Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki mit tud mesélni a 90es...

Ki mit tud mesélni a 90es évekről? Olyan mintha tegnap lett volna pedig mégsem.

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=GpPfvt8jtHI Doncsó videóit néztem, ő is nagy 90es évek retrográdját tartja, valahogy szívhez szólt, főleg hogy 8 évet éltem benne.

Nem találtam történelem kategóriát, magában a politikai vonatkoztatások is érdekelnek.


2013. aug. 14. 02:13
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Akkor éltem a fénykoromat.Voltak jó szórakozóhelyek,a legjobb filmek,zenék akkor születtek,volt normális félcső Gyöngyösön,és a rendőr azt sem tudta mi az a fű.Senkit nem piszkáltak érte....
2013. aug. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Ja,és a lényeg:Nem majomkodtak az utcán női frizurás kisfiúk....
2013. aug. 14. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Jó de a női divatot úgy éltem meg hogy mekkora szar, igaz csak 8 évet éltem benne de nagyon nem jött be.
2013. aug. 14. 07:07
 4/27 anonim ***** válasza:

Én is 8 évet éltem benne.

Arra emlékszem, hogy ment a Szállj el kismadár a rádióban én meg nagyban tömtem magamba a gabonapelyhet. :D

Jó volt az. A női divatot meg annyira lesz*rtam, hogy az valami hihetetlen. :D Most se nagyon érdekel, csak a nők kerítenek neki akkora feneket. Számomra vagy szép egy ruha vagy nem szép. Nem divatos meg nem divatos, pfff...

2013. aug. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
49%

# 3:

Hogy emlékezhetsz úgy a női divatra, hogy 8 évig "éltél" benne?


Nekem még vörös csillagos születési anyakönyvi kivonatom van és 4 évesen TSZ busszal jártam óvodába, mégsem emlékszem a női divatra.


Egyébként persze, viszonylag elment az a korszak, de csak azért, mert nosztalgia szemüveggel tekintünk rá. Ha belegondolunk, már az sem volt olyan jó világ, főleg a rendszerváltás után, amikor hirtelen megnőtt a munkanélküliség.

2013. aug. 14. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
79%

- Hurrá, eljött a demokrácia, itt a többpárt-rendszer, megszabadultunk a szovjet elnyomástól!

- Mi az, hogy már nem kell a szovjeteknek szabolcsi lé-almánk? Nem baj, visszük nyugatra! Hogy az osztrákoknak sem kell??? Vágjuk ki a szabolcsi almáskerteket. Vessünk bele bukfencet!

- Hogy ezek után nyugat-majmolók leszünk? Hiszen azok már csak tudják, hogyan is kell jól élni! Perceken belül itt nálunk is lesz amerika!

- Zárjuk be a konzerv-gyárakat, számoljuk fel a ráfizetéssel dolgozó gyárakat, üzemeket, az állam ne fizesse ezután a rossz minőségű termékek gyártását!

- Hogy-hogy ezek után itt a munkanélküliség? És akkor miből élünk, mihez kezd az a sok száz, sok ezer család, akinek megszűnt-bezárt a munkahelye? Hát ezek után hol van a létbiztonság?

- Egyáltalán mi az, hogy munkanélküli, mi az, hogy nincs havonta fix munkabér, mi az, hogy nincs munkahely?

- Jó hát akkor legyünk vállalkozók! Igaz, hogy induló tőkénk nincs hozzá, nem baj ad a bank hitelt, igaz, hogy fogalmunk sincs, hogyan kell vállalkozni, nem baj, majd megtanuljuk menet közben! Hogy sokan tönkrementek = tanult a saját kárából, igaz hogy azóta is BAR-listán van, de kit érdekel?


Soroljam még?

Kb. így indult a minden-napos élet a '90-es években!

2013. aug. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt rossz akkor fiatalnak lenni.
2013. aug. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

"Nem volt rossz fiatalnak lenni"


Kérdezd meg a szüleidet, mit éreztek, amikor esetleg azzal kellett szembenézniük, hogy egyik napról a másikra megszűnt a munkahelyük.

Te pedig mint "feltörekvő ifjúság" változatlanul elvártad, kérted, követelted az addig megszokott zsebpénzedet, az addig megszokott színvonalú, legdivatosabb ruhát-cipőt, változatlanul ugyazzal a természetességgel ültél az asztalhoz, és ugyanazokat az ételeket akartad látni a tányérodon, mint előtte pár hónappal, előtte egy-két évvel.

2013. aug. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Faterom mert mindenhez értett, tudott helyezkedni. Anyámnak akkor ment csődbe a papír írószer boltja mert heti szinten jó ha 1 radirt vettek, nagyanyám még élt, ekkortájt halt meg Jimi a király(ugy örültem neki mint majom a fa**ának) (lehet már ez a 2000es évek volt) akkor amire nem emlékszem hogy bokros stb mit művelt, utólag azért szembesültem vele. Ami nagyon megfogott az az uborka, sosem értettem hogy azok a félresikerült pofák hogy bírják, ablak, nagyon nyers és nagyon száraz volt ja és utólag elég balos, lehet ezért sem bírtam. Ekkor még nem a mi házunkba hanem a nagyanyám házában laktunk(ő még él) akkor még bőven elég volt egy 286-os számítógép hogy tudjon az ember szórakozni, most meg nekem kevés a core2 duo... volt a prince of persia, loutus, test drive, 620 ismeretlen dos-os játék wolfeistein 5.25os fdd(még most is van emlékbe) 40 megás hdd :D akkor még kazetárról is jól szólt a zene(most is szivesebben hallgatok). Én annyival zárom le, női divat über fos volt, közélet szar volt, nosztalgikus dolgok azért megmaradnak, még ha szép is de itott fanyarú emlékkel. JA igen a szerencsekereket is betilttottam volna. Dévényire meg nem emlkészem.
2013. aug. 14. 09:21
 10/27 A kérdező kommentje:
Kihagytam a mesedélután az mondjuk hiányzik de az idétlen familya kft nem.
2013. aug. 14. 09:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!