Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki mit tud mesélni a 90es...

Ki mit tud mesélni a 90es évekről? Olyan mintha tegnap lett volna pedig mégsem.

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=GpPfvt8jtHI Doncsó videóit néztem, ő is nagy 90es évek retrográdját tartja, valahogy szívhez szólt, főleg hogy 8 évet éltem benne.

Nem találtam történelem kategóriát, magában a politikai vonatkoztatások is érdekelnek.


2013. aug. 14. 02:13
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

A 90es évek elején végeztem el a fősulit.

90 ben ott voltam a Berlini fal tövében a Pink Floyd koncerten és bőszen váltogattam a Ft-t kelet D márkára azt meg NSZK márkára amiből egy hó alatt egy lakást és egy autót vettem itthon. (ekkor még fősulis voltam)

Az ősök még tapasztalatból beszélhettek a múltrendszerről és én is tapasztaltam az árnyoldalait.

Teli csodavárással és hittel hogy a lehetőségek hazája vagyunk. Aztán a csodák lassú lemorzsolódása és a folyamatos pofonok általi kijózanodás. Rájött akinek van szeme hogy a nyugat nem a cukros bácsi és csak úgy ad ha 3× veszi vissza. De valahogy működött még is.

Lehetett okoskodni ügyeskedni, sokkal több munkalehetőség volt és igény a munkádra. Egy általános láz mozgatta az ország azon polgárait akik elakartak érni valamit az életben. Aztán ahogy tisztult a kép és megértette a többség hogy a vágyai csak illúziók a láz apátiává alakult. Mindig volt valami ami mozgatta az embert.

Emlékszem a 80as évek végén, apám GMK ban 2,5× annyit keresett és kigyulladt a lelkesítő lámpa. A 90es évek elején kirendelt építésvezető voltam éppen, kényelmesen éltem a fizuból. Még mellé üzleteltem is és zsír volt.

Aztán az üzlet annyira szaladt hogy a főállásom fel is adtam és csak üzleteltem. Igen, a 90es évek (aki tenni akar az előre juthat) jegyében teltek el. Mára minden elromlott és az a tiszta kép ami akkor vezette az embert mára a túlélés silányságába merült. Gyakorlatilag a baráti társaságom véleménye, a személyes tapasztalatom a társadalmi közhangulat alapján állíthatom hogy mára nem a tervek hanem a túlélés a motiváció. Ami nagyon szomorú!

2013. aug. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
8-as, szerintem a mai fiatalok sokkal rosszabbak ilyen szempontból. Mi még nem követeltünk félévente új telót, erősebb számítógépet, nem vettünk kilószámra sminkszereket 13 évesen (a lányok), nem volt annyi méregdrága fesztivál, amire "muszáj" elmenni stb.
2013. aug. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:

Hát volt egy női divatja : [link]

tüdőig húzott farmer ami minden volt csak szexi nem

na meg az számított ribäncosnak, amikor britney spears vörös latex ruhában forgatta a klippjét jó mondjuk ezt így utólag


mondjuk én csak 5 évet éltem a 90es években, azért az internet nélküli kor kicsit kitolta a szavatosságát a dolgoknak

a pokémonra emlékszem meg hogy szombat reggelente felkeltem hamar, hogy lássak valami állatos természetfilmes dolgot az rtl-en

ez még tuti 2001 előtt volt mert akkor dőltek le az ikertornyok és rá pár hónapja költöztünk

Ja meg volt még valami, a Győzikének az együttese állandóan ment a klippje valami zenei TVben és gyerekek játszották az énekeseket.

2013. aug. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

A 90-es években voltam kiskamasz. Persze az idő mindent megszépít, de szerintem sokkal jobb volt akkor felnőni, mint a 2000-es években. A politika akkor nem nagyon érdekelt (annyira ma sem), csak arra emlékszek,hogy nagyapám bosszankodik meg szidja a politikusokat a TV előtt a parlamenti közvetítéseken. (Torgyánra azért jól emlékszem :D ) Nálunk nem volt munkanélküliség, apám és anyám is a TSZ-ben dolgozott, majd miután megszünt, el tudtak helyezkedni máshol. Pedig mi kis faluban éltünk.

Hírből sem tudtuk a haverjaimmal mi az a számítógép, mobiltelefon, max.ilyen retro videojátékunk volt. Akkor a nyarat nem otthon ülve töltöttük a tévé,gép stb. előtt, hanem reggeltől estig kint a faluban, a természetben. Késő estig fociztunk, bicóztunk, bunkert csináltunk, nyilakat készítettünk és azokkal háborúztunk. Imádtam a TSZ-ben lenni, a műhelyben, sokszor egész napokat a kombájnban ülve töltöttem (akkor is voltak 40 fokok, a fülkében 50, de nem zavart) Nem volt ennyi műkaja, a kertben megtermett a zöldség, az udvar meg tele volt állatokkal, minden évben vágtunk 2-3 disznót.(Na azok is milyen bulik voltak) Nem jártunk discoba, nem vedeltük hülyére magunkat, nem tudtuk mi az a drog. Kicsit hosszúra sikerült, ennyi jut így hirtelen eszembe erről az időszakról.

2013. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
45%

Nekünk erdélyi magyaroknak így kezdődött a 90-es évek sajnos:

[link]

http://www.youtube.com/watch?v=tk_4EXTk4TE


Nem teljesültek azok az erdélyi magyarság óhajában megfogalmazott kisebbségi jogi kérések amelyekre titkon minden erdélyi magyar számított a 1989-es fordulat után a demokratizálódás útján elinduló Romániában.

Erdélyben így indult a 90-es évek sajnos.

2013. aug. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

# 11:

És akkor az meg sem fordul a fejedben, hogy ez a mentalitás is segített abban, hogy ilyen mélyre süllyedjen az ország? A sok ilyen üzletelgető, ügyeskedő életcsászár miatt?

2013. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

Még egy videó 1990 március 20-adikával kapcsolatban:

http://www.youtube.com/watch?v=WAea3EXMeIA

2013. aug. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

8-as vagyok!

Igen, Jimmy, a király 2000. jan. 5.-én halt meg! Állítólag előtte már pár évvel, az akkor még Németországban élő fő-fő Cigányvajda megjósolta: "a 2000-es év elején meghal Közép-Európában egy nagy király"

Sok jóslatát elhittük, ezt az egyet nem, hiszen akkor Közép-Európában már sehol sem volt királyság! És mégis!


Persze, voltak az ügyeskedők, aki tehette, az bizony meg is tette és az "addig népgazdasági tulajdonból" jó nagy részt vitt haza megőrzésre, vagy esetleg még többet is, mint amennyi a közösből megillette volna. Persze meglehet, hogy őneki abból lett a máig is sikeresen futó vállalkozás beindítva.

Azokban a kis alföldi, nyírségi, szabolcsi és egyéb eldugott kisvárosokban, ahol viszont semmi más nem alakult (GMK, KKT, stb.) csak zsinórban szűntek meg a Tsz-ek, a tehenészeti és baromfi telepek, a helyi kis varrodák, vagy éppen egyéb 50-60-100-200 főt foglalkoztató kisvállalatok, és csak az egész rokoni hálózatra kiterjedő munkanélküliséget lehetett tapasztalni, .... szóval aki ezt a fajta kilátástalanságot nem látta, aki ezt nem volt kénytelen átélni, aki ennek nem volt részese, az könnyen mondja itt, hogy "aki akart talált magának munkát".

2013. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
7 es! Persze, voltak gondok, ahogyan most is vannak. Persze mint gyerek nem úgy éltem át a suli mellett mintha dolgoztam volna. Viszont az igaz, hogy az igények is másak voltak. Pl nem olyan volt az a korosztály, hogy mindenből a legjobb (mobil, pc blabla) vágyak persze voltak akkor is, de a média se szennyezett annyira. Másabb volt minden. Persze a maga bajaival együtt. Szerencsére a szüleim nem vesztették el akkor az állásukat, bár nem is nagylábon éltünk (most se) akkoriban meg gondolhatod mennyire érdekelt a politika (bár melyik gyereket érdekli akár ma is) idővel persze tanul olvas az ember. De hogy hogyan éltem meg azokat az éveket? Mint gyerek nem rosszul.
2013. aug. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:

"# 11:

És akkor az meg sem fordul a fejedben, hogy ez a mentalitás is segített abban, hogy ilyen mélyre süllyedjen az ország? A sok ilyen üzletelgető, ügyeskedő életcsászár miatt?



Miről beszélsz?

Én pld a a valuta váltogatással 20 évesen annyi pénzt hoztam az országba amire te soha nem leszel képes!

Vagy az a bajod hogy nem izzadtam meg olyan munkám volt?

20 évig vállalkoztam, ami sok sok befizetés.

Lehet hogy a te segélyedet pontosan én fizettem.

Igen barátom, az az igazi lehetőség hogy ha éles szemmel és a kockázatot vállalva meg van a lehetőség akkor nagy pénz szakíthatsz. Persze annak is meg van a maga romantikája hogy 120e fizuból éhezve félreteszel havi 20e ret és 100év múlva veszel egy Trabantot vagy egy 35m2 panelt. Csak hogy ez utóbbi nem haladás. Igen barátom igazán addig futott az ország szekere is amíg volt lehetőség az ügyeskedésekre és az ember forgatta a pénzét mert abból sokaknak és sok mindenre jutott. Ma meg csak a főmuftik tudnak már okoskodni amiből nem sok szivárog sehova. Én arról nem tehetek hogy te nem tudtál akkor élni a lehetőséggel, ma meg már nincsenek is lehetőségek.

2013. aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!