Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Liberálisok! Szerintetek...

Liberálisok! Szerintetek pontosan ki a szélsőséges és mitől?

Figyelt kérdés
Hogyan definiálnátok a "szélsőséges" szót? Csak liberálisok válaszára vagyok kíváncsi.
2009. okt. 24. 20:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
72%
Akinek a nézetei távolra esnek a társadalom többségétől.
2009. okt. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%
Azok, akik rá akarják kényszeríteni az értékrendjüket, az ízlésüket, a látásmódjukat a többiekre. Akik nem képesek elfogadni, hogy minden ember különbözik, és mindenkinek megvan a joga a saját véleményéhez. És akik a vitáik során nem törődnek a kommunikáció szabályaival, nem kulturáltan érvelnek. AAkik nem tartják tiszteletben adott esetben a kevesebbek véleményét a többséggel szemben (nem elfogadni kell, csak tiszteletben tartani).
2009. okt. 24. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
nálam azokat jelenti, akiknek csőlátása van, és injekciósok, érzelmi indulatból hoznak döntéseket, racionalitás helyett. hogy jókat, vagy rosszakat, arra itt most ne térjünk ki.
2009. okt. 24. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%
Aki esztelen és képtelen "megoldásokat" javasol valós problémákra - és aki észérvek híján rögtön gorombán és indulatból ledorongol bárkit, aki racionálisan és tényszerűen megmutatja neki pontról pontra, hogy miért is hülyeség az, amit javasol.
2009. okt. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Számomra a szélsőséges az, aki mások elveit, életmódját, stb., nem képes elfogadni, mint lehetséges alternatívát. Ezzel nem azt mondom, hogy nem tetszik neki, hanem, hogy alapjában megszüntetendőnek gondolja.
2009. okt. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem vagyok liberális, de azért válaszolok. A 'szélsőséges' szónak sokféle értelme van. Sokan azt hiszik, hogy a 'szélsőséges' egy minősítő, érzelmi töltésű szó, olyasmi, mint a 'gazember' vagy a 'hülye'. Valójában ennek a szónak teljesen értékelésmentes, leíró értelme van. A szónak ebben az értelmében szélsőséges az, aki nagyon tisztán, kompromisszumtól mentesen, erőteljesen képvisel valamit. Pl. egy szélsőséges antialkoholista mondjuk soha egy csepp alkoholt sem iszik, és legszívesebben betiltaná a szesz forgalmazását. A "szélsőséges" melléknév ellentéte a "mérsékelt". Pl. egy mérsékelt antialkoholista az lenne, aki sosem rúg be, de mondjuk egy pohár pezsgőt hajlandó meginni egy születésnapi pohárköszöntő alkalmával, vagy ő maga nem iszik, de másnak azt nem tiltaná meg. Stb. stb. stb.

A politikában a "szélsőséges" szó a szélsőjobboldal és a szeélsőbaloldal gyűjtőneve. A szélsőbaloldal szintén gyűjtőnév. Ide soroljuk a marxizmust, marxizmus-leninizmust, maoizmust, hoxhaizmus, kimilszungizmust stb. stb. A szélsőjobboldal is gyűtőnév, oda soroljuk a nácizmust, fasizmust, falangizmust, hungarizmust, a különféle "nemzeti radikális" mozgalmakat stb. Ezek gyűjtőnevek, fogalmak, arra szolgálnak, hogy csoportosítsuk a különféle ideológiákat.

2009. okt. 25. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Az én szememben szélsőséges az, aki végletekben tud csak gondolkozni. Pl. aki szerint az összes cigányt ki kell irtani. Na ő szélsőséges. De az is szélsőséges, aki a kurucinfósok táborát irtaná ki mind egy szálig. Nem lehet kommunikálni az illetővel, nem hallgatja végig még az észérveket sem, agresszív, akár tettlegességben is. Egy síkon mozog az agya, és azt szajkózza, amit hallott, és megtetszett neki, vagy amit belebeszéltek. Nem képes elfogadni a világ sokszínűségét, az emberek ezernyi arcát, a szabad gondolkodást, és a mindenkire vonatkozó személyiségi jogokat. A liberalizmus az én olvasatomban nem azt jelenti, hogy mindenkit, a 8 gyermeket megrontó férfit is el kell fogadjam. Az viszont az én liberalizmusom, hogy nem a bőrszínt, az etnikumot, vagy ki tudja még, mit nézek a bűnözőknél, a devianciáknál, hanem az embert.
2009. okt. 25. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Sztem aki képtelen elfogadni bármilyen másságot, és erre még elméleteket is gyárt magának. Jellemzője a végletekben való gondolkodás, de nagyon röviden: a tolerancia hiánya, ami pedig visszavezethető az intelligencia hiányára. Aki nem képes elfogadni egy telejsen más életvitelt, nézetet, gondolkodást stb, és ezeket erőszakkal ki akarja "söpörni" mert csak az a jó, amit ő gondol, mást nem tűr el, na ők a szélsőségesek.
2009. okt. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
25%
Én nem vagyok liberális, de szerintem az a szélsőséges, aki a szabadelvűséget megsérti. Például én ha azt mondom, hogy x vagy y pártnak vagy nézetnek hiszek, akkor emiatt senki nem bélyegezhet meg. De mivel nem ez a felfogás az uralkodó hazánkban, ezért itt nem létezik demokrácia, liberalizmus pedig még annyira sem.
2009. okt. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
15%

Az viszont az én liberalizmusom, hogy nem a bőrszínt, az etnikumot, vagy ki tudja még, mit nézek a bűnözőknél, a devianciáknál, hanem az embert.


És ha az, az etnikum túl sok kárt okoz, a számomra és a lokalitásom számára, akkor nem lehetnek verbális fenntartásaim velük szemben kiemelve a példákat? Ha van két buzogány aki gyereket szeretne nevelni csak mert szabad a szellem, akkor kinek a szabadsága a fontosabb a két buzogánynak vagy a gyereknek aki lehet valószínűleg nem egy deviáns szexuális beállítottságú felnőtt lenne ha nem ez lenne a példa?

Vagy miért is kellene jó szemmel néznem a zsidók befektetési törekvéseit, amikor azt látom hogy egy jelentős része korrupt, vagy nem az én érdekeim képviseli? Vagy legyek annyira liberális hogy a saját érdekeim „ tudod individum” is állítsam a háttérbe? Akkor én hülye vagyok és nem liberális.

Mikor értik meg a liberálisok hogy a szabadság is relatív, és a szabadelvűségnek is léteznek objektív és szubjektív határai. És az hogy bizonyos helyzetben az ember gyanakszik az nem a mások szabadság jogait csorbítja, hanem a saját érdekeit tartja elsődlegesnek, ami mellesleg szintén liberális gondolat

2009. okt. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!