Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen konkrét művéből kiragad...

Milyen konkrét művéből kiragadott példával tudják bizonyítani az állításukat azok, akik szerint Wass Albert antiszemita volt s uszított a zsidók ellen?

Figyelt kérdés
2013. aug. 1. 21:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Én nem állítottam ilyet, és nem is gondolok, mivel nem ismerem Wass Albert munkásságát.


Viszont azon emberek 90-95%-áról, akik hangoztatni szokták, hogy Wass Albert így meg úgy, azokról személyes ismeretség útján tudom, hogy rasszisták és antiszemiták.

2013. aug. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
28%

"Viszont azon emberek 90-95%-áról, akik hangoztatni szokták, hogy Wass Albert így meg úgy, azokról személyes ismeretség útján tudom, hogy rasszisták és antiszemiták."


Több százezer embert ismersz személyesen az országban?

2013. aug. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
40%
semelyikből. Egy nagyon jó író volt és hazafi. vannak művei melyben le írja hogy elidegenül a nácizmus és a bolsevizmus eszméjétől is. Ő az emberi kegyetlenségről írt szerintem főként.
2013. aug. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 MolotovPunk ***** válasza:
62%

Egyébként nem azért,de első válaszolónak nagy részben igaza van.

Én is ismerek pár Wass Albert fant,de azok is elég furcsán viselkednek néha,meg megjegyzései nagy része kb abba merül,ki hogy az meg ez az biztos zs idó.(Szóval nem túl okosak,vagy rossz indulatúak.)

Wass Albert egy gazdag családból származó jobb oldali emberke volt,nem sokat tett a szegényekért.

Innentől kezdve az én szememben ő nem nagy ember.

Ráadásul,ha jól tudom nyilas kapcsolatai is voltak.

Egyébként az 1993 decemberében az Új Világ című lap dokumentumát érdemes lenne pár embernek végig olvasni,meg azt is,hogy Wass azt mondta,Budapest számára nem magyar,csak Erdély az.

Ellenben Kossuth Lajossal,vagy Széchenyi Istvánnal,akik igazán tettek a szegényekért és a jobbágy felszabadításért.

Én szememben ez a két ember volt nagy valaki,Wass meg egy elfeledett valami.

2013. aug. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
21%
Magyarország legnépszerűbb könyvei Wass Albert nevéhez kötődik ... Több millióan olvastak már tőle könyveket, ennyi ember nem lehet rasszista.
2013. aug. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%

Miért van az, hogy csak azok ítélik el Wass Albert könyveit, akik még nem is olvastak tőle?

Ugye a tudatlanság, minden vita gyökere ide vezethető vissza... Nem az a veszélyes amit ismersz, hanem az amit nem!

2013. aug. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 MolotovPunk ***** válasza:
44%

Elfogadom,ha valaki szereti az írásait Wass Albertnek.Személy szerint nem ítélem el azokat,csak nekem Wass írásai nem jöttek be.Én például Moldova György írásait szeretem,igaz nem értek vele egyet mindenben,de kimondja nagy részt ő is az igazságot a mai világról.

(Jöhet a leszavazás,meg a komcsizás.)

2013. aug. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
33%

"Én is ismerek pár Wass Albert fant"


Ez is reprezentatív minta...

2013. aug. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 MolotovPunk ***** válasza:
6%

Nem általánosítottam eddig,mivel azt írtam,hogy pár ember,viszont észre lehet venni,hogy akik inkább jobbra húznak,vagy még jobbra pont azok éltetik nagyon Wass Albertet.

Azt hiszem ezzel te is egyet értesz.

De mint már említettem olvasd el az 1993as rendszerváltás utáni nyilatkozatát és utána mondj véleményt róla.

2013. aug. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
45%
A 4-es minden leírt, én csak annyival egészíteném ki, hogy ritka tehetségtelen figura volt, munkássága szégyen a minőségi magyar (és világ-)irodalomra. És biztos azért iszkolt el külföldre a "nagy hazafi", mert hófehér ártatlan volt...
2013. aug. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!