Milyen okora vezethető vissza, hogy az országnak egyre rosszabb jövőt vízionálnak a politikusok is? Hogy nem lehetett előre láni?
Úgy a szocializmusban úgy tudom, az akkor éltektől, hogy az országnak szilárd jövőképe és gazdasági alapja volt. Nem kellett megküzdeni semmiért: Mindenkit felvettek egyetemre aki haver volt, aki nem azt amúgysem a tanulmányai ellenére sem. Munkávól dömping volt és szabadon lehetett választani, mit akart az ember + meg lehetett belőle élni.
Ez kb a rendszerváltás idején ment szét és lett egyre rosszabb. A politikusoktól a 90-es években még azt lehetett hallani, milyen rossz volt a szocializmusban nekik (most ez irónikus:P), de majd a jövő generációjának a nyugati uniós életszínvonalban milyen remek lesz, aztán mi lett belőle :/
Még 10 éve is azt mondták, hogy az unióban hosszú távon felzárkózunk és bevezetik az eurót 2006-ra meg max 2-3 év múlva, ma pedig azt vízionálják a politikusok [link] http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__3..
Mégis, ha már megcsinálták, hogy jól működjenek a dolgok, akkor ha értelmes iskolázott politikusok szakértők irányítják az országot és intelligens magyar választók vannak, akiknek a legmagasabb a nobel díjasaik száma a világon egyfőre jutva. Hogyan fordulhatott ez elő ?
Valóban mindent elszúrtunk?:S
"a szocializmusban úgy tudom, az akkor éltektől, hogy az országnak szilárd jövőképe és gazdasági alapja volt"
Az akkor éltek aligha láthattak bele mélyen a gazdasági folyamatokba. A tervgazdálkodás, az erőltetett iparosítás, az elbaltázott projektek, valamint a nem hatékonyan felépített vállalati struktúrák iszonyatos pénznyelők voltak, a gyártott termékek pedig jobb híján csak a szocialista országokban keltek el - vagyis egymásnak gyártottak. Ezek minősége folyamatosan csökkent, ahogy az infrastruktúra színvonala is. Nyilván ez kihat a gazdaságra, az az ország általános állapotára, és így tovább.
Az EU egy globalista politikai-gazdasági rendszer, egyáltalán nem az volt az érdek, hogy Magyarország felzárkózzon. A kapitalizmus lényege sajnos, hogy egyes csoportok mások rovására erősödjenek meg, és az országok szintjén is ez a helyzet.
A politikusok megvásárolhatóak, rövidtávú érdekeiket nézik, a legtöbb tehetséges vállalkozó (tisztelet a kivételnek) pedig a saját hasznára ügyeskedik és kiskapuzik. Nincs jövőképe az országnak, hosszú távra kb. senki sem tervez, így nem is csoda, hogy sodródunk az árral.
Magyarországon hagyomány a pesszimista szemlélet, az emberek mindig is sötéten látták a jövőt, már több száz éve ez megy.
Az ország olyan lesz, amilyenné az emberek teszik. Ma már egy demokratikus jogállamban élünk. Nem lehet arra hivatkozni, hogy a hatalom elnyomja az embereket, ezért nem tudnak kibontakozni. Ma már a földesúr vagy az állam nem korlátozza az embereket, tanulhatnak, országon belül-kívül oda költöznek, ahova akarnak. Szabadon vállalkozhatnak.
Vannak most is, akik építik, fejlesztik az országot, a társadalmat. A probléma az, hogy ugyanakkor sokan rombolják, pusztítják is azt, visszaélve a nagy szabadsággal.
Ez utóbbin kellene változtatni.
06:40
"Úgy a szocializmusban úgy tudom, az akkor éltektől, hogy az országnak szilárd jövőképe és gazdasági alapja volt. "
Ezt rosszul tudod, 1979-től kezdve már a lakosság is eléggé érezte a saját bőrén, hogy a kádári gulyáskommunizmus a csőd szélén egyensúlyoz. Csak ma már előszeretettel elfelejti ezt lassan mindenki.
"Úgy a szocializmusban úgy tudom, az akkor éltektől, hogy az országnak szilárd jövőképe és gazdasági alapja volt. Nem kellett megküzdeni semmiért."
Első mondat fals, pont nem állt szilárd lábakon, a MIÉRT-re a választ pedig a saját második mondatod adja meg.
A hetvenes évek elején kezdett hazánk hitelből "urizálni" és ez mai napig is tart.
"Valóban mindent elszúrtunk?"
Igen, nem kicsit. De ez nem új dolog, első főnököm szerint itt 500 éve minden el van szúrva. És tényleg.
"Hogy nem lehetett előre láni?"
Pontosan lehetett előre látni. Aki szólt érte félreállították, megalázták, bolondnak nevezték vagy egyből az ország ellenségének. A nem lehetett látni és a nem akarták látni között oltári nagy a különbség.
7-es amit leírtál az érvényes bármelyik jól működő demokráciára. De idehaza??? Lehet szabadon vállalkozni? Meg ki lehet bontakozni? Ugyan már.
Demokrácia meg nem attól lesz, hogy le van írva egy papírra az vagyunk. Ha az emberek fejében is az lesz és a legkisebb ügyekben is kiállnak a saját és társaik jogaiért, akkor majd egyszer nagyon sokára lesz vagy lehet demokrácia. Amíg fontos ügyekben is lapítanak mint tehénlepény a fűben, addig nem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!