Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyar milliárdos VS. Multi....

Magyar milliárdos VS. Multi. Melyik az elfogadhatóbb munkaadó?

Figyelt kérdés

A kormány által helyzetbe hozott magyar vállalkozók egyre nagyobb gazdasági erőt képviselnek.

A multikra sok munkavállaló panaszkodik a sokszor embertelen munkáltatói magatartás miatt. Mi a helyzet a magyar tulajdonú komolyabb cégeknél ?

Hol jobb dolgozni, ha valaki arra született hogy alkalmazott legyen ?


2013. aug. 10. 00:10
 1/7 Komplikato ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés, mert két milliárdos arcot ismertem (96 és 2000 körül), de akkor tök más gazdasági helyzet volt. Ott viszont rendesen kellett dolgozni, de akkor (még) meg is fizették. Ugyebár igazi kapitalista tudja, hogy pénzzel kell motiválni, meg normális munkakörülményekkel.


De most tök más a helyzet, még az is lehet ők már nem gazdagok vagy kisebb a cégük azóta.


Ellenben pl. még élő embertől nem hallottam, hogy egy CBA, Coop, Arzenál boltban jobb dolgozni vagy jobb a fizetés, mint a külföldi multiknál.


Nekem volt olyan főnököm aki nem volt milliárdos, kis cége volt, de a szívén viselte a cég és az emberek sorsát is. Mert ugye főnöknek lenni felelősség is az alkalmazottaid felé, hogy van és lesz munkájuk. De az a gyanúm, hogy az ilyen vállalkozó ritka, egyre ritkább.

2013. aug. 10. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%
Miért gondolod, hogy van külön magyar milliárdos és multi mentalitás, módszertan? Nagy pénzek mozgatása, nagy cégek működtetése eléggé egy kaptafára megy ebben az országban és Európában egyaránt. Ha különbséget akarsz ezekben találni, akkor ismerned kell a cégvezetőket és mentalitásukat. Az talán kismértékben befolyásolja a helyzetet. Nagymértékben egyébként a cégnek a saját területén való helyzete befolyásolja.
2013. aug. 10. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyiknek sincs általános viselkedési forma és egyiknél sem egyértelmű, hogy jó/jobb dolgozni. Egy amúgy kizsákmányolónak, rabszolgatartónak titulált multinál is lehet jó a munka, ha a felettese(i)d olyan(ok). Egy amúgy jónak számító magyar munkahelyen is lehet rossz, ha a kollégák éppen téged szúrnak ki cseszegetésre.

Nem ilyen egyszerű eldönteni, hogy melyik a jobb munkaadó.

2013. aug. 10. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Komplikato ***** válasza:

3-as dolgoztam amerikai cégnél. El nem hinnéd mennyi jó intézkedést találtak ki, ami elvileg összes részlegben egyforma, amivel a melósok életét könnyítik meg.

Naná, hogy a MAGYAR vezetőségen bukott minden, beleértve a melósoknak való ingyen angol oktatást is ... minden biztosítva volt papíron, csak olyan feltétekkel ami miatt senkinél sem éltek ezek a pontok.

2013. aug. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Alkalmazottként csak magyar cégnél van tapasztalatom, viszont elég sok cégnek vagyunk alvállalkozói, így azért mégiscsak belelátok valamennyire.

Bármennyire rosszul érezzük magunkat emiatt, mi már csak multiknak szoktunk dolgozni. Sokáig próbáltunk pedig magyarokkal dolgozni, adtunk nekik külön magyar cégre szabott árakat, mert mégiscsak magyarok. Sokszor dolgoztunk többet nekik, mint másnak azonos pénzért, mert hittünk az ötletükben.

A tapasztalat viszont sajnos az, hogy folyamatosan gond van a fizetési morállal, (oké, egy multi is sokszor csak 90 nappal a teljesítés után fizet, viszont akkor legalább biztosan) sokszor csak bekérik az ajánlatunkat, ping-pongoznak az ötleteinkkel, hogy nincsenek jól kidolgozva, aztán nem rendelik meg, hanem úgy ahogy van lenyúlják az ötletet.


Nekem az a benyomásom, hogy nem sok lehet a különbség abban, hogy az alkalmazottakkal hogy bánnak, meg hogy az alvállalkozókkal hogy.

Egyébként azért multi és multi között is hatamlas a különbség, a skandináv multikkal mi imádunk dolgozni, és a munkatársak is úgy tűnnek náluk, a németek is egész vállalhatóak, az amerikaiakkal nem túl jó a tapasztalat.

2013. aug. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 lindmayer ***** válasza:

nekem több meglátásom is van

egy: amit egy kis cég megengedhet magának(feketemunka szabadság és betegállomány nélkül és nem fizet ki) azt egy nagy multinacionális cég nem teheti meg, mert könnyen visszaüt rá

kettő: aki többet fizet, az vagy jóval többet követel mint a többi cég( kereskedelemben az aldi és a lidl), vagy jobban bánik az emberekkel(erre csak kis céget tudok mondani), megbecsüli őket, normálisak vele, mert nem akarják, hogy a tapasztalt ember elmenjen

három: azért a multiknál nem egy vezető van: mindegyik más stílusú, és az egyiket nem lehet elviselni, míg a másikat igen; sőt nagyon is szeretik a munkavállalók

négy: a külföldi tőke szereti a legtöbbet kihozni a külföldi leányvállalataiból, főleg ha ő a 100 százalékos tulajdonosa, de ha már van egy része a cégnek, amely hazai kézben van, akkor az a tulajdonos általában jobban odafigyel a munkavállalók érdekeire

2013. aug. 10. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Van tapasztalatom magyar milliárdosnál dolgozni, aki elmebeteg volt de rengeteget tanulhatott tőle az ember. Imádta ha kikészíthet valakit, kb. 4 hónap után mindenki otthagyta. Mára visszavett az arcából és egy picit vissza is esett a vagyona.

Német multis tapasztalatom az volt, hogy mindent túlszabályoztak. Ha valamit elhatároztak akkor az úgy volt és kész. Volt amikor rákérdeztem, hogy mi lesz a számlázóprogramunk, hogy lesz a logisztika, stb. amikor megkérdezték, hogy várom-e a nyitást, és hogy érzem magam. Mondtam, hogy aggódok a fenti dolgok miatt. Erre rámförmedtek, hogy majd megoldják, mit tudálékoskodok, ez különben sem aggodalom, hanem izgalom amit érzek...Mindezt mindenki előtt és közben vicsorgott a fric. Eljöttem, 4 hónappal a nyitás után még mindig kézi számlát töltögetnek. A magyar igazgató meg a T-hom-tól jött! Egy igazi profi hazudozó, féreg. Kollégákat maga körül lebontotta, nem ért semmihez csak a videó játékokhoz, a telefonokhoz, és szeret síelni. Azt hiszem még meleg is volt.

Most egy privát cégnél vagyok, főnök milliomos, vérprofi a szakmában, nyitott, van kommunikáció, pénz is jó. Jah és a szakmában nagyobb nevük van mint egy multinak.

Ha egyéniséged van akkor privát cég és sok multis tréning, de ha alkalmazott típus vagy akkor multis cég és felejtsd el azt ami a való világban történik, mert az nem azonos a cég belső világával, tehát rossz....

2014. jan. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!