Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért baj a provokáció a...

Miért baj a provokáció a politika rovatban?

Figyelt kérdés
Több témámat törölték, és ezzel együtt mások több tucat értékes hozzászólását is. Mivel politikáról van szó, valaki mindig sértve érzi magát. Lehetnétek lazábbak is, nem itt dől el az ország sorsa, a pimasz hangvételű kibeszélősdi pedig senkinek sem árt.

2013. aug. 14. 12:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
rossz kategóriában van!
2013. aug. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Provokációnak nem az számít, hogy megmondod a véleményed normális hangnemben hanem amikor az valamelyik oldal vagy népcsoport ellen irányuló gyűlölködésé válik, ezen az oldalon ezek a leggyakoribbak:


1. balos -> jobbos

2. magyar -> cigány, zsidó

3. cigány -> magyar

4. jobbos -> balos

5. balos -> magyar érzelmű

2013. aug. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 rémuralom ***** válasza:
100%
Azért, mert az érveket hivatott helyettesíteni. A provokáció itt nem azt jelenti, hogy provokatív hangnemben elsorolod az érveidet, amire a másik oldal szája tátva marad, és hozzá sem tudnak szólni érdemben ahhoz, amit írtál, hanem azt, hogy akinek nem tetszik a véleménye, az rögtön agyament náci vagy bolsilibsi hazaáruló, és egy szót nem mondasz arról, hogy konkrétan mi is a bajod a véleményével. Meg az, amikor eleve úgy teszel fel kérdést, hogy látni lehet, hogy nem vagy kiváncsi a válaszokra, de ezen a fórumon csak kérdés formájában lehet topikot nyitni, ezért kénytelen voltál kérdőjelet tenni a hazaárulózás/fasisztázás végére.
2013. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

A provokáció roppant káros. Maga a célja a (negatív) indulatkeltés, gyűlölködés. Vitának próbálják meg beállítani, de az érvek ütköztetése csak látszólagos, véleménynyilvánítás nem áll mögötte, hajthatóság szintén nincs. pl "mennyiért bszod meg a jó kva anyádat!?!?!" Ez nyilvánvalóan nem egy árajánlatkérés, hanem provokáció, indulatgerjesztés.

A politika rovatban már nyilván finomabban van hangolva a dolog, de nem ritka az olyan (leginkább cigányozó, zsidózó) kérdés, amit úgy tesz fel a kérdező, hogy nyilvánvalóan nem a válasz és a vita érdekli, hanem hogy felhívja valamilyen számára felháborító dologra (vélt vagy valós) a figyelmet, és másokat megsértsen, felháborítson. Ezt a káros magatartást próbálják szűrni.

2013. aug. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%
Mert egyesek nem bírják a kritikát.
2013. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Volt pl. egy témám a magyar őstörténelemre vonatkozóan, amire szerintem nem lehetünk büszkék. Törölték, pedig 30 feletti hozzászólást ért meg, és semmi durva nem volt benne. A provokáció nem ízléstelenséget vagy durvaságot jelent, hanem egy kényes, elhallgatott, elhazudott téma (pimasz hangvételű) körüljárását.
2013. aug. 14. 12:45
 7/11 anonim ***** válasza:

12:45, kérdezői komment!


Azt a kérdést inkább hagyjuk is! Az akár, hogy is gondolod provokációnak számít mert például engem, meg még a 30-ból (mondjuk 20-ból mert én is kétszer válaszoltam, meg még sokan) szóval kb 15 embert végig sértettél.


Az a kérdés amúgy is hülyeség volt, mert arra mindenkinek büszkének kellene lennie, hogy a hazájában akkora hősök éltek, mint a kérdéssel kapcsolatosan pl. Lehel.. Akit miután elkaptak volt akkora Troll, hogy fejbe vágta a császárt xd szóval azért az, hogy körbe vertük Európát nem egyszer nem kétszer az dicső dolog..

2013. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A provokáció az érzelmekre hatni kívánó az érv vitákat megkerülő indulatkeltés. Az élet egy területén sem méltányos bár elég gyakran alkalmazzák számtalan területen. Főleg az álliberálisok kikovácsolt fegyvere a polgárpukkasztással vegyítve. Sokszor tapasztalható hogy már a megnevezés "antimagyar, vagy éppen a magyarkodó" egymásra támaszkodva de ellentétes polarizáltsággal egymást indukálva alakult ki a köztudatban.

A helyzet az hogy az igazsággal is lehet provokálni, sőt az a legkeményebb indulati reakciókat képes kiváltani, hiszen az alany már magával az igazsággal sem tud mit kezdeni amit ha tetőz a nyeregben lévő fél egy jól elhelyezett provokatív megjegyzéssel az csak is indulatokat kelthet. A provokáció kiindulópontja hogy nem generál vitát így megoldást vagy kiegyezést sem eredményezhet. Alkalmas lehet karakter gyilkosságra és parttalan replikált a tartalmat nélkülöző kritikára.

A provokáció sokszor a térdre kényszerítettek utolsó Löver vágása ami soha nem okoz valódi életveszélyt de nagyon látványos lehet. Jellemzően a provokátort soha nem lehet meggyőzni sem vitába bonyolódni vele mert nem a lényege a provokációnak. A parttalanság és a lényeg a valóság elemeinek megragadása nélküli indulat párbeszéd tökéletes indukálása. Stb stb


Kb 10A4 est lehetne vele teli írni és számtalan változata van. Leg elterjedtebb a politikában ami ugye a csúsztatások művészete, de ma már közvetett provokálást a multik a reklámok is használnak. (mikor azt a benyomást akarják kelteni hogy ha nem veszel napi 1 danont a kölöknek akkor nem is lehetsz jó szülő. stb stb)

2013. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Azért, mert az egész magyar politikát és annak megítélését amúgy is a béka feneke alá sülyleszti az ilyen hozzállás. Nem lenne jobb, azon vitatkozni, hogy "a 2013. évi 1234567. számú törvénjavaslát módosítására tett 8-10. javaslattal egyetértetek-e vagy sem"? Nem, a magyar politika ma kb. azt jelenti, hogy melyik párt melyik focicsapatnak drukkol, ki kit utál és végeztetne ki, mit akarnak betiltani, stb. Kb. mint egy rossz kibeszélő show, ami a provokációra megy ki, hogy még látványosabb legyen.
2013. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

"Volt pl. egy témám a magyar őstörténelemre vonatkozóan, amire szerintem nem lehetünk büszkék. Törölték, pedig 30 feletti hozzászólást ért meg, és semmi durva nem volt benne. A provokáció nem ízléstelenséget vagy durvaságot jelent, hanem egy kényes, elhallgatott, elhazudott téma (pimasz hangvételű) körüljárását."



Amiről te írsz az a tabudöntögetés, és nem a provokáció!

2013. aug. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!