Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki mit tud mesélni a 90es...

Ki mit tud mesélni a 90es évekről? Olyan mintha tegnap lett volna pedig mégsem.

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=GpPfvt8jtHI Doncsó videóit néztem, ő is nagy 90es évek retrográdját tartja, valahogy szívhez szólt, főleg hogy 8 évet éltem benne.

Nem találtam történelem kategóriát, magában a politikai vonatkoztatások is érdekelnek.


2013. aug. 14. 02:13
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Kedves Erdélyi Rokon!

Hidd el, nagyon sokan (köztük én is) csodáltuk a bátorságotokat, csodáltunk titeket, amit azokban a napokban, hetekben véghezvittetek. Sokunkban már akkor felmerült (de kimondani senki nem merte, nem akarta), hogy talán, esetleg, nekünk is le kellett volna számolnunk a régi rendszer vezetőivel.

Az, hogy mint láthatjuk, nálatok sem pont az történt a végén, mit amit valójában a többségi magyar szeretett volna, és mint látod, itt nálunk sem egészen az van, mint amit akkor nagyon sokan szerettek volna.

Szóval: az erőszak erőszakot szül, a békés megoldás nyomán pedig az el nem taposott ellenség előbb-utóbb talpra áll, köpönyeget fordít, vagy cserél, és mégiscsak kiügyeskedi, hogy ő legyen legközelebb a húsos fazékhoz, és aki addig is távol áll tőle, most se kerüljön közelebb.

2013. aug. 14. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Kedves 13 azért a baloldali csaj szurható bár tényleg szar párosítás. Mondjuk mit mondjak, most is fos a divat, bejön németből de már hibásan, eltorzulva. mint egy zene amibe 0.001% szünet van minden negyedik ütem utánn, de maga a zene jó lenne de így hazabasaz
2013. aug. 14. 11:17
 23/27 A kérdező kommentje:

Ja hát végülis Jim akkor lezárta a 90es éveket.

Faterom dolgozott legelőször az Orionnál utána a főszernél, utána postánál és most a vasútnál. Ő azt mondta, volt kapcsolata de nagyon szar lett volna ha nem.

Minden esetre egy 90es évek archívot végignéznék reggeltől estig :D

2013. aug. 14. 11:21
 24/27 anonim ***** válasza:

# 20:

Kedves "barátom". Mivel még "csak" 25 éves vagyok kétlem, hogy a 90-es években túl sok lehetőségem volt arra, hogy valutát váltogassak, vagy olajat szőkítsek (tudom, hogy te nem írtad, de az is menő dolognak számított akkoriban). Én csak azt látom magam körül, hogy amit ti és a te fajtád szétlopkodtatok, azzal beindítottátok a vállalkozást. Az a vállalkozás pedig kb eddig működött. Most pedig megy a siránkozás, mert pontosan a lopkodás miatt egy szép hosszú gazdasági összeomlás vette kezdetét. De ezt az ilyen életművészek soha nem fogják tudni belátni, hogy amit ők anno mint a nagymenők, megtettek, bizony mostanra érett csak be. Tessék lenyelni.


Egyébként nem kapok segélyt, építész vagyok és lehet hogy valamilyen szinten menni fog a pénzkeresés, természetesen nem Magyarországon. Azt az örömöt inkább meghagyom neked, hogy tovább próbálkozhass, hátha még csurran cseppen valami nektek ebben a posványban. Bár ha sok ilyen ember van még rajtad kívül, akkor nem hinném, hogy túl sokáig fog szólni a kakukk ennek az országnak.


(Nagyon nem tetszett a hangnemed, főleg úgy, hogy ha jól számoltam egy jó 40-es vagy. Azt hittem az emberek ezt a színvonaltalan nagyzolást 14 évesen kinövik. Főleg diplomásként... Barátom...)

2013. aug. 14. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Azt hiszem, jól látod, 24-es!

A '70-es, 80-as években dolgoztam egy megyei vállalatnál. A rendszerváltáskor találkoztam egy volt kolléganőmmel, aki akkorra már a cég gazdasági igazgatója volt.

Monta, megkereste őt a diri és a főmérnök, hogy az állami vállalatot felszámolják, településenként csinálnak belőlük egy-egy KFT-t, és természetesen őt is "beveszik a buliba". Ő köszöni, ebben a "rablásban" nem akar részt venni.


Pár hete hallani, hogy a kormány ezekből a településenkénti KFT-kből akar ismét járási szintű összevont cégeket csinálni, mivel külön-külön egyiknek sincs akkora tőkéje, gép-parkja, a szükséges szakmai képzettséggel rendelkező szakember-gárdája, amivel a szolgáltatás csőhálózatának cseréjét, megfelelő szintű karbantartást, ezáltal a szolgáltatásokat tudná ellátni.

Mert az erőforrásokat akkor szétosztogatták, azóta ki tudja hova lettek, a szakembergárda elhagyta a KFT-ket. Szóval amit akkor "szétlopkodtak", most ismét össze kellene valahogy rakni, és működésképessé tenni!


Hát ez ment az országban szinte mindenütt, már akkor is raboltak azok, akik még mindig ott ülnek, vagy éppen jelenleg is azért harcolnak, hogy ismét ott ülhessenek!

2013. aug. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

-zs- Fideszt kivéve szinte mindenki kicserélődött a parlamentbe. Olajszűkítést le sem írtam de igen az is egy nagy botrány volt...

Egyébként igen ilyen pénzváltogatósíit kedves kolléga hogy gondoltad? Nem volt az az időszak olyan jó mint ahogy felfested. Szívesebben élnék én a 80as évekbe mint a90esben bár ezt is csak "hallomásból mondom"

Bár most sem jobb, 90es évek, akkor lett haza vágva a mezőgazdaság...

2013. aug. 14. 12:44
 27/27 anonim ***** válasza:
100%
dehogy cserélődött ki... mindenki vagy rendszerváltáskor felfutott politikus vagy már rendszerváltás előtt is olyan pozícióban volt
2013. aug. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!