Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi az a "magyarkodás"? Miért...

Mi az a "magyarkodás"? Miért lett szitokszó?

Figyelt kérdés
Sohasem értettem igazából ezt a szót, valami rosszat, lesújtót jelent, mintha el kellene fojtani magunkban a nemzeti büszkeséget. Ti hogy látjátok?
2013. aug. 13. 22:29
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
96%

"5: Az a baj, hogy az amerikai zászlós alsógatya "vicces, menő, cool", addig az árpádsávos szégyellnivaló. És ez baj. Pedig tök ugyanaz a kettő."


Igazából te is leírtad, hogy miben más. Abban, hogy vicces.


Amikor valaki USA-zászló mintás alsógatyát vesz fel, akkor nem azért teszi, mert bele van betegedve az USA-ba, hanem azért, mert poén. A magyarországos alsógatya meg elvetemült jellemre vall, aki igenis bele van betegedve Magyarországba, még a sz*r is jó neki, ha piros-fehér-zöldbe van csomagolva.


Mint például most te. Egyszerűen nem érted a lényeget, hogy miben különbözik. A következő kommented sejtésem szerint valami olyasmi lesz, hogy ez hazaárulás vagy valami ilyesmi. Már megszoktam, jöhet.

2013. aug. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 anonim ***** válasza:
50%

" Amikor valaki USA-zászló mintás alsógatyát

vesz fel, akkor nem azért teszi, mert bele van

betegedve az USA-ba, hanem azért, mert

poén."


És mi a "poén" benne? Ezt neked az amcsik mondták? :)

És véletlenül sem azért mert éppen "amerikálkodással tiszteleg a hazája elõtt"?


Attól, hogy itthon (is) sokan túlzásba viszik ez nektek valami furcsa, új és különleges dolog lehet, és bámultok csak mint borjú az új kapura.

2013. aug. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 anonim ***** válasza:
94%

Azt tartom "magyarkodásnak" mikor valaki folyamatosan szóváteszi hogy ő mekkora magyar, és azért szitokszó, mert az ilyen emberek folyton lenézőek, meg ellenségként tekintenek rád, rám, bárkire, akit nem tartanak akkora magyarnak, csak mert nem minden gondolatunk az hogy magyarság így meg úgy. Azért szitokszó, mert rengetegen azzá teszik azzal, hogy magyarabbnak képzelik magukat a saját honfitársuknál.


Ugyanolyan mint amikor valaki egyik percről a másikra hú de hívő ember lesz, már már szentelt vizet hugyozik, miközben előtte b_szott az egészre. És emellett lenéz téged, mert SZERINTE te nem vagy elég hívő, holott mondjuk te egész életedben templomba jártál, és imádkoztál, ő meg most találta ki hogy na akkor legyünk überhívők.


A nemzeti büszkeséget meg nem kell elfojtani, de azért nem kell piros fehér zöldet sz_rni sem.

2013. aug. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
100%
Ez a jelző kb azért alakult ki mert sokak számára furcsán hat hogy valaki nemzeti színekbe öltözik, vagy hogy nem titkoltan kedveli és magasztalja a magyar nemzeti jelképeket. Persze, igaz, nem biztos hogy jobb magyar mint aki csak csendben a hétköznapok árnyékában magyar és teszi a dolgát. De maga a tendencia megjelenése, hogy gyakorlatilag az elmúlt 23 vagy akár 70 év alatt alig alig voltak ilyen emberek. Sokak szemébe ők ma még csodabogarak mert képtelenek a konvertálásra. Átültetni az Amerikai zászló dömpinget a a nemzethez tartozás néha a magyarnál sokkal eltúlzottabb módját is. Csak ugye az USa az az USA ott így szoktuk meg, itt meg ez egy új hullám egy kialakuló trend, és igen ki kell jelenteni szerencsére kezd divat magyarnak lenni! Sőt, az sem baj hogy sokszor tényleg csak divat, mert az már félsiker.
2013. aug. 13. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
63%

Én nem azt írtam, hogy számomra menő dolog az amerikai zászló mintájára alsógatyát venni. Nekem leginkább röhejes kategória.

Én azt mondtam, hogy annak poén, aki felveszi.

Aki meg ilyen magyaros gatyát vesz, az meg fanatizmus.

2013. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 A kérdező kommentje:
#15 Szerintem ez a kettős mérce. Tarthatod mindkettőt egyszerre viccesnek, vagy egyszerre fanatizmusnak. De ha mást gondolsz ugyanarról, azt bizony nagyon nyomós érvekkel kell megmagyaráznod. És ez nem fog menni, logikailag legalábbis.
2013. aug. 13. 23:33
 17/35 anonim ***** válasza:
81%

Amúgy meg kérdező, akár hiszed, akár nem, az USA-ban is bugrisoknak, redneckeknek (vörösnyakúak, nézz utánuk) tekintik azokat az embereket, akik mindenhova csillagos zászlót pakolnak és még a WC papírjuk is csillagmintás.


Nézed a Walking Dead c. sorozatot? Na, abban van egy Merle Dixon nevű szereplő. Vagyis volt, mert már megmurdelt. Nézd meg az első 3 évadot.

2013. aug. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 A kérdező kommentje:

#17: Redneck is a derogatory slang term used in reference to poor, uneducated white farmers, especially from the southern United States.


Kicsit el vagy tájolódva a redneck nem azt jelenti, hanem szegény, iskolázatlan déli, fehér farmert, akinek nem éppen a közép-európai értelemben vett nacionalizmus a legjellemzőbb csoporttulajdonsága. Felesleges idehozni.

2013. aug. 13. 23:42
 19/35 anonim ***** válasza:
100%

A redneckek ,a konföderációs zászlót használják.

Ezt:

[link]


Bár ennek a zászlónak ,egyfajta faji jelentősége is van.


Nálunk is van olyan , aki Texasban szocializálódott:

[link]

2013. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
84%
De, pontosan ugyanaz a hőbörgő, tanulatlan, gyűlölködő, kötekedő, tirpák, bunkó, suttyó, "ki ha nem Amerika?!" típusú emberek a redneck-ek, mint akik itthon a turbómagyarok.
2013. aug. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!