Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a "magyarkodás"? Miért...

Mi az a "magyarkodás"? Miért lett szitokszó?

Figyelt kérdés
Sohasem értettem igazából ezt a szót, valami rosszat, lesújtót jelent, mintha el kellene fojtani magunkban a nemzeti büszkeséget. Ti hogy látjátok?
2013. aug. 13. 22:29
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
100%

"A redneckek ,a konföderációs zászlót használják."


Az kb. olyan ott náluk, mint nálunk az árpádsávos.

2013. aug. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
28%

"A redneckek ,a konföderációs zászlót használják."


"Az kb. olyan ott náluk, mint nálunk az árpádsávos."



Az egyik ezer éves és a Szent Királyok Nemzetségének, majd a vegyesházi királyaink zászlaja volt, a másik egy fiatal államszövetség néhány államának százötven éves zászlaja.


Olyan, mintha a Colosseumot hasonlítanád a Népstadionhoz.

2013. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
82%

"Az kb. olyan ott náluk, mint nálunk az árpádsávos."


Nagyjából ,de több jelentősége is van.


Minden országban, a nemzeti érzelműeknek külön zászlaja van, általában egy olyan korból amire büszkék, vagy nagy a jelentősége.


Az oroszoknál a Romanov dinasztia zászlóját használják.


A németek ,a német császárság fekete-fehér-piros zászlóját.Egy német ismerősömnél kint van a szobájában a porosz zászló.

A francia , osztrák nemzetiek is külön zászlót használnak.


Nálunk az Árpádsávos lett a jelkép, mert talán ez volt a legjelentősebb , legősibb zászlónk.

2013. aug. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
29%

Ami a "magyarkodás" szót illeti, itt mindenki érti a lényeget, a gond magával hangalakkal van, vagyis hogy a magyar népnév szerepel egy negatív jelentéstartalmú kifejezésben.


A libsik/cigányok azért hőzöngenek, mert a cigánybűnözés szóban szerepel a cigány népnév, szerintük megbélyegezve ezt az egész cigányságot, ugyanakkor előszeretettel használják a "magyarkodik" szót.



A magyarkodik szó amúgy számomra azt jelenti, mikor az idegenszívű zsidó és cigány eljátsza, hogy ő mekkora magyar, holott sose volt az.

2013. aug. 13. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
71%

"Az egyik ezer éves és a Szent Királyok Nemzetségének, majd a vegyesházi királyaink zászlaja volt, a másik egy fiatal államszövetség néhány államának százötven éves zászlaja."


Jól van, én is vágom mindkét zászló történetét, de nem erre gondoltam, te is tudod...

Olyan ez, mint a németeknél a német császár zászlaja, vagy mint az osztrákoknál a Habsburg-zászló. Amit a nacionalisták használnak.

Szóval te is érted, hogy értettem a két zászló összehasonlítását, csak szerintem kötekedni akartál kicsit...

2013. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
26%

Amúgy meg akár hiszitek, akár nem, én is rasszista és részben nacionalista is vagyok, annak ellenére, hogy itt nagyban a "magyarkodók" ellen foglalok állást.

Vagyis szeretném, ha Magyarország és a többi európai nép újra felemelkedne és ki legyenek innen rakva a cigányok, négerek, arabok és más nem idevaló népek. Ha egyetlen egy európai embernek is bántódása esik miattuk, már az is sok, hiszen simán megelőzhető lett volna a dolog azzal, hogy egyszerűen nem engedjük be őket, de beengedtük, így már eddig is milliók szenvedtek miattuk kisebb-nagyobb mértékben, de én nem hőzöngök ezen a dolgon primitív módon és nem festem be miatta trikolórra a hajamat és nem hordok címeres, rocker bőrdzsekit.


Igazából nem is értem, hogy miért kell a rasszista és nacionalista embereknek úgy általában felszínesnek és agresszívnek lenniük. Szóval miért kell egy ilyen csürhe mentalitást követniük a kulturáltság helyett. Ezt soha nem értettem. Világosak számomra az indítékaik, mert biztonságban szeretnének élni és jólétben, de ahogy megvalósítják a dolgot, az teljesen idegen tőlem...

2013. aug. 14. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:
91%

Az árpádsávos zászló nemzeti jelkép, viszont csak mostanában jött divatba több tucatnyi nemzeti lobogó és címer közül. Ennek pedig az az oka, mert a szélsőjobb ezzel tudta a leginkább hergelni a ballibeket (anno még a Gyurcsány-kormány idején), hiszen önkényuralmi vonatkozásai vannak.


Tehát a helyzet az, hogy büszkén nemzeti jelképnek mondunk valamit, és a magyarságunkkal azonosítva tiszteljük, eme nézetünknek pedig hangot is adunk. Eközben kizárólag politizálunk ezzel a jelképpel (és azt is rosszul).


Na, ez a magyarkodás.

2013. aug. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
50%

[link]


Azért durva, hogy angol Wikipedián kimarad az árpádsávos zászló is meg a liliomos-árpádsávos , meg a mátyáscímer-árpádsávos de még a Kossuth címeres történet is.

2013. aug. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
6%
nemzeti büszkeséget jelent kb ... Ez sok internacionalistának nem tetszik. 40 év kommunista diktatúra azért nem múlt el nyomtalanul. Nem szabad őket bántani.
2013. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
96%

kedves kérdező!


a "magyarkodás", mint szitokszó azt az attitűdöt fejezi ki, amikor valaki a nemzeti hovatartozását a saját közegében hangsúlyozza. Ez felesleges, így elhasználódik/elcsépelődik ez a nagyon fontos érték.


Továbbá párosulni szokott azzal is, hogy a "magyarkodó" saját maga kizárólagossá teszi ezt az amúgy egyértelmű értéket, és megkülönbözteti magát vele. Így a nemzet fogalmát saját maga bontja szét, és szeparálja el magát a nemzet egészétől.


Ezt általában azért teszi, mert a mindennapi problémáit, frusztrációját nagyon kényelmes kihelyezni egy külső pontra. Ha van egy közeg, ami nem én vagyok, de nekem árt, akkor velem nincs baj, csak a külső közeggel. Ezt mindenki minden formában teszi a világon. Valaki az anyósát utálja, valaki a főnökét, valaki a szomszédját, valaki a kormányt, valaki a magyart, valaki a nem magyart.


A tünettel sokkal könnyebb foglalkozni, mint az okkal.


Emiatt sokszor tapasztalható, hogy le szokták degradálni ezt a nagyon fontos értéket egy szimpla etnikai kérdéssé. Pedig az őseink nagyon sokat tettek azért, hogy ez ne így legyen, hogy a haza ne csak egy földterületet, a nemzet ne csak fizikai származást, a nyelv ne csak puszta közlést jelentsen, hanem ezek szellemi értékké nőjenek.


Azok is lettek. A "magyarkodó" a saját problémáinak magyarázatára ezt a szellemi szintet próbálja egy fizikai szintre csökkenteni. Ezzel igazolja a saját nyomorát. Erre mondják azt, hogy az villog a magyarságával, aki mást nem tud felmutatni.


Akinek nem inge, ne vegye magára!

2013. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!