Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha nem lett volna szocializmus...

Ha nem lett volna szocializmus, akkor Magyarország olyan fejlett lehetne, mint Spanyolország?

Figyelt kérdés

A két világháború között és a háború utáni években Magyarország olyan fejlett volt, mint Spanyolország.

Görögországnál, Portugáliánál fejlettebbek voltunk.


Aztán ezek az országok (főleg a 70-es évek elejétől) politikailag, gazdaságilag csatlakoztak Nyugat-Európához és sokkal gyorsabban fejlődtek, mint mi.

Még a szegénynek számító Görögország és Portugália is lehagyott minket és a térségünket. Magyarország földrajzi helyzete kedvezőbb, mint a periféria Görögországé, Portugáliáé , így ezeknél jobban állhatnánk szerintem.

Elérhettük volna Spanyolország fejlettségét?


[link]


[link]



2013. aug. 9. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
58%
Nem. Magyarország sehol sem tartana, mert már szétlopták volna. A szocializmus volt az egyetlen mely a javakat megőrizte az utókornak. Mára ez a megőrzés már megszűnt és minden vagyon külhoni bankokba vándorolt, magánszámlákra.
2013. aug. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Spanyolországból, Görögországból, Portugáliából is mindent kiloptak svájci, ciprusi számlákra, főleg a válság óta.

Az euró is sokat ártott nekik (versenyképességnek), de szerintem még így is jobban állnak nálunk.

A forint sem biztos, hogy jobb nekünk, mint az euró.

2013. aug. 9. 20:10
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
a szocializmusban a sumákolás, mutyizás, lopás olya nszinten ártott hogy ma is ezt nyögjük... Egyébként a spanyolok is előrébb tarthatnának ha Franco nyitottabb, de túlzottan konzervatív volt... 75-ig vagy meddig irányított? Na mindegy, a komcsik azt nem loptak el amit nem tudtak, közbe nsok értékelhetőt nem csináltak, a sok hitelt felvették...
2013. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Az euró is sokat ártott nekik (versenyképességnek), de szerintem még így is jobban állnak nálunk. "


xD Jobban, mi? :D

2013. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Már megbocsáss, de Spanyolország éves költségvetési hiánya sokkal nagyobb, mint Magyarországé, de emellett mégis töménytelen mennyiségű pénzösszegeket kapnak mentőhitel gyanánt, csak abból tudják magukat fenntartani, de hellén barátaikhoz hasonlóan halálra van ítélve az ország...
2013. aug. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ma azt nyögjük, hogy a fent említett komcsik a rendszerváltás után is, a mai napig folytatják áldatlan tevékenységüket. Csak meg kell nézni kik vannak a politikában. Volt MSZMP- és KISZ titkárok, TSZ elnökök, vagy azok gyerekei.

Államadósságot ők is csináltak, nem is keveset. 23 év után még mindig a Kádár rendszerre hivatkozni...kicsit unalmas.

Meddig még?

Mellesleg az "átkosban" a nagy adósság mellett megvolt még az állami vagyon, amit aztán a "nagy rendszerváltók" bagóért szétosztottak egymás közt, meg eladták külföldi érdekeltségeknek (jutott abból saját zsebbe is).

A kérdésre válaszolva - a spanyolok, görögök, portugálok nem fosnak az utcára menni ha érdekeiket kell védeniük.

Amit itt megtehetnek velünk, az ott nem megy.

2013. aug. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

A makrogazdasági adatokat (munkanélküliség, gazdasági növekedés, eladósodottság, államháztartás hiánya, külkereskedelmi mérleg) nézve valóban jobban állunk ezeknél az országoknál, viszont ott azért mégiscsak fejlettebb, erősebb a gazdaság a teljesítményt nézve.

Görögországban és Portugáliában kétszer, Spanyolországban közel háromszor magasabbak a fizetések, mint Magyarországon.

A rendszerváltás előtt (1989) is körülbelül ekkora volt a különbség, nem sikerült felzárkózni. Mivel a háború után, 1950 körül azonos volt a fejlettségünk, így megállapítható, hogy a szocializmus időszakában (1950-1990) maradtunk le tőlük.

2013. aug. 9. 23:28
 8/11 anonim ***** válasza:

#6-os, te ennyire utálod Orbánt és társaságát?


Nem, kérdező, tévedsz. Az említett országok nem fejlettebbek, csak mások. Az ibériai félszigeten az életszínvonal és a problémák java hasonló a miénkhez, a spanyoloknál talán kicsit jobb a helyzet gazdaságilag, rosszabb etnikailag. Az említett országokban nagyon eltérők a hagyományok, a gazdaság szerkezete, de a lehetőségei is. Abban mind közös, hogy a háború után diktatúrák szabták a feltételeket. A görög polgárháború szintén nem a fejlődésnek kedvezett.

2013. aug. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, vagy inkább még fejlettebb.


"Mellesleg az "átkosban" a nagy adósság mellett megvolt még az állami vagyon, amit aztán a "nagy rendszerváltók" bagóért szétosztottak egymás közt, meg eladták külföldi érdekeltségeknek (jutott abból saját zsebbe is)."

Honnan is volt az állami vagyon? Onnan, hogy a magán és egyházi tulajdonban lévő ingatlanokat, termelőeszközöket, vállaltokat erőszakkal elvették a tulajdonosaiktól, majd nyugati hitelekből ezeket alakítgatták/fejlesztgették, csak sajnos olyan értelmetlenül, hogy a nagy részük 90 után nyugati szemmel már értéktelen volt. Nyilván voltak csúnya dolgok, nagy lenyúlások a privatizáció során, de ha nem lett volna kommunista rendszer, akkor nem is lett volna szükség privatizációra, és talán még mindig működnének az olyan vállalatok, mint amilyen például az államosítások előtti Weiss Manfréd Acél- és Fémművek volt annó.

2013. aug. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3-as azt mondja Franco "túl konzervatív" hát beszarok azon kívül, hogy golyóval végeztek volna ki ahelyett kifektették az embereket és átmentek rajtuk teherautóval nem volt sok takarékos ötlete na mind1. Amúgy a mi szocializmusunk kiváltképp jó volt aki a 70-es 80-as években volt gyerek annak igen jó élete volt pl. ország sem állt annyira szarul bár bitang összegek mentek a jólét fenntartására...de amúgy ESP és GRE mind a két helyen elég szar a helyzet.
2013. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!