeket egyenként fejleszteni, de se a gyáralapítás, se ezek nem csodamegoldások, amik hirtelen mindent jóvá tennének.

2013. aug. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerencsére ez nem a lakosságon múlik. Ha igény van szolgáltatásra, úgy cég is lesz rá, és amíg vannak munkanélküliek ember is lesz aki azt elvégzi. Szerintem állami szinten sem veszik komolyan az ilyen hülyeségeket, minden beruházott forintért össseteszik a kezüke.


Amit te látsz, az az állami propaganda eredménye, ugyanis az egyszerű embernek valóban az az érték amit két kezével a gyárban összerakott. Ráadásul a termelő üzemek hatalmas és látványos beruházásokat igényelnek, egyszerre rengeteg embernek adva munkát (illetve kivonuláskor komplett régiókat nulláznak le...), amire remek kampányokat lehet építeni. Az meg senki sem érdekel, ha pl. a világ 10 legnyagobb vállalatának egyike a komplett könyvelését egy 1000 fős magyar leányválalata csinálja, hiszen azok csak aktatologatók.

2013. aug. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%

Mert a lakosság nagyrésze közgazdasági analfabéta, aki azt hiszi, hogy csak a fizikai munka a munka. Aztán meg hőbörög, hogy szemét bankok, háttérhatalom stb., miközben nem veszi észre, hogy gyártósori operátorként még a minimálbér is sok ahhoz az a hozzáadott értékhez képest, melyet az ő munkája képvisel.


Ellenben, ha valaki szolgáltatási területen dolgozik, pl. bank, az rögtön svihák, aki lenyúlja szegény becsületesen dolgozó fizikai segédmunkást és még többet is keres, hiszen a legtöbb irodai sokszor segédmunka is többet fizet, mint gyártósori operátorság, vagy az árufeltöltés.


Ugyanakkor a gyártósori operátor és az árufeltöltő nem próbál változtatni a sorsán és tanulni, mert egyszerűbb hőbörögni, meg hát a kormány is megmondta, hogy van a becsületes kétkezi munka, és a svihák munka.

2013. aug. 19. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudjál, de a szolgáltatások hatalmas része ÁLLAMI finanszírózású, nem produktív.


Én kikérem magamnak, hogy a fizikai munkást, akivel a szellemi "cégvezetők" bármit megcsinálhatnak, így lenézzék. Az embereket ezek a munkák testileg és lelkileg megnyomorítják, és az entellektüelt szolgálják ki - sokszor "éhbérért".

2013. aug. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
60%

# 6:


Kikérheted magadnak, ettől függetlenül tény, hogy egy érettségivel rendelkező ágyártósori operátor minimálbért keres termelési területen, míg egy érettségivel rendelkező adminisztrátor legalább a dupláját, ha nem többet szolgáltatások területén.


Én azért vannak nem állami szolgáltatások is, általában a gyártósori opetátor azért szokott hőbörögni, hogy a teljes bankszektor - ahol rengeteg csak érettségivel, jó esetben valamilyen gazdasági OKJ-vel rendelkező ember dolgozik - külföldiek kezében van.

2013. aug. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem lendítene, mert nem az az alapprobléma. Ma nem lehet tervezni sem gyártósort, sem szolgáltatást, sem mezőgazdaságot. Tervezni annyi, hogy felelősen és hozzáértőn végiggondolni, hogyan tovább a következő években. Ehhez kiszámítható politikai környezet kell. Az nincs. A munkának (semmifélének) nincs értéke, mert mindenki számára világos, hogy előbbre jutni nem munkával, hanem gátlástalan lenyúlással lehet. Ezt a kormány már akkor világossá tette, amikor csak áhította a hatalmat.

Előbb tegyünk rendet az értékekben, az állhatatosságban, a tisztességben, aztán gondolkodhatunk a munka megbecsülésén. De addig...

2013. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
80%

Badarsáág az egész.

Teljesen mindegy hogy milyen szektor, a hozzáadott érték számít. Pld Ott az autóipar. Itt ugye a droidok dolgoznak főleg. Míg pld a németeknél készülnek az autók tervei a technológia kidolgozása a gyártógépek GYÁRTÁSA tervezése.

Az az érdekes de egy autó legyártása sokkal kisebb hozzáadott érték mint az autó gyártásához szükséges gépek gyártása. Pedig gyártás mind a kettő.

Az az, a lényeg hogy olyat állíts elő vagy szolgáltass amit csak kevesen. Nem a magyar munkaerővel van a baj, sőt már már túlképzettek is vagyunk, hiszen wc s néni is diplomás ami nagyban leértékeli a képzetlenek munkaerejét.

De lássuk be, hogy amíg a multik aranyköpőcsészéi leszünk addig itt nem lehetséges változás. Csak akkor ha a magyar komparatív előnyöket fejlesszük amiben tényleg egy olyan piacon vehetünk rézt ami a magyar hozzáadott értéket növeli. Ebben a pillanatban a fejlesztő főmérnöktől az udvari sm nek is egyaránt nő a jövedelme és fenntarthatóan.

2013. aug. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!