Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbosok! Miért utáljátok...

Jobbosok! Miért utáljátok ennyire a liberálisokat?

Figyelt kérdés

Ti is szívesebben élnétek egy felvilágosult, nyugatos, modern, liberális demokráciában, mint ebben a félfeudális, urambátyám alapú, korrupt, kádárista katyvaszban.


MIÉRT NEM ISMERITEK MÁR EZT EL? Legalább magatoknak, ha itt nem megy.


Miért kell valamiféle hülye nosztalgiából ragaszkodni a régi szarhoz???



2013. aug. 15. 11:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Én Jobbikos vagyok és nem utálom sem a liberálisokat sem a liberális demokráciát.


Viszont az álliberálisokat és a többség érdekeivel ellentétes és az ingerküszöbét szaggató ultara liberálisokat nem kedvelem.


Ez kb olyan mit a kapitalizmus.

Nincs nála jobb rendszer sőt az egyetlen működő, de a globális kapitalizmus átlépi a működőképesség kereteit és rohan a világ egy bukta felé.

Vagy a szabad kereskedelem a liberalizált piacok stb stb.

Ez mind szép és jó, de engedje meg a világ hogy a saját szemszögemből is értékeljem hogy az országom számára mi a kedvező és mi nem hogy elválasszam a valódi befektetéseket a spekulációktól és a piackivásárlásoktól, hogy a versenyt tágító szabadságot ne használhassák monopolizálásra, stb stb.


Ez a ma legégetőbb problémája.

Jó a liberalizmus és a szabadság, de csak szabályok és keretek között. Nem lehet mindent deregulálni és a szabályokat teljesen kiiktatni amivel hatalmas károkat okozunk egy ideológia nevében.

2013. aug. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
16%
Én csak azt utálom, aki a hazája iránt nem érez semmit, csak a Pénz irányítja.
2013. aug. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
15%

Kicsit elkéstél, kérdező. A liberalizmus néhány országban már a 19. század második felében, legkésőbb a második világháború után az összes jogát kivívta annyira, hogy az országnak nincsen önrendelkezése efelett.


A párizsi békeszerződés és az alkotmány is dogmatizált bizonyos klasszikus liberális értékeket, amelyeket pártoktól függetlenül be kell tartani.


Csak puccsszerű kormányváltás tudná ezt megváltoztatni.

2013. aug. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
52%

Én jobboldali vagyok, illetve az lettem.


Régebben én is liberálisabb voltam, az egyén alapján ítéltem...stb, de mindig pofára estem.

Ezért ejtettem ezt a liberális eszmét, én nem tudok már hinni ilyen tündérmesékben.

Felnőttem.


Az sógor-koma , félfeudális rendszert nagyon nem támogatom.

Én a polgáriasodás híve vagyok.


Tudod kérdező, a liberális társadalomberendezkedés , csak egy homogén etnikumú , kultúrájú országban működhet jól,vagy olyan országban ahol az etnikumok között kicsi a kulturális különbség.


Ma a liberalizmus Európában igen rossz.

Csak arról szól, hogy a "színes" kisebbséggel, hogyan kivételezz, mennyi többletjogot , pozitív diszkriminációt kapjon.

Gyakorlatilag a kisebbségeknek annyi joga van, mint anno egy szovjet kiképzőtisztnek Moszkvában....


Ez a "nyugatias" liberális demokrácia rövid távon jó, de hosszú távon káros.

Elfogja pusztítani a történelmi európai államokat.

2013. aug. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
6%

És fordítva?


Amúgy sokaknak azért egyre ellenszenvesebbek amiket csinálnak ezen fogalom alatt.


Nem is kell messzire menned, itt is szoktak "alkotni"!

Amúgy meg nem is vagyok jobbos, de a "liberálisok" sok dologhoz való hozzáállásuk miatt egyre jobban rühellem õket! És akkor azt hiszik, hogy õk tudják csak a frankót, satöbbi.....

2013. aug. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
4%
Mert nem szeretnek agyonverve lenni a cigányok meg a negrók által.
2013. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
37%
az a baj hogy a mai liberálisoknak semmi köze a valódi liberalizmushoz, ez csak egy álarc ami mögé elbújnak, láthatjuk mekkora felfordulást okoznak, provokáló meleg felvonulás, bűnöző kisebbség védése(úgy gondolják csak a bőrszínük miatt utálják őket), drogot legalizálni akarják, és nemzetellenesek. A liberálisok általában antifasiszták is egyben, róluk itt egy jó kis kép: [link]
2013. aug. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
43%

nem vagyok érintett a kérdésben, de erről mi a vélemény? nálunk a liberális mindennel és minden szennyel is liberális, de gátlástalanul a földbe döngölné aki szereti, hogy magyar, és aki keresztény. csak velük nem liberálisok, és a pénz áramlása is eszerint megy, mintha az lenne a cél, legyen a magyar és keresztény lealázott szolga a saját hazájában.

[link]

2013. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%
A liberalizmussal alapból semmi gondom nincs. Amit manapság művelnek, na azzal van gond. Az áldozatnak nincs joga, az elkövetőt védik a törvények. Egyfolytában rasszistáznak mikor én pl magasról pottyantok az illető bőrszínére mikor azzal kell foglalkoznom hogy fut a táskámmal vagy beleállítja a hátamba a konyhai segédeszközöket. Ez már régen nem arról szól, hogy senkit ne érjen negatív megkülönböztetés vallása/etnikai hovatartozása/szexuális irányultsága vagy mittomén mi miatt. Visszaélnek a rendszerrel és bűnbakot csinálnak abból aki csak rendes életet szeretne magának és családjának.
2013. aug. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
21%

[link]


A 21. században azért történhet meg ilyen eset,mert a liberalizmus a domináns ideológia.

Szóval, köszönjük liberalizmus.


Ennél még rosszabb dolgok is fognak történni, ha nem veszünk vissza a liberalizmusból.

2013. aug. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!