A nemzeti szocializmus vagy a nemzetellenes szocializmus a rosszabb?
A nemzetellenes rosszabb.
Nemzetiszocializmus meg nincs , nem vagyunk németek.
Amúgy meg nemzetiszocializmus és nemzetiszocializmus között ég és föld lehet a különbség.
Attól, hogy valaki nemzetiszocialista, még nem kell feltétlenül akarnia az emberek legyilkolászását és világháborúk kirobbantását. Lehet nemzetiszocializmus erőszak nélkül is...
Egyértelműen a nemzetszocializmus a rosszabb. Több okból:
1. A nemzetiszocialista gazdaságpolitika egyik alaptétele, hogy a munkanélküliséget állami és hadiipari beruházásokkal szívja fel, ami viszont rohadt sok pénzbe és nyersanyagba kerül. Emiatt kereskedelmi függőséget alakít ki a külfölddel szemben, mivel sok nyersanyagot kell importálni (a náci Németországnak is iszonyatos import-többlete alakult ki emiatt) ráadásul óriási költségvetési hiányokat okoz, amit hitelekkel kell kipótolni.
Németország államadóssága 45 milliárd márkára rúgott 1939-re, az 1933-as 4,7 millárdról, mivel a nácik 1933 után minden évben masszívan túlköltekeztek. Majdnem megtízszerezték az államadósságot 6 év alatt. Emellett a magyar szocialisták felelős költekezőnek tűnnek.
2. A fenti okok tartósan magas inflációt alakít ki a nemzetiszocialista rendszer. A németek reálbére 25%-ot zuhant 1933 és 1938 között, és mivel a nácik nem engedélyezték sem a szakszervezetek, sem más érdekvédelmi szervezetek létezését, ezt a német munkás kénytelen volt szó nélkül tudomásul venni.
Ilyen mértékű reálbércsökkenést még a magyar szocialisták sem tudtak produkálni az elmúltnyolcév alatt.
3. A nemzetszocialisták súlyos adókat vetettek ki a profitra, így némely cég kvázi önfenntartóként működött, a profitot meg elvitte az állam.
Ilyet még a szocik sem léptek meg.
4. A háború hajnalára a német gazdaságot gyakorlatilag államilag kontrollált kartellek működtették, amelyek olyan szintű jogokat kaptak, hogy minimálbér helyett, MAXIMUM fizetést határoztak meg, és gyakorlatilag megszűnt a munkások joga, hogy munkahelyet váltsanak, mert kizárólag a munkaadó engedélyével lehetett elhagyni a céget. Ráadásul a termelés nyereségessége szintén kérdéses volt, mert a nácik államilag kontrollált árakat vezettek be (pont, mint Kádár alatt) amelyek teljesen kiiktatták a piaci versenyt, és óriási hátrányba rakták a gazdaságot a külfölddel szemben - emiatt Németország életszínvonalban a Nyugattól elkezdett távolodni, és a szovjet felé közelített, lassan, de biztosan.
Ehhez képest a szocialisták gazdaságpolitikája jobboldali.
5. A súlyos import függőség, és a masszív hadiipari beruházások szinte elkerülhetetlenné teszik azt, hogy az ország háborúba lépjen a szomszédaival, mert ha nem kontrollál nyersanyaglelőhelyeket, akkor súlyos államcsődbe viszi saját magát.
Ezen a téren a szocik már közelednek a nácik felé, ők is az államcsőd felé vitték az országot, de azért egy normális határokon belül kezelhető szituációt okoztak, nem olyat, amit csak súlyos háborúval lehet megoldani. A nácikról ezt már nem lehetett elmondani.
Összegezve: csak 2-3 ciklusig kéne rábízni az országot a nemzeti szocialistákra, és már rögtön nem a másik oldal tűnne nemzetellenesnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!