Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi szükségünk van nekünk az...

Mi szükségünk van nekünk az Eu ra, mi értelme számunkra, mi az előnyünk belőle?

Figyelt kérdés
Indokot is írj, mert tényleg nem tudom!
2009. okt. 24. 18:00
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%
Kérdező, lehet, hogy nálunk nem volt ekkora macera az utazás Európában, vagy ha volt is, te már abban nem éltél, de pl. az Egyesült Államokba még most is vízumot kell kérni és több hónappal az utazás előtt meg kell kérvényezned a kiutazási engedélyt, és nem biztos, hogy megkapod.
2009. okt. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
81%
Tudod, mit? Egyezzünk meg abban, hogy te nem látod hasznát az EU-nak, így neked nincs is rá szükséged, én viszont látom, hogy számomra miben hasznos, és azzal én élek is. Jó? :-) És én nem szóllak te, de kérlek, te se szóld le azokat, akiknek az EU lehetőségeire szükség van a céljaikhoz, még akkor is, ha kisemberekről van szó.
2009. okt. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

„Kérdező, lehet, hogy nálunk nem volt ekkora macera az utazás Európában, vagy ha volt is, te”


Tudod 40 vagyok és nekem még a kék előtti piros útlevelem is volt.

2× voltam az USA ba, és gyakorlatilag Európa ( hajóval) összes országát végig utaztam.

( persze sokat dolgozni voltam ) még 20on évesen úgy hogy eleget utaztam útlevéllel és azokat a hátrányokat amiket elszenvedjük, enyhén szólva nem éri meg sajnos.


Én azt is megértem hogy valakinek, egy kisebbségnek ez jó. De az országot mindannyian lakjuk és nemzetgazdaságilag nagyon sokat buktunk. És mikor meglátsz egy Eu s főteret az is eszedbe kellene jutni hogy most hány öreg nem tud fűteni, hány embernek lett nyomorúságos a helyzete, mert ideje lenne nemzetben gondolkodni. Ezzel nem azt mondom hogy ne örülj annak ha neked valami jó, de igazi fejlődést csak az jelentene ha mindenkinek jobb. Én sem magam miatt aggódom, mert nekem vannak lehetőségeim de hazám csak egy és egyre nehezebb dönteni.

2009. okt. 24. 20:52
 14/21 anonim ***** válasza:
70%

kérdező:


nem baszogatásképp, de ha te jobban tudod a választ a kérdésre, mint akik válaszolnak, akkor mért kérdezel?

Mert ha vitatkozni akarsz arra a fórum való, ekkora tudással ami neked van ezt tudni kellene.

2009. okt. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
77%

Nem értünk egyet. Szerintem az EU többeknek jó, mint rossz. Ami most rossz, az a globális válság, a borzalmas magyar politika, de szerintem súlyos hiba a munkanélküliséget meg a "papa fűtését" az Unióra kenni.


Az írod, "ideje lenne nemzetben gondolkodni". Szerintem meg ideje lenne Európában gondolkodni.

Ha nem is Európában, de nem feltétlenül nemzetben: inkább államban, népben, kulturális közösségben. De mindegy, ez egy olyan dolog amiről nem nagyon lehet vitatkozni.

2009. okt. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

„nem baszogatásképp, de ha te jobban tudod a választ a kérdésre, mint akik válaszolnak, akkor mért kérdezel?”


Szeretek tanulni, és hátha van valami, amiről nem tudok.

És persze az sem árt, ha sokan az árnyékban is szétnézhetnek.

Talán jobb tisztán látni

2009. okt. 24. 21:02
 17/21 anonim ***** válasza:
45%
Jó nekünk, hogy mindig akadnak ilyen lángoszlopok, akik vállalják a macerát, hogy semmibe véve az érveinket kivezetnek a sötétségből... :)
2009. okt. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

„Nem értünk egyet.”


Nálunk pontosan az a 20% unió által okozott gazdasági bukó jelenti a fő problémánkat.

Nem mi kezdtünk el sokat fogyasztani, „ ezt tapasztaltad ”? hanem kevesebb lett a bevételünk.

Ezért kell kiigazítanunk és a hiányt az IMF kölcsönnel hidaltuk át.

Viszont ezért nem tudunk anticiklikus gazdaságpolitikát folytatni, ami enyhíthetné a bukót.

Ha te Európába gondolkozol ők meg nemzetbe akkor csak te bukhatsz, mert ők a saját érdekeiket védik te meg nyitott vagy mint a céltábla. Nemzet = lokális közösség nevezhetjük így is.

A költségvetésünk miatt érdemes ebben a nagyságrendben gondolkodni és nem kisebb régiókban, hiszen annak a nemzetgazdaságon belül van meg a helye! Persze én sem szeretnék vitatkozni.

2009. okt. 24. 21:12
 19/21 A kérdező kommentje:

„Jó nekünk, hogy mindig akadnak ilyen lángoszlopok, akik vállalják a macerát, hogy semmibe véve az érveinket kivezetnek a sötétségből... :)”


Nem veszem én semmibe, mert tényleg jobb utazgatni csak kártyával.

Aki kijut tanulni annak is jó, vagy van személyes haszna az egészből.

De sajnos maga az ország, a fejlettsége a keresetek, a szoc ellátások, a közlekedés, az EÜ csak rosszabb lesz, és ezek határozzák meg a magyarok jövőjét és nem az egyén az individum.

Lehet hogy amíg tanulsz addig jó de csöszheted ha utána nem lesz munkád, vagy nem keresel annyit hogy megélj belőle

2009. okt. 24. 21:18
 20/21 anonim ***** válasza:

Hát szerintem meg azért ne túlozz ekkorát. Egy csomó mindenre özönlenek az eus pénzek, amiből szépen fejlesztünk, építünk stb. anélkül a pénz nélkül nem tudtuk volna azokat a fejlesztéseket megejteni pl.

Az már, hogy itt országon belül mennyi mindent elbsznak az nem az eu hibája. Másoknál egész jól működik.

Lásd mikor itt sírt Fletó, hogy ennek a régiónak kell támogatás meg milyen rossz itt, stb, aztán az összes többi környező ország elhatárolódott Magyarországtól és kikérték maguknak. Ez aztán az égés...

Nem az EUtól szar nekünk, a saját országunk hagyta cserben a kisvállalkozókat, a gazdálkodókat stb.

Egyébként itt sajnos mindenre igaz az, amit a honvédség egyik leköszönő nagy embere mondott, hogy van itt pénz, csak nem arra költik, amire kellene. És nem csak a honvédségnél. Sehol. Ez hadd ne legyen már az eu hibája, hogy mi nem élünk rendesen a lehetőségekkel, hanem egyre jobban leszakadunk. Szerintem az ő fejük is fáj eleget, hogy mi a pcsát kezdjenek ezzel a szerencsétlen országgal.

2009. okt. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!