Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A nemzeti szocializmus vagy a...

A nemzeti szocializmus vagy a nemzetellenes szocializmus a rosszabb?

Figyelt kérdés
Magyarországom mindkét csoport nagyon erős. Melyiktől kell jobban tartanunk?

2013. máj. 10. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%
a nemzeti, 2 rossz együtt :D
2013. máj. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
32%

A nemzetellenes rosszabb.


Nemzetiszocializmus meg nincs , nem vagyunk németek.

2013. máj. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
36%
A nemzetiszocializmus kiirtaná a nemzetet még a nemzetellenes meg segélyekkel támogatná. Szerinted melyik a rosszabb, ;)
2013. máj. 10. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%
A nemzeti szocializmus.
2013. máj. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
5%
nem irtana ki senki semmit. olyan nagyon művelt lehetsz hogy az hihetetlen! olvastad a Mein Kampf-ot? nem hinném. szóval gőzöd nincs itt a dolgokról. A nemzetiszocializmus természetesen nagyon kedvező és jó dolog.
2013. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Egy bizony szint alatt nincs rossz és rosszabb.
2013. máj. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
A kérdés feltevésével az a baj, hogy feltételezi az egyes szavak eredeti jelentését. A nemzeti szocializmusban sem nemzeti, sem szocializmus nincs (már amit önmagukban jelentenek), helyette egy mélyen populista, és hazug ideológián alapuló szélsőségesen erőszakos nézetrendszer van benne, amely az erőszak korlátlan alkalmazásához keres indokot (többnyire egy másik népcsoportban). Az alternatív változatnak pedig egyszerűen nincs értelme. Amit te a jelentésének képzelsz, az legfeljebb néhány szélsőséges politikus sanda célozgatásai, persze szabadon hagyva, hogy azt gondolj bele, ami csak tetszik. Akik ilyeneket emlegetnek, annyira gyávák, hogy még csak meg sem merik fogalmazni, pontosan mire gondolnak (legalább azért, hogy mindenki ugyanúgy értse).
2013. máj. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem kell tartanom a nemzeti szocializmustól.
2013. máj. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Amúgy meg nemzetiszocializmus és nemzetiszocializmus között ég és föld lehet a különbség.

Attól, hogy valaki nemzetiszocialista, még nem kell feltétlenül akarnia az emberek legyilkolászását és világháborúk kirobbantását. Lehet nemzetiszocializmus erőszak nélkül is...

2013. máj. 10. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 The Evil Twin ***** válasza:
70%

Egyértelműen a nemzetszocializmus a rosszabb. Több okból:


1. A nemzetiszocialista gazdaságpolitika egyik alaptétele, hogy a munkanélküliséget állami és hadiipari beruházásokkal szívja fel, ami viszont rohadt sok pénzbe és nyersanyagba kerül. Emiatt kereskedelmi függőséget alakít ki a külfölddel szemben, mivel sok nyersanyagot kell importálni (a náci Németországnak is iszonyatos import-többlete alakult ki emiatt) ráadásul óriási költségvetési hiányokat okoz, amit hitelekkel kell kipótolni.


Németország államadóssága 45 milliárd márkára rúgott 1939-re, az 1933-as 4,7 millárdról, mivel a nácik 1933 után minden évben masszívan túlköltekeztek. Majdnem megtízszerezték az államadósságot 6 év alatt. Emellett a magyar szocialisták felelős költekezőnek tűnnek.


[link]


2. A fenti okok tartósan magas inflációt alakít ki a nemzetiszocialista rendszer. A németek reálbére 25%-ot zuhant 1933 és 1938 között, és mivel a nácik nem engedélyezték sem a szakszervezetek, sem más érdekvédelmi szervezetek létezését, ezt a német munkás kénytelen volt szó nélkül tudomásul venni.


Ilyen mértékű reálbércsökkenést még a magyar szocialisták sem tudtak produkálni az elmúltnyolcév alatt.


3. A nemzetszocialisták súlyos adókat vetettek ki a profitra, így némely cég kvázi önfenntartóként működött, a profitot meg elvitte az állam.


Ilyet még a szocik sem léptek meg.


4. A háború hajnalára a német gazdaságot gyakorlatilag államilag kontrollált kartellek működtették, amelyek olyan szintű jogokat kaptak, hogy minimálbér helyett, MAXIMUM fizetést határoztak meg, és gyakorlatilag megszűnt a munkások joga, hogy munkahelyet váltsanak, mert kizárólag a munkaadó engedélyével lehetett elhagyni a céget. Ráadásul a termelés nyereségessége szintén kérdéses volt, mert a nácik államilag kontrollált árakat vezettek be (pont, mint Kádár alatt) amelyek teljesen kiiktatták a piaci versenyt, és óriási hátrányba rakták a gazdaságot a külfölddel szemben - emiatt Németország életszínvonalban a Nyugattól elkezdett távolodni, és a szovjet felé közelített, lassan, de biztosan.


Ehhez képest a szocialisták gazdaságpolitikája jobboldali.


5. A súlyos import függőség, és a masszív hadiipari beruházások szinte elkerülhetetlenné teszik azt, hogy az ország háborúba lépjen a szomszédaival, mert ha nem kontrollál nyersanyaglelőhelyeket, akkor súlyos államcsődbe viszi saját magát.


Ezen a téren a szocik már közelednek a nácik felé, ők is az államcsőd felé vitték az országot, de azért egy normális határokon belül kezelhető szituációt okoztak, nem olyat, amit csak súlyos háborúval lehet megoldani. A nácikról ezt már nem lehetett elmondani.


Összegezve: csak 2-3 ciklusig kéne rábízni az országot a nemzeti szocialistákra, és már rögtön nem a másik oldal tűnne nemzetellenesnek.

2013. máj. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!